očervovacia tabletka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

očervovacia tabletka

Poslaťod brunko » 25. Aug 2006, 11:48

Prosím Vás, je možné aby som sama podala svojmu 3-mesačnému šteniatku odčervovací prípravok? Kde sa to dá kúpiť iba u veterinára? Budem u ňho platiť ako za kontrolu, keď si len chcem kúpiť odčervovaciu tabletku?
Ďakujem!
brunko
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 22. Aug 2006, 10:47

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 25. Aug 2006, 13:18

Odčervovaciu tabletku dostanete u veterinára alebo v lekárni. Môžete ju podať sama, odvážte si dopredu psíka, jedna tbl. je zvyčajne na 10 kg. Ak chcete len kúpiť tbl., budete samozrejme platiť len za ňu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mates » 30. Nov 2006, 10:23

dobry den mam 2mes. steniatko belgicky ovciak /4kg, potrebujem poradit s odcervovacou tab mozem ju dat aj dvoj mes. stenatu. V chovoprodukte hovorili ze je to este skoro. Ked som bol pre stena /7tyzden/ chovatel vravel ze je odcer. a ma jedno ockovanie /fenbion eurican dhppiz :idea: /, planujem tento vykend na dalsie ockovanie. skoro :?:
dakujem prajem pekny den.
PS:prve ockov. a odcer. bolo udajne 6tyzd.
mates
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23. Nov 2006, 15:05
Bydlisko: okr.Nove Zamky

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 30. Nov 2006, 11:24

Dobry den, steniatka sa odcervuju od 3 tyzdnov veku kazdy mesiac az do pol roka. Potom sa pes odcervuje cely zivot kazde 3 mesiace. Takze Vas pes mal byt odcerveny uz niekolko krat. Tabletky su vacsinou na 10 kg, tak mu dajte polovicu. Popriade by som Vam odporucila dat vysetrit stolicu ci sa tam parazity a podla toho spravit odcervenie, lebo hlavne u steniatok preventivne odcervenie nie je vzdy dostacujuce. Na preockovanie treba ist do jedneho mesiaca od toho predchadzajuceho, najlepsie je o tri tyzdne od poslednej vakcinacie.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

odcervovacie tablety

Poslaťod yuyacho » 16. Mar 2008, 20:26

Dobry den, ja by som sa chcela opytat -tych odcervovacich tabletiek je velmi vela, ze ktoru pouzit, -ktoru znacku, doteraz som mala prevazne Galces, Cestal, neviem ci to treba striedat, alebo ostat pri jednej znacke, psika krmim hlavne surovym masom s varenymi prilohami, a sem-tam ako vychodisko granule. Teraz mam z lekarne tablety Pratel, mozem ich pouzit, alebo pouzit tablety od veterinara? Dakujem za kazdu info.
yuyacho
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 7. Okt 2007, 0:57


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia