chrasty a vypadávajúca srsť

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

chrasty a vypadávajúca srsť

Poslaťod rybicka » 13. Dec 2006, 8:28

Dobrý deň, mám jednu otázku, len dúfam, že to správne opíšem. Fenka môjho priateľa začala mať srsť ako zlepenú. Po niekolkých pokusoch sa jej na to pozornejšie pozrieť, stále uhýba, neviem, či preto, lebo je plachá, alebo ju to bolí aj len pri dotyku. Zistili sme, že sa jej na tele začali rozširovať chrasty. Najprv to mala v ohybe prednej nohy, potom to začala mať na krku, potom po celej prednej nohe a včera som jej to objavila na hlave a ked som sa jej dotkla u oka, tak som vytiahla 1x1cm velký chumáč srsti pokrytý takou rozpadajúcou sa chrastou a to jej zostalo aj na koži. Počula som niečo o displazii srsti, ale toto nie je len o srsti, ale aj o koži. Vyzerá to, akoby tá koža bola plesnivá, alebo ja neviem, ako to mám opísať, cca za 4 dni sa jej to rozliezlo po 1/2 tela. nemá to len na chrbte a bruchu, inak na všetkých nohách, krku, hlave. Čo to môže byť? Ďakujem za odpoveď
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 13. Dec 2006, 12:39

Dobry den, dam Vam jednu dobru radu. Co najrychlejsie navstivte veterinara. Moze sa jednat o bakterialne, parazitarne alebo plesnove ochorenie koze, co sa bez dokladneho vysetrenia diagnostikovat neda. Kozne ochorenia sa velmi dlho a tazko liecia, cim dlhsie budete cakat, tym viac sa psik bude trapit, tym dlhsie bude trvat liecba a potom vas to samozrejme bude aj viac stat.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rybicka » 13. Dec 2006, 16:10

Dobrý deň,
ešte mám k tomu dotaz. Asi pred mesiacom sme ju prvý raz kúpali šamponom. Má 1,5 roka. Keďže je na dvori, doposial sme to neprektikovali, ale chceli sme ju okúpať než začne zima, lebo už bola príšerne špinavá. Môže to byť dodatočná reakcia na psí šampon??? Podla mňa by to bola velmi neskorá reakcia na šampon, ale uvažovali sme o tom, tak mi to nedá a pýtam sa. Každopádne pôjdeme s ňou hneď zajtra k veterinárovi.
Ďakujem za radu, nič inšie sa asi urobiť nedá, musí to veterinár priamo vidieť.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť