kožné "čudo" u morčaťa

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

kožné "čudo" u morčaťa

Poslaťod offca » 28. Júl 2006, 8:21

Môj mladučký morčiak má na ramene zvláštnu vec.
Je to akoby len lysina bez srsti, no mierne vydutá a zhruba v jej strede krvavé "očko" (pluzgierik, otvor)...neviem, ako to opísať, skrátka malinké červené miesto.
Má to zrejme už od zakúpenia, no vtedy som si to, samozrejme, nevšimla.
Pozorujem to už asi tri týždne, nezhoršuje sa to, no ani nezlepšuje.
Morčiak je inak vitálny, živý, na jeho správaní nevidieť nijaký problém.

Mohli by ste mi poradiť, čo to môže byť a čím to liečiť (ak by existoval nejaky recept "starej mamy")?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod sely2 » 28. Júl 2006, 10:14

ahoj nevieem co ti na to povie veterinar/ka ale moje morca malo nieco podobne ako chrasticka ale nemalo lysinku moze to byt od skrabnutia alebo ked tam boli dvaja samci sa mohli pobyt je to chrastcka po ranke ako u ludi. Mojmu to nejakom case zmizlo a nezanechalo ziadne nasledky, myslim ze sa onho nemsis bat iba mu to pravidelne kontroluj aby ked to ma otvorene sa mu tam nechytila infekcia, pripadne vydezinfikovat ale ja som mu s tym nic nerobila ps: nemusi to byt to iste co malo moje morca, ale predpokladam ze z nicoho ineho by to mat nemohlo. ahoj
sely2
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 23. Júl 2006, 17:21

Poslaťod sely2 » 28. Júl 2006, 10:17

pozri si odkaz ,,chrassta na hlave,, od Naty, to o radi veterinarka by mu mozno pomohlo ked sa onho velmi bojis ale myslim ze to nieje nutne.
sely2
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 23. Júl 2006, 17:21

Poslaťod offca » 28. Júl 2006, 10:20

dakujem za radu, no nemyslim si, že je to to iste. On tam ma viditelnu lysinu celkom obyčajnej, zdravej kože bez srsti...a na nej to čereve očko. To očko nevyzera na ranu. Je to pravidelny červeny kruh.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 28. Júl 2006, 10:20

Z Vasho opisu je tazko posudit o co sa jedna. Ale kedze za tri tyzdne sa to nezhorsilo, ani morciatko si to nevsima, nebude sa zrejme jednat o nejaky zavazny kozny problem. Tiez som toho nazoru ze sa jedna o nejake poranenie, mohlo sa mu tam aj nieco drobucke zapichnut, napr. zo sena a pod....Skuste to potierat nejakou hojivou mastickou, bezne dostupnou v lekarnach, napr. Cicaderma alebo nieco s obsahom cajovnikoveho oleja....
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia