Kŕmenie kastrovanej mačičky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Kŕmenie kastrovanej mačičky

Poslaťod ladymacbeth » 28. Dec 2006, 21:56

Všimla som si, že naša kastrovaná cica sa začína mierne zaguľacovať. Trocha sa síce utešujem tým, že je to ročným obdobím /je to dvorová mačička/, ale len v tom to zrejme nebude :wink:
Chcela by som preto vedieť, ako správne kŕmiť kastrovanú mačku - nemyslím tým len odporúčanie granúl "pre kastrátov", ale aj to, v akých dávkach kŕmiť, koľkokrát denne, či granule nechávať v miske po celý deň alebo podávať v dávkach, akým zložkám potravy sa vyslovene vyhýbať atď.... Ďakujem.
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 3. Jan 2007, 18:26

Kastrovana macka, by mala dostavat krmivo pre kastrovane macky v davke aku odporuca vyrobca na baleni krmiva /vacsinou sa urcuje podla vahy a veku/. Davka zavisi od druhu krmiva, preto moze byt u kazdeho krmiva rozdielna. Doporucenu davku treba rozdelit do 2 dennych davok, co macka nezozerie treba zobrat a podat az pri dalsom krmeni. Granule by mali tvorit vacsinu krmnej davky, ak chcete macicke krmenie spestrit troskou konzervy, kuskom ryby ale mäska /uvarene, neosolene/ treba vtedy adekvatne mnozstvo z granul odobrat.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod INA.S » 3. Nov 2007, 12:10

...ja by som chcela vedieť,pravda len orientačne,kedy sa dá povedať,že mačka je tlstá.Ja mám bri s pp ,má 3roky 3mesiace,váha 5,3kg a je tak stredne veľká(kastr.bola v 7mes.),zhruba 2roky si drží svoju váhu,papá granulky pre kastrátov a občas dostane i adult,no a včom je problém :?: ,vet tvrdí,že by mala schudnúť,že má viac podkožného tuku,ale mne sa nezdá byť tlstá,rebrá nahmatám a pánvu jej tiež vidieť.Jej denná dávka sa pohybuje od 65-70g a to spapá tak za 2-2,5dňa,maškrty má len niekady.Odporučil mi znížiť dávku ,ale nepovedal nakoľko.Chcela by som vedieť i iný názor
INA.S
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 3. Nov 2007, 11:31

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 4. Nov 2007, 17:10

Tazko odpoviem na Vasu otazku, lebo na to by som potrebovala macicku vidiet a "ohmatat" si ju. Podla Vasho opisu sa mi tiez nezda ze by mala nadvahu ale Vas veterinar musel mat nejaky dovod na to, ked Vam odporucal aby schudla. Davkovat treba podla navodu na krmive, pretoze kazde je ine, neexistuje univerzalna davka na kazdy druh krmiva. Ak si nieste ista, skuste macku ukazat aj inemu veterinarovi.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia