dysplazia bedroveho klbu

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

dysplazia bedroveho klbu

Poslaťod mata26 » 30. Aug 2007, 10:54

mam 7 mesacne steniatko Zlateho Retrivra. dnes sme boli na RTG a ukazala sa tazka dysplazia bedrovych klbov. Zverolekar povedal,ze este sa to moze trocha zlepsit kedze steniatko este stale rastie a aby sme prisli ked bude mat rok. tiez hovoril aby prilis neskakala a nelietala, ale to je dost velky problem lebo je to hyperaktivne steniatko a to by som ju musela mat 24 hodin priviazanu.
krmime Eukanubou pre stenata velkych plemien.
tak sa chcem spytat ake vyzivove doplnky jej kupit.
dalsia vec je viem ze dysplazia je dedicna, ale mam taky pocit ze za to mozeme aj my, doma mame plavajuce podlahy a posledne 2 mesiace steniatko behalo po schodoch na 3 poschodie, nemame totizto vytah a partner a syn ju odmietli nosit kedze vazi 21kg. co urobit pre to aby sa jej stav co najviac zlepsil? aj napriek tomuto stavu je velmi cula a hrava a pomerne dost beha a skace, takze ju to asi nejak extra neboli.
Obrázok užívateľa
mata26
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 6. Mar 2007, 16:25

DBK

Poslaťod Catulik » 4. Sep 2007, 15:22

Ahoj :)
síce nie som veterinárka ale môžem Ti poradiť,
vyskúšaj Nutradyl, to je teraz novinka, čo sa týka
preparátov na kľby pre psov a psíkovi dopraj kľudový
režim, myslím tým žiadne namáhave aktivity,
najlepšie pre psíka, ktorý trpí DBK je zabezpečiť
mu dostatok plávania, je to ideálny pohyb - nezaťažuje
kĺbový aparát a posiľňuje svalstvo, čo v tomto prípade
je veľké plus. :D
A to že psík ma DBK ešte neznamená, že má klinické
príznaky, je veľa psov s ťaťkým stupňom DBK a nevykazujú
žiadne klinické príznaky a naopak psíky s ľachkým stupňom
môžu mať veľke bolesti.)
Nevešaj hlavu, ešte nič nie je stratené!
Držím Vám aj psíkovi palce)))))
Catulik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 4. Sep 2007, 15:12

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 4. Sep 2007, 16:48

S druhou časťou odpovede rýchleho "Catulíka" by sa dalo súhlasiť, nič ešte nie je jasné. Predpokladám však, že keď ste šli na RTG už v 7. mesiaci veku, asi šteňa vykazovalo problém pri pohybe. Rozhodne je potrebné mimo kvalitnej stravy doplňat ju chondroprotektívami, ktoré Vám predpíše veterinár a tiež v prípade krívania liečiť prípadný zápal a bolesť. Pohyb treba regulovať pokiaľ to zvládnete, veľa schodov naozaj neprospieva. Musíte počítať s tým, že Váš pes môže celý život mať problémy.
Konkrétne doplnky nemenujeme, určite vyberiete s veterinárom tie správne.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Catulik » 5. Sep 2007, 9:30

prepáčte pani doktorka, že som sa votrela do tohto fóra, ktoré ju určené
práve Vám veterinárom a nie nám laikom.
Ospravedlňujem sa. Ale keďže mám psíka-labradorku s obdobným problémom, síce nie DBK ale DLK a veľa som si už pretrpela, považovala som to za svoju povinnosť podeliť sa so svojimi skúsenosťami a tým pomôcť.
:D
Catulik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 4. Sep 2007, 15:12


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia