náhle ochrnutie psa

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

náhle ochrnutie psa

Poslaťod merlin » 21. Okt 2007, 19:20

Dobry den, chcem sa opytat.Mame 6-rocneho krizenca a naraz ochrnul.Rano bez problemov behal, ku veceru sa mu uz moc nechcelo druhy den skoro vobec nechcel chodit. Teraz uz len lezi a nechodi. Moc aj stolicu udrzi.Za styri dni lezi bez zmeny veterinar povedal ze s chrbticov to nie je spravil vzorky odobral krv vsetko ok.Psik mal tazky zivot nasli sme ho asi ako 2-mesacneho vyhodeneho v krabici v popolnici.Krajsieho a vernejsieho psa som este nemal.Poradte presiel som troch veterinarov nevedia poradit.Nemoze to nejak suvisiet aj s Lymskou boleriozov volade som cital ze aj toto moze byt jeden z priznakov.Kliestov mal niekolko.Dakujem
merlin
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21. Okt 2007, 18:52

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 23. Okt 2007, 11:16

Dobry den. Ziaden psik neochrnie len tak, musi to mat nejaku pricinu aj ked nie kazda sa da uspesne liecit. Vravite ze chrbtica je v poriadku, ale nepisete ci bolo spravene RTG, ak nie v kazdom pripade odporucam. Dalej moze byt problem neurologickeho charakteru, tiez neviem ci sa robilo vysetrenie zamerane tymto smerom, aspon orientacne. Samozrejme aj L. Borelioza by prichadzala do uvahy, aj ked sa nezvykne tak nahle prejavovat ako vy popisujete ( skor sa ako prve objavi krivanie a problemy s chodzou )ale ak je ozaj vsetko negativne, dala by som vysetrit aj toto ochorenie. Prajem vela stastia.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod merlin » 28. Okt 2007, 14:56

dakujem za prispevok, bohuzial psika sme museli utratit, velmi tazky bol nanho pohlad, uz mal problem udrzat hlavu, problemy zo stolicou, mocom.RTG bol spraveny pricom chrbtica bola ok, v podstate nemal ani uraz ktory by tomu predchadzal.Aj tak by ma vsak zajimalo co sa mohlo stat, ak ma niekto nejake podobne skusenosti prosim napiste.Dakujem
merlin
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 21. Okt 2007, 18:52

Re: náhle ochrnutie psa

Poslaťod cvirova » 1. Jún 2012, 16:09

Toto sa stalo aj nam. Nasa 11 rocna fenka, ktora bola uz 2,5 roka slepa a mala vyoperovane obidve ocka, jedneho dna prestala komunikovat, ale jedla a chodila. Na treti den sme boli u lekara, nic nezistili, zobrali jej krv s negativnymi vysledkami na akykolvek zapal, ci ochorenie ladvin. Na piaty den uz padala pri chodzi na zadok, lekar este skusil vycistit zlazy, dal jej lieky proti bolesti a na ukludnenie. Potom celu noc pod seba cikala a kakala, rano uz nechela pit, zadne nozicky mala uplne stuhnute, cela sa triasla. Aj ked nam lekar odporucil rentgen, uz sme nanho nesli. Uz sa zlaticko natrapilo dost, ocka jej vyberali len pred dvomi mesiacmi. S velkou bolestou sme sa rozlucili.
cvirova
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 1. Jún 2012, 16:04


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia