Bigel

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Bigel

Poslaťod Keisha » 6. Jan 2008, 12:50

chcela som sa spytat odbornika ze ci mozem mojej 3mesacnej sucke cistit zuby a s akou pastou.. ci musi byt nejaka specialna alebo tak. a este jedna otazka boli sme u veterinara a moja fenka mu oblizala topanky a povedal ze ma nedostatok nejakych vitaminov... moze to byt pravda?
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod Keisha » 6. Jan 2008, 13:00

a este som zabudla ze ked pojde o 3dni neskor na ockovanie tak jej to nemoze nijak uskodit vsak?
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 10. Jan 2008, 17:03

Trojmesačnému šteniatku je zbytočné čistiť zuby, lebo má mliečne, ktoré vypadnú, ale môžete ho zvykať na manipuláciu s papuľkou a po pol roku jeho života začať s čistením chrupu. Doporučujem skôr pastu pre psov ako pre ľudí, je dobre ochutená a neprijímajú potom ten úkon s nechuťou. Čistiť je vhodné aspoň 1x do týždňa, aby ste jeho zuby zbavili plaku, ktorý sa tam vytvára.
Neviem či na základe olizovania topánok sa dá určiť nedostatok vitamínov a ak tak akých? Pokiaľ má dobrú stravu s dostatkom vitamínov, nemal by byť problém.
Vakcinácia u štaňaťa by sa mala opakovať do troch týždňov po predchádzajúcej, malé omeškanie nevadí, ale netreba to veľmi odkladať.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Keisha » 12. Jan 2008, 10:30

dakujem vam velmi pekne za odpovede...
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia