Zranenie nemeckej dogy

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Zranenie nemeckej dogy

Poslaťod Lenka Mikšová » 8. Jan 2007, 16:47

prosila by som o radu pri zranení nemeckej dogy. Arthurko má 4 Mesiace a asi pred 3 týždňami pri skoku s gauču si zranil prst na prednej labke. Má ho akoby narovnaný,nekríva,nemá ho na dotyk citlivý, len ho nemôže narovnať do pôvodnej polohy keď je v pohybe. Pri ležaní ani nie je vidieť, že by s ním niečo mal. Boli sme u viacerých veterinárov. dostal injekcie proti bolesti a zápalu a nejakú mentolovú mastičku,ale žiadne zlepšenie sme nepostrehli. Chystáme sa na kliniku do Trnavy. V januári má prvú výstavu,no neviem či to stihneme a či sa bude môcť zúčastniť. ďakujem za radu
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 9. Jan 2007, 10:50

Podla Vasho pipisu ide zrejme o vyklbenie prsta, mozno aj porusenie slachy, ale bez vysetrenia sa tazko posudzuje a stanovuje diagnoza. V Trnave spravia rontgen, podla ktoreho sa lahsie urci diagnoza a aj nasledna terapia.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka Mikšová » 10. Jan 2007, 22:20

Dobrý deň,pani doktorka,boli sme s Arthurkom v Trnave na vyšetrení,kde mu spravili rôntgeň prsta a diagnóza je Ruptúra hlbokého ohýbača. Neviem,veľmi sa mi tejto diagnóze len na zákklade RTG a ohmatu rukou nechce veriť,alebo možno len tajne verím v lepšiu diagnózu,pretože plánujeme výstavy a uchovnenie psíka. Arthurko nekríva,len ten prst je narovnaný a keby ho má vykĺbený,asi by ho to bolelo na dotyk? Radšej by som počula takú diagnózu,ale neviem,či treba ešte skúsiť iné vyšetrenie. Niežeby som nemala dôveru k pánovi lekárovi,ale Dôveruj,ale preveruj...Aký názor máte VY? ďakujem
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 12. Jan 2007, 10:45

Aka som Vam napisla v prvej odpovedti moze ist o porusenie slachy a to sa aj potvrdilo. Nemyslim, ze by slo o mylnu diagnozu, porusenie slachy prsta sa nemusi prejavovat bolestou ani krivanim. Ak psik nekriva, nevidim problem na vystavach a tym padom ani pri uchovneni. Na vystave bude treba zrejme dolozit potvrdenie, ze sa psik s takym prstom nenarodil ale ide o uraz. Navrhli vam TT aj nejaku terapiu ?
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka Mikšová » 12. Jan 2007, 14:07

Pani doktorka,veľmi pekne ďakujem za odpovede. V Trnave nenavrhli žiadnu terapiu,že medikamenti ani operačne sa to nedá napraviť a stav je vraj trvalý. Bolo mi povedané,že na výstave s tým nebude problém,ale je mi ľúto,že Arthur bude už pošpatený,lebo na nemeckej doge sú labky veľmi výrazné. Je nejaká možnosť terapie? Ak by bola možná náprava som ochotná a rada prídem do Vašej ordinácie. bývame v Nitre,ale nebol by problém. ďakujem
Obrázok užívateľa
Lenka Mikšová
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 23. Dec 2006, 19:14


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia