Odvápnenie psa

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Odvápnenie psa

Poslaťod baska.ke » 10. Nov 2006, 14:55

Príjemný dobrý den, chcem sa informovať ohladne odvípnenia. Som majizelkou psika obrieho plemena nema este ani rok , no nevedel sa mi postaviť na zadné laby , bol vysetrený veterinárom a nema žiadne poranenia, žiadne problemy s klbami ani chrbticou . Bolo mi povedané , že je pravdepodobne odvápnený ale nerozumiem ako k tomu doslo. Dostáva profesionálne krmivo speciálne na velké plemená, chcem sa informovať , čo mám robiť aby sa to už nestalo. Dostal kalciovku a asi za 10 hodín sa postavil a začal normálne chodiť. Možete mi povedať niečo viac o dovapnení a o nejakých produktoch vhodných na práve toto ochorenie? Dakujem
baska.ke
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 10. Nov 2006, 7:53

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 20. Nov 2006, 13:12

Váš problém nie je ojedinelý. U gigantických plemien sa často stretávame s tzv. rastovým krívaním. Príčin môže byť niekoľko. Vylúčiť jednotlivé je možné len na základe dôkladného vyšetrenia. Keďže neviem, akým vyšetrením boli vylúčené Vami spomínané diagnózy, neviem zaujať konkrétnejšie stanovisko. Ak sa problém javí ako odvápnenie - hypocalcémia- je potrebné urobiť z krvi profil dvoch- troch minerálov- calcia, fosforu a horčíku. Len na základe toho môže byť diagnóza potvrdená a podľa toho nasadená liečba a výživa. Okrem toho jedna injekcia calcia problém nerieši, a ak, tak len dočasne.
Možno sa dozviete viac napr. o výžive, ak si otvoríte našu stránku: www.veterinka.sk a na nej odkaz - line na mollos klub.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia