Cavalier a par otazok

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Cavalier a par otazok

Poslaťod Dali » 3. Jan 2008, 16:27

Chcela by som sa opytat na par veci..Mam 3mes. fenku cavaliera, zatial prebieha vychova ok, je velmi poslusna a zlata..len neviem, ako ju mam odnaucit, aby si nepapala svoje hovienka! samozrejme v mojej nepritomnosti, ked je sama doma..vonku ju totizto odtiahnem a poviem fuj.
Je teda mozne, ze jej pachne trosku z ust kvoli tym hovienkam? A preco to vlastne robi? Myslim, ze z hladu to nebude:)
A este mi nie je jasne, preco sa netesi, ked s nou idem von..na voditko si uz zvykla, ani od zimy sa netrasie.. ked je uz vonku, tak je to v pohode, ale ked sa chystame, nechce ist ku mne a snazi sa mi schovat..
Myslite, ze sa steniatka maju kupat? teda, myslim, ze zatial to mala nepotrebuje, ale ako casto ju podla vas mam okupat??ak vobec mam..
Za odpovede Vam vopred DAKUJEM!
Dali
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 3. Jan 2008, 16:13
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Keisha » 3. Jan 2008, 23:04

moja 3mesacna fenecka to tiez robila ale teraz nejako prestala tiez som jej tak hovorila ze fuj a ked som teraz bola s nou dlho doma cez prazniny tak som k nej hned priblehla a zobrala na ruky a uz to dlho nespravila a tiez hladom netrpi... ale myslim ze steniatka to robia... a tiez sa jej von nechce chodit a ked uz tak ide tak iba okolo cinziaku ide a inam nechce ist iba dnes sme ju nejako prehovarali ale boli sme na to dvaja a prezila to :D
Obrázok užívateľa
Keisha
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 3. Jan 2008, 12:52

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 4. Jan 2008, 14:37

Koprofágia, čiže požieranie trusu nie je zriedkavý jav a príčin môže byť viac, a nie všetky sú jasné. Môže to byť nevyvážená potrava čo do obsahu živin, ktoré jej chýbajú - dá sa to zistiť zmenou krmiva za kvalitnejšie. Nekŕmiš náhodou len konzervami, alebo inou mäkkou potravou? Ďalej to môže byť nedokonalé odčervenie, môže mať vnútorné parazity- to že dostala raz či dvakrát tabletku, neznamená že je "čistá". No a každopádne treba mať vyprázdňovanie pod kontrolou a nedovoliť jej to, aby sa to nestalo zlozvykom.
Kúpať - teda šampónovať ju nie je potrebné pokiaľ je čistá a nepáchne.
Prečo sa neteší? Asi ju von nič neťahá, nečaká ju tam zábava, tej má asi viac doma. Treba vziať so sebou nejakú jej obľúbenú hračku- aport, už doma jej to ukázať a vonku sa s ňou aj pohrať mimo povinnosti vyprázdniť sa. Ale toto je na dlhšiu debatu. Nájdite si pri vychádzke psieho kmaráta, ktorý má radosť zo života a jeho pán určite poradí ako na to. :roll:
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia