velky problem z kralickom

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

velky problem z kralickom

Poslaťod sely2 » 23. Júl 2006, 17:28

pred tyzdnom som isla na prazdniny moja barancica bola normalna a ked som sa dnes vratila bola ako gula co jej je nieje zduta ale rodicia jej nedavali nic od coho by mohla sa zdut nemoze byt tehotna mame aj samca ale nini s nim a obcas knemu vonku skoci a on sa na nu vrhne ako mam zistit co jej je ps:nema tvrde brucho
sely2
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 23. Júl 2006, 17:21

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 24. Júl 2006, 9:34

Dobry den,
nepisete nic viac ako sa kralik sprava, ci ma aj ine problemy, napr. hnacku a pod. Odporucam vam rychlo navstivit veterinara, pretoze v tomto teple ak je kralik nafuknuty moze sa jednat o kokcidiozu / parazitoza/, ak sa k tomu pridruzi aj hnacka moze rychlo dôjst k dehydratacii.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sely2 » 24. Júl 2006, 12:01

Dobry den dakujem za radu a ake su priznaky tejto choroby? uz som o nej pocula hnacky nema, sprava sa normalne a zere ako vzdy. ako to mam na nej spoznat? velmi rada by som bola keby bola gravidna lebo som si myslela ze este je na mlade mala ale uz sa ,,vyhupla,,
sely2
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 23. Júl 2006, 17:21

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 26. Júl 2006, 13:20

ochorenie sa prejavuje malatnostou, znizenou chutou do zrania, hnackami. Samozrejme nemusi to byt diagnoza vasho kralicka, neda sa vylucit ani spominana gravidita....
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod sely2 » 27. Júl 2006, 9:40

Dobry den ona vobec nieje malatna skor naopak stale vyskakuje! k veterinarovy by som asi nesla iba keby bola na tom zle lebo jeden nemenovani veterinar mi daval sancu ze moj kralik ktoreho som mala predtym prezije a vela ma to stalo ale nejako mi zabudol povedat ze ma nador!
sely2
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 23. Júl 2006, 17:21


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 11 hostia