Očkovanie a odčervovanie

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Očkovanie a odčervovanie

Poslaťod evulkak » 20. Mar 2007, 10:50

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na rytmus očkovania u štenaťa. Od kedy treba očkovať a v akých rozmedziach na ktoré vakcíny. Rovnako by ma zaujímalo v akých rozmedziach odčervovať.
ďakujem
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 20. Mar 2007, 18:55

Ockovanie :
od 6. mesiaca proti psinke, parvoviroze, hepatitide, laryngotracheitide
o 3 tyzdne preockovanie plus ockovanie proti leptospiroze
o 3 tyzdne preockovanie leptospirozy plus besnota /od 3 mesiacov/
potom toto vsetko raz rocne
Ak je stena starsie prva vakcinacia sa robi aj s leptospirozou
Od 12 tyzdnov sa da ockovat proti lymskej borelioze, potom o 3 tyzdne revakcinacia. Potom revakcinacia raz rocne.

Odcervenie 2,4,6 a 8 tyzden veku potom raz mesačne do veku 6 mesiacov. Potom raz za 3 mesiace po cely zivot psa. U steniat odporucujem koprologicke vysetrenie na parazity, hlavne ak nebola dodrzana takate schema odcervenia, ale ked vieme len ze "bolo odcervene".
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod DKo » 21. Mar 2007, 7:38

MVDr. Magdaléna Godányová píše:Ockovanie :
od 6. mesiaca
:?:
DKo
 
Príspevky: 559
Registrovaný: 10. Júl 2006, 10:44
Bydlisko: Turiec

Poslaťod evulkak » 21. Mar 2007, 9:30

Ďakujem za odpoveď. Mam napisanu schemu od veterinara. No teraz naposledy (v pondelok) sme boli na očkovani u ineho doktora než chodíme (je bližšie nášho bydliska). Očkovanie na DHPPi + L a pani doktorka nám napísala do očkovacieho preukazu že máme prísť na preočkovanie o 2 týždňe. nezdalo sami to pretože moj pôvodný lekár mi rozpísal schému presne tak ako ste ju popísali vy t.j. preočkovanie o tri týždne a odčervenie ešte týždeň predtým. Chcela som si preto overiť ktorý veterinár sa mýli aby som vedela ku komu nemám chodiť.
Obrázok užívateľa
evulkak
 
Príspevky: 227
Registrovaný: 27. Feb 2007, 16:26
Bydlisko: BA

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 22. Mar 2007, 11:36

ospravedlnujem sa, "prve ockovanie od 6. tyzdna"
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

odčervenie kocúrika

Poslaťod ladymacbeth » 14. Jún 2007, 8:37

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môžem odčerviť tabletkami Cestal Cat 8 mesačných kocúrikov? Ďakujem.
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 19. Jún 2007, 11:55

Mozte ich kludne odcervit.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ladymacbeth » 21. Jún 2007, 9:45

Ďakujem, už aj sú :) žiadny problém nebol...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod ladymacbeth » 19. Nov 2007, 13:17

Rada by som vedela, ako dlho trvá účinok očkovania proti jednotlivým mačacím chorobám. Viem, že napr. očkovanie proti besnote má dlhší účinok než ten jeden rok, ale chcela by som vedieť, ako je to s ostatnými očkovaniami. Ďakujem.
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Re: Očkovanie a odčervovanie

Poslaťod RozikK » 27. Aug 2010, 15:33

Ahojte,

pre psov aj macicky odporucam Drontal. Mame doma aj aj a pravidelne s nimi odcervujeme. Je to prakticke a pohodlne, navyse po tych rokoch mame istotu, ze to funguje takisto ako ockovanie od lekara. Podavame pravidelne 4x rocne pre psika a macicku. Tabletky pre nich sa kupuju ale zvlast. Mozete "ordinovat" aj steniatkam - psik, pre tie je extra Drontal Junior vo forme tekutiny, ktoru vstrektnete do papulky a hotovo! ;)
RozikK
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 8. Júl 2010, 15:58

Re:

Poslaťod Janka27 » 13. Sep 2010, 21:07

MVDr. Magdaléna Szabová píše:Ockovanie :
od 6. mesiaca proti psinke, parvoviroze, hepatitide, laryngotracheitide
o 3 tyzdne preockovanie plus ockovanie proti leptospiroze
o 3 tyzdne preockovanie leptospirozy plus besnota /od 3 mesiacov/
potom toto vsetko raz rocne
Ak je stena starsie prva vakcinacia sa robi aj s leptospirozou
Od 12 tyzdnov sa da ockovat proti lymskej borelioze, potom o 3 tyzdne revakcinacia. Potom revakcinacia raz rocne.

Odcervenie 2,4,6 a 8 tyzden veku potom raz mesačne do veku 6 mesiacov. Potom raz za 3 mesiace po cely zivot psa. U steniat odporucujem koprologicke vysetrenie na parazity, hlavne ak nebola dodrzana takate schema odcervenia, ale ked vieme len ze "bolo odcervene".




Ja by som sa chcela tiež poinformovať. Mám malú 5 mesačnú fenku rasy York. Bola odčervená v 2 týždeň svojho života a potom až vo 4 mesiaci. Mohli by ste mi poradiť kedy ju mám teraz odčervovať a ako často, keďže vynechala prvé potrebné týždne? Sa mi aj zdá, že keď si lahne má trošku tučnejšie bruško, možno to je normálne. Ďakujem
Janka27
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 13. Sep 2010, 20:34

Re: Očkovanie a odčervovanie

Poslaťod jaroslava » 16. Júl 2011, 16:28

mali sme doma na stráženie polročné šteňa yokshira ,ktorý ma kusol do prsta na ruke palca keď som mu chcela zobrať z papulky nejakú ľpinu čo našiel na zemi. Nie je žiadna veľká rana len malé bodky po zúbkoch chcem sa opýtať či sa môže niečo stať aj ja mám psa nikdy ma nekusol.
jaroslava
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 16. Júl 2011, 16:12

Re: Očkovanie a odčervovanie

Poslaťod jaroslava » 18. Júl 2011, 18:21

jaroslava píše:mali sme doma na stráženie polročné šteňa yokshira ,ktorý ma kusol do prsta na ruke palca keď som mu chcela zobrať z papulky nejakú ľpinu čo našiel na zemi. Nie je žiadna veľká rana len malé bodky po zúbkoch chcem sa opýtať či sa môže niečo stať aj ja mám psa nikdy ma nekusol.
jaroslava
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 16. Júl 2011, 16:12


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia