dva názory veterinárov-hrčka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

dva názory veterinárov-hrčka

Poslaťod Jana K » 10. Jan 2007, 19:53

Dobrý deň,
dnes je 5 dní, čo sme si z Čiech priviezli šteniatko weimarského stavača.predvčerom sme boli u zverolekára v BA,našla som mu pod labkou hrčku..odpoved-na očkovanie je to netradičné miesto/od očkovania ešte v tom čase neprešiel ani týžden/,preto dávat obklady a ak to do týždna nezmizne, zoberieme krv resp.neskor biopsiu.volala som do Ciech, chovatelka ma ukludnila tým,že šteniatka boli očkované práve niekde pod lavú labku..dokonca volala s veterinárkou,, ktorá ich očkovala a tá to potvrdila- dokonca podla jej skusenosti u tychto plemien je to častejšie.mizne to niekedy až za 4-5 týždnov.neviem, čo robit, nakolko v utorok máme íst na kontrolu a lekárka bude chciet p.jej slov konat.na koho sa mám teda spolahnut? nechcem ho vystavovat zbytocnym stresom, ale ani nic zanedbat. poradte mi prosim. :(
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 12. Jan 2007, 10:38

Dobry den, aj ked som hrcku nevidela, neviem aka je velka akej je konzistencie, co je v tomto pripade velmi dolezite, priklanam sa skôr k nazoru ze ide o reakciu po ockovani. Ak sa hrcka nezvacsuje a miesto nie je zvlast bolestive, popripade zapalene a psik nevykazuje ine priznaky ochorenia, netreba zatial robit zbytocnu paniku. Hrcku treba masirovat a do 3 tyzdnov by mala zmiznut.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron