Odčervenie a očkovanie mačky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Odčervenie a očkovanie mačky

Poslaťod ladymacbeth » 27. Okt 2006, 16:30

Mám hneď niekoľko otázok :wink: :
1. Náš kocúrik má 5 mesiacov a chystám sa s ním na prvé očkovanie proti besnote. Je to vhodné previesť v tomto veku alebo mám ešte počkať? Ostatné očkovania už má za sebou, takže ide čisto len o vakcínu proti besnote. Podotýkam, že je to "dvorový" kocúrik, ktorý svoj čas trávi prevažne vonku.

2. V akých intervaloch by sa mali odčervovať mačky, ktoré žijú na dvore? Kocúrik bol naposled odčervený v polovici augusta a jeho mamina koncom júna. Predpokladám, že najmä ju by som už mohla...

3. Aké časové rozpätie by malo byť medzi odčervením a následným očkovaním?

4. Do koľkých hodín môžem očakávať prípadnú alergickú reakciu na očkovanie proti besnote?

Ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď :D
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 31. Okt 2006, 14:00

Dobry den, mrzi ma ze az dnes som sa dostala k vasej dlhej otazke :)
1, ockovanie proti besnote sa moze robit od 3 mesiacov veku, a kedze je kocurik vonku je ozaj najvyssi cas
2, odcervovat dospele macky chovane vonku odporucam kazde 3 mesiace
3, odstup medzi odcervenim a vakcinaciou by mal byt asi tyzden
4, alergicka reakcia na vakcinaciu sa prejavi priblizne do pol hodiny, na besnotu je vsak velmi neobvykla
Prajem pekny den
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ladymacbeth » 31. Okt 2006, 15:44

Odpoveď síce kratšia ako otázka :D , ale zato vyčerpávajúca. Ďakujem veľmi pekne!
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia