stena - veterinarna starostlivost

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

stena - veterinarna starostlivost

Poslaťod Mirka91 » 19. Jún 2007, 19:02

Dobry den!
Chela by som sa opytat ake ockovania pripadne odcervenia by malo mat stena za sebou ked si ho beriem od chovatela. a ake ockovania ho este cakaju po prevzati. ja viem ze ceny su vsade rozdielne ale nemohli by ste mi dat aspon taku orientacnu cenu staci strasne zhruba ci to bude do 1000, nad 1000 alebo nad 2000 aby som vedela koko peniazkov si mam odlozit.
za odpoved vopred dakujem
Mirka91
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 8. Mar 2007, 9:21

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 25. Jún 2007, 15:41

Aj u nás sú dovolenky a tak iste pochopíte oneskorenie s odpoveďou.
Odoberať šteniatko je vhodné okolo 7. týždňa a to je vek keď dá chovateľ zaočkovať šteňa prvý krát. Do troch týždňov je potrebné očkovanie zopakovať s rozšírenou vakcínou a potom ešte minimálne jedno, kde zase pribudne ešte vakcína proti besnote.
Vakcínuje sa proti psinkovému komplexu, parvoviróze, hepatitíde, adenovírusovej infekcii a napokon proti leptospiróze a spomínanej besnote. Okrem besnoty je potrebné do troch týždňov všetky choroby preočkovať, ináč sa to robí zbytočne. Medzitým je potrebné dôkladné odčervenie psa.
Cena bude určite pod 1000,- Sk, u každej vakcíny.
Želám veľa radosti a zdravie Vášmu šteniatku . :)
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia