chrasta na hlave

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

chrasta na hlave

Poslaťod Naty » 9. Júl 2006, 19:11

Dobrý deň,
mám 3-ročnú sučku nemeckého boxera. Nedávno som jej na boku hlavy, pod uchom objavila chrastu veľkosti cca 1x 1 cm. Tam kde má chrastu má aj vypadané chlpy. Vyzerá to akoby ju náš kocúr poškrabal a ona si to rozškrabala, ale bojím sa, aby to nebola nejaká kožná choroba. Nemá to žiaden zápach, nerozširuje sa to, a nespozorovala som ani žiadne parazity. Myslíte, že kôli tomu mám navštíviť veterinára? Môžem jej to namazať nejakou masťou? A neviete, ako dlho sa to bude hojiť, ak je to len obyčajna chrasta?
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr.Sona Obzerova » 11. Júl 2006, 13:02

Dobry den,
musela by som to vidiet, ale z opisu to vyzera na obycajnu chrastu. Nemusite si robit starosti, miesto mozete potriet cajovnikovym olejom- Tea Tree Oil alebo grepovym olejcekom- vsetko dotanete kupit v lekarni. Sluzi to na zabranenie infekcie.
Pekny den.
s.
www.bullterrier.sk
MVDr.Sona Obzerova
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Júl 2006, 12:59
Bydlisko: Clitheroe, Great Britain


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron