[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Prirodzená krivosť

Prirodzená krivosť

Pre všetkých, ktorí sa chcú baviť o zvieratkách,
ktoré zatial nie sú na tejto stránke

Prirodzená krivosť

Poslaťod Monik » 3. Sep 2013, 21:29

Dobrý deň
Chcela by som sa opýtať či máte podobný problám s vašimi koňmi ako mám ja. Koňa som si kúpila minulý rok a zobrala som ho zo zlých podmienok. Jazdila ho baba, ktorá nevedela jazdiť. Zo začiatku keď som ho doniesla k nám chodil celkom v pohode až na to, že sa nechcel vytiahnúť a chodil s hlavou hore a bol napnutý. No lenže teraz sa to ešte zhoršilo. Tréner si myslí, že je to z krivosti ale už ani on si nie je istý. Koň totiž jednou zo zadných nôch nedošľapuje dostatočne pod telo, a tak akože "kríva", čo je blbosť, lebo hneď ako sa na pár krokov vytiahne sa jeho noha dostane pod telo. Vtedy zapojí aj chrbát a ide normálne. Skúšali sme už aj šambón lenže on sa tak napol, že chodil ešte horšie . Problém je aj v tom že sa nechce vytiahnúť a nechodí dostatočne dopredu. Pri jazdení vyvráti hlavu a stuhne. Jeho rovnováha nestojí ani za reč, niekedy až cítim ako mi v obluku spadne, dokonca v obluku aj dosť často spomaly a ja ho nedokážem prinútiť aby zrýchlil. Nemá niekto nejakú radu ako ho donútiť sa vytiahnuť a udržať si rovnaké temto.
Za každú odpoveď vopred ďakujem :)
Monik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 3. Sep 2013, 21:02

Re: Prirodzená krivosť

Poslaťod JACEM » 24. Dec 2014, 17:05

Dobrý deň Monik,

našli ste niekde odpoveď na svoju otázku o krivosti koňa? Ako to pokračuje s výcvikom koníka?
Možno toho koníka bolí chrbát a potrebuje dlhodobé jazdenie v stehennom (odľahčenom) sede. Možno by Vám pomohlo vrátiť sa o krok späť a pracovať zo zeme, na lonži, cez kavaletky a malé krížiky. Možno mu nesedí sedlo, možno ho bolia zuby, možno má fyzický blok či vyskočenú platničku, možno má psychické bloky a stres z jazdenia a sedelania. Možno má strach protestovať, možno potrebuje ortopedického kováča......
Tým "možno" je veľa. Pokiaľ chcete podebatiť obšírnejšie, ozvite sa na hiperka@gmail.com

Prajem krásny deň a veľa zdaru pri Vašej práci.
S úctou, Marcela
JACEM
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24. Dec 2014, 16:52


Späť na O koňoch, škrečkoch a ostatných zvieratkách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron