Dominancia(kastrácia???)

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Dominancia(kastrácia???)

Poslaťod Bona13 » 23. Aug 2007, 20:30

Dobrý den!!!Mám taký jeden problem.Mám dvoch psov plemena madarský stavač menom Alan a kríženca mosplíka Bonyho.Bony mal teraz 3 roky a Alan 9 mesiacov.Problem je taký že sa často bijú o dominanciu.Nevieme ako ich odviknúť aby sa medzi sebou tolko nebili.Viem že si medzi sebou musia vyriešiť postavenie ale už sme mali dva váženjšie zranenia.Bony tesne pod okom dostal dosť hlbokú tržnú ranu a Alan zas škriabance na papulke.Už sme rozmíšlali nad kastráciou ale vždy nás odradí fakt že to nemusí vždy fungovať.(niekede som pritom aj čítala že po kastrácií psy stratia chuť do života.Už nie sú taký čiperný,hravý.Je to pravda?)Chcela by som najst iné riešenie (ked vôbec existuje). Ked iná možnosť neni tak bude riešením asi kastrácia??Alebo si to možu vyriešit medzi sebou oni dvaja?Prosím Vás poradte mi ohladom tohto problému!S pozdravom Katarína :wink:
Pes je jediný tvor,ktorý Vás miluje viac ako vy milujete seba.
Obrázok užívateľa
Bona13
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 23. Aug 2007, 12:42
Bydlisko: DS

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 24. Aug 2007, 11:02

Dobry den. na Vasu otazku sa mi tazko odpoveda lebo nepoznam dalsie okolnosti ich "spolunazivania". Neviem ci je jeden zo psov agresivny, ci uz dospely alebo stena. Alebo ci sa len starsi snazi vychovavat doterne steniatko.
Ak je jeden z psikov naozaj dominantny jedinec co sa prejavuje aj pri styku s inymi psami je kastracia vhodna, aj ked ako pisete nic nie je stopercentne.
Ale ak su obaja psy vyrovnany ( jeden je este len stena, taze toto sa posudit velmi neda) a biju sa len medzi sebou, musi si to vyriesit sami samozrejme s Vasou pomocou, Vy ich musite usmernit.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rea » 11. Okt 2007, 14:28

Každopádne ak je príčina problému vo výchove a správanie je zlozvykom kvôli tomu, že psíci neboli usmernení, kastrácia problém nevyrieši. Ako riešite vyhrotenú situáciu Vy? Zasahujete nejak?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia