blchy

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

blchy

Poslaťod jorinko » 7. Mar 2007, 12:28

dobrý den,mám takýto problém,pred 5 rokmi sme mali psa,napriek tomu,že dostával pravidelne pipetu proti blchám a kliešťom pravdepodobne mal blchy,rád spával pod manž.posteľou alebo na nej.potom nám uhynul.asi po 2 rokoch som sa ráno zobudil totálne doštípaný,hrozne to svrbelo,vystriekali sme celú izbu,posteľ,všetko,pod posteľou sme našli dosť veľkú blchu-už mrtvu a bol kľud,asi po 2 rokoch cca,sa to znova opakovalo,a teraz znova,s tým rozdielom,že už sme nič nenašli a psa máme zas,ale nemá nič,dostáva pipetu a obojok antiparaz. ...je to vôbec možné?ako postupovať?je zaujímavé,že si tá blcha zgustne iba na mne,manželka a syn,kt.k nám vždy docupitá nemajú ani štípanec.mám z toho už celkom dobré nervy a neviem čo by som ešte mohol urobiť.dakujem za odpoved.
jorinko
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Mar 2007, 12:20

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 15. Mar 2007, 15:56

Dobry den. Vo Vasom pripade si vobec nie som ista ci ide naozaj o blchy. Blcha sice postipe aj cloveka ale len z nudze, nie je pre nu prirodzeny hostitel Ak sa v jej blizkosti dlhsiu dobu nenachadza pes nebude stale parazitovat na cloveku. Mali by ste navstivit svojho lekara nech sa na stipance pozrie ci sa naozaj jedna o blchy.
Ak ste presvedceny, ze to je blcha, treba vycistit aj koberce a matrace, popripade ine miesta kde sa pes zdrziava. Ak teraz mate psa mal by byt proti blcham permanentne osetreny, bud kvalitnym antiparazitarnym obojkom alebo pipetkou - forma spot on. Maju repelentne ucinky a ziadne blchy sa nebudu zdrziavat na miestach kde bude pes lezat.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

proti blcham

Poslaťod katarinka28 » 31. Mar 2010, 11:32

ak by ste v buducnosti uvazovali nad novym psikom, skuste antiparazitne obojky kiltix - podla mna su ovela ucinejsie, pouzivame ho dlhodobo a skustocne ani problem s kliestami ani s blchami sa u nas nevyskytol... :wink:
katarinka28
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Mar 2010, 11:29


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia