První hárání

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

První hárání

Poslaťod Fanca » 7. Jún 2006, 8:28

Mám takový dotaz.Mam suku labradora retrivra,které je 11 měsíců,ale do dnešní doby jsem nezpozorovala,že by měla první hárání.V chování je stále stejná neboť je temperativní a stále hravá,takže podle toho se nedá nic posoudit.Já vím,že po prvé to nemusí být nějak silné hárání,před tím jsem měla suku dobermana,tak s tím mám již nějaké zkušenosti.Ale obávám se aby bylo vše v pořádku neboť ji mám s PP a do budoucna by jsme chtěli aby měla štěňátka.Prosím o radu a za odpověď předem děkuji Fanca
Fanca
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Jún 2006, 8:19

Poslaťod MVDr. Magdaléna Szabová » 7. Jún 2006, 11:52

Dobrý deň, prvá ruja u veľkých plemien psov nastupuje obvykle neskôr, až okolo jedného roka. Nie je výnimkou objavenie sa prvej ruje až vo veku 13 - 15 mesiacov. Preto by som toto u vašej sučky nevidela ako zdravotný problém. Ak ruja nenastúpi do 15 mesiaca veku, navšťívte svojho veterinára, ktorý vykoná potrebné vyšetrenie.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
MVDr. Magdaléna Szabová
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:52
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia