Ajojte!!!

Pre všetkých, ktorí sa chcú baviť o zvieratkách,
ktoré zatial nie sú na tejto stránke

Ajojte!!!

Poslaťod Meggy » 27. Feb 2006, 21:03

Ahojte!Dňa 24.2. som si kúpila malého trpasličieho zajačika.Ako ste iste zbadali mám ho ešte len veľmi krátko a kedže som ešte nikdy zajačika nemala,potrebovala by som poradiť od VÁS-skúsených chovateľov.Chcela by som poradiť ohľadom potravy,hračiek a vecí o ktorých ešte neviem. :) :D
Meggy
 

dúfam...

Poslaťod Meggy » 27. Feb 2006, 21:07

Ahojte!Som zakladatelkou tejto stranky,kde si navzájom budete všetci hovorit čo potrebujete ohľadom kralikou a tak...VÍTAM VÁS!
Meggy
 

Poslaťod zuzu » 27. Feb 2006, 21:13

Ahoj, ja som mala tiez zajacika, bohuzial mi zahynul..teraz mam morca. Nezda sa mi to od teba pekne, ze si kupis zvieratko a ani nevies co ma papat..Ale ved dobre..papat mu davaj to, co aj ostatnym bylinozravcom..cize nic mäsove a mliečne..jednoducho nič, okrem šalátu, sena-to po celý rok by mal mať neustále, trávu ked je to možné, mrkvu, zeleninu ovocie....proste všetko rastlinne, samozrejme ze ale nie cibulu ani nič štiplave...tak ja len tak...hracky zajo moc nepotrebje..to nie je pes ani macka on ti nebude behat za loptickou..PA
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod jana119 » 28. Feb 2006, 19:35

Ahoj Meggy!
Tak čo by si chcela vedieť? Pýtaj sa a keď budem vedieť určite ti poradím. :)
Zatiaľ si pozri stránku o králikoch: http://www.kralici.cz
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Meggy » 1. Mar 2006, 14:30

ahoj Zuzu,ja som mala pred kralikom škrečka a myslím,že kedže kralik je hlodavec tiež,tak približne rovnaku potravu bude jesť.Po škrečkovi mi zostalo veľa žradla.
Meggy
 

Poslaťod Meggy » 1. Mar 2006, 14:41

Ahoj Jana! :lol: Dakujem ti za to,že si mi povedala tu stranku.Su tam dobre veci,ktore ta inšpirujú a zaroven aj poradia.Mas ty kralika?Ak ano ako sa vola?
Meggy
 

Poslaťod jana119 » 1. Mar 2006, 20:14

Meggy: áno, mám 5 králikov (dosť čo? :lol: ) a volajú sa Mucko, Lady, Bessie, Černouš (to je prezývka, stále mu nevieme vymyslieť normálne meno :? ) a Eda.
A čo tvoj, ako sa volá?
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Poslaťod mwggy » 1. Mar 2006, 22:24

Jana:no to ich mas teda dosť.No každeho máš určite rovnako rada.Ten moj sa vola Frankie.Je chlpatučky a maličky
mwggy
 

Poslaťod meggy » 1. Mar 2006, 23:53

Ajoj Meggy, ja mam zajacika- baranceka, vid foto. v obchodoch dostanes kupit rozne znacky krmiv pre kralikov. Kralik musi mat stale v klietke seno, lebo mu pomaha travit a zabranuje zdutiu (kralik na zdutie moze umriet). Akzy stary je tvoj kralik? Ak je malicky tak este nesmie jest zeleninu a ovocie, lebo by ho to zdulo a aj preto lebo prechadza s materinskeho mlieka na pevnu stravu. Preistotu mu davaj zeleninku az ked bude mat tri mesiace. Kazdy zajacik je iny a ma rad ine ovocie ci zeleninu. zelenina a ovocie musi byt umyte a suche, nepodavaj ho z ladnicky, nechaj ho na taniery nejaky cas
aby malo izbovu teplotu. Ak mu das jablko, brusku preistotu mu na 2 hodiny odober napajacku- radia to zverolekari. ovocie a zeleninu podavaj v malych mnozstvach a nedaj ho na jej sipke krmivo (bud do inej misky alebo na zem do klietky), lebo by to mohlo nejak znehodnotit, ak nezie vsetko potom treba zeleninku odstranit aby sa nezacala kazit. Voda Musi mat tiez izbovu teplotu,odporucam davat ju pribezne odstat do nejakej flase a potom doplnat. Pre zajaca je tiez dobry na ohryzanie krajec tvrdeho chleba(nesmie byt plesnivy)- odkroj z chleba krajec a daj ho na radijator. daju sa kupit aj tycinky na ohryzanie, davaj ju iba raz do tyzdna aby nestlstol :) Keby si chcela este nieco vediet napis mi na tamara.kusendova@centrum.sk
meggy
 

ajojte

Poslaťod Tajci » 1. Mar 2006, 23:56

to nadtym som ja :D zabudla som sa prihlasit :?
Obrázok užívateľa
Tajci
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 7. Feb 2006, 16:21
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod jana119 » 2. Mar 2006, 13:57

Meggy: to je jasné, že má všetkých rovnako rada :) A tvoj je nejaké dlhosrsté plemeno, keď je taký chlpatučký? Moji sú všetci krátkosrstí, s ušami normálne hore a hnedými očami. Je to vlastne taká rodinka, ktorá sa skladá z mamky(Lady), ocka(Mucko), ich dcéry Bessie a syna Černouša a Bessie má ešte dcéru Edku :D
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Meggy » 2. Mar 2006, 21:13

dakujem vaaaaaaaaaaaaaaaam vsetkym za vsetko.Tak pííííšte dalej!ajoj
Meggy
 

Poslaťod Meggy » 8. Mar 2006, 21:41

Ahojte!Kamarátka dáva morčatu raz za čas mlieko do napajatka.Je to divne,ale moze sa to dat aj kralikovi?
Meggy
 

Poslaťod jana119 » 9. Mar 2006, 17:31

Meggy: No ja to mlieko dávam len samičke keď ma mladé, aby mala viac vápnika. Podľa mňa to nieje potrebné ak nemá tvoj králik mláďatká stačí mu vápnik z tej minerálnej kocky čo predávajú pre hlodavce.
Z knihy Chováme králiky:
"Mlieko patrí medzi najhodnotnejšie krmivá živočíšneho pôvodu. Na kŕmenie je najvhodnejšie kravské a kozie mlieko. Podávame ho najmä dojčiacim samiciam a samcom v období plemenitby (obdobie párenia). Pri podávaní mlieka treba dbať na prísne dodržiavanie hygienických zásad. Mlieko môžeme podávať králikom na pitie namiesto vody alebo pridávať do miešaníc(ani ja presne neviem čo sú miešanice :D )."
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Meggy » 10. Mar 2006, 16:33

Dobre diky Jana,a myslis,ze to mojmu kralikovi mozem dat trochu do napajatka?(aj ked je to chalan???) :lol:
Meggy
 

Ďalší

Späť na O koňoch, škrečkoch a ostatných zvieratkách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia