agresívne správanie

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

agresívne správanie

Poslaťod Ayrin » 5. Aug 2006, 16:42

Mám chovateľskú stanicu už 10 rokov.pred vianocami vo veku 7,5 týždňa kúpila pani odo mňa kvalitné šteniatko samozrejme s Pp.Za 10 rokov som vychovala 30šteniatok a takýto problém vôbec nenastal.Šteniatko asi bolo veľmi dominantné,čo vo veku 7,5 týždňa sa vôbec neprejavilo.Momentálne má psík 9 mesiacov a je vraj agresívne.Je to v Medzilaborciach a ich veterinár im poradil,aby ho dali do hotela,ktorého je on majiteľom.Veľmi ma to mrzí,nakoľko udržujem styky s každým majiteľom šteniatka a toto sa mi nestalo.I výber rodičov bol správny,matka i otec sú kľudnej povahy.Jedná sa o plemeno LHASA APSO a agresivita sa tu nevyskytuje.Prosím poradiť ak viete,čo majú robiť.Či sa to ešte dá spraviť.jedného psíka mám ešte doma a je miláčikom celého okolia.Ani ostatní súrodenci z tohto vrhu túto známku povahy nevykazujú. S pozdravom
lhasakom zdar a psíčkarom tiež;)
http://trihorky-lhasa.websnadno.cz
Obrázok užívateľa
Ayrin
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 14. Dec 2005, 21:01
Bydlisko: Bernolákova 10, 040 11 Košice

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 7. Aug 2006, 10:53

Tu je každá rada ťažká, nevieme čo je príčinou jeho agresívneho správania, nevieme v akých podmienkach psík žije, akú výchovu dostáva, pri akej príležitosti sa to prejavuje atď... To všetko treba vedieť k riešeniu. Neverím že akýkoľvek pobyt v nejakom "hotelovom" zariadení problém vyrieši. Psík je ešte mladý a je najvyšší čas niečo robiť. Problematika "správania psa" je samostatný vedný odbor a veľa odborníkov v tomto smere zatiaľ u nás nie je, ale každý, kto sa s tým zaoberá seriózne by najprv chcel poznať minimálne tie okolnosti, ktoré som popísala v úvode.
Ak majú majitelia možnosť, nech sa na našu ambulanciu nakontaktujú, možno budeme vedieť poradiť viac.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia