Trpasličie králiky

Pre všetkých, ktorí sa chcú baviť o zvieratkách,
ktoré zatial nie sú na tejto stránke

Odkiaľ ste získali svojho králika?

z obchodu s chovateľskými potrebami
15
65%
od chovateľa
8
35%
 
Celkom hlasov : 23

Trpasličie králiky

Poslaťod jana119 » 20. Jan 2006, 21:33

Tu môžete hovoriť o trpasličích králikoch. Dúfam, že sa tu nájde niekto, kto tieto krásne zvieratká chová :)
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Poslaťod -js- » 25. Jan 2006, 19:19

Ok, priznám sa, aj ja chovám tieto geniálne zvieratká. :D
Raz som rodičov prekvapil (ale dedka potešil) - keď prišli domov, vonku v klietke bol jeden zajo čierny ako uhoľ. Postupom času som mal 3 ďalšie - malé činčily. A odvtedy sa to rozbehlo naplno, teraz chovám maličké barany (hlavne japonské) a rhonske, ktoré sa zapáčili dedkovi. Na jar to bude ešte zaujímavejšie, lebo sa chystáme prerobiť záhradu a s ňou aj zajačníky...... :P
Chovateľstvu zdar a malým barančekom zvlášte! :D :D :D
"God created a few perfect people. The rest are right-handed."
Obrázok užívateľa
-js-
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 12. Sep 2005, 18:25
Bydlisko: Zlaté Moravce

Poslaťod čajkovič roman » 3. Feb 2006, 14:02

My s manželkou sme kupili dcerke bieleho barančeka,mal byť zakrslý a má asicez 3kila.Pre malú už je ťažký ale má ho rada,lenked ho niekedy chce zodvihnúť tak ju poškriabe.
Obrázok užívateľa
čajkovič roman
 
Príspevky: 23
Registrovaný: 20. Jan 2006, 9:52
Bydlisko: Bratislava-Dolne Hony

trpaslicie kraliky

Poslaťod Amy » 6. Feb 2006, 12:19

[color=indigo]Ajojte.Vcera vred vcerom som si kupila krasnu samicku trpaslicieho barana 6 tyzdnovu.Ale neviem presne ako sa s nou mam hrat,co jej mam dat na hryenie a tak.prosim poradi mi nejaky chovatel kralikov? :D [color=indigo][/color][/color]
Amy
 

Re: Trpasličie králiky

Poslaťod Amy » 6. Feb 2006, 12:22

jana119 píše:Tu môžete hovoriť o trpasličích králikoch. Dúfam, že sa tu nájde niekto, kto tieto krásne zvieratká chová :)

Ajoj,ja som si pred vcreom kupila krasnu samicku trpaslicieho barana ale nievim presne ako sa s nou mam hrat a co jej mam dat na hryzenie.poradis mi?dakujem :D
Amy
 

Re: Trpaslicie zajaciky

Poslaťod Hosť » 7. Feb 2006, 16:13

Amy odpovedam na tvoje otazky. Na hryzenie je dobry mineralny kamen (kupis ho v obchode, ma bielu farbu a volne sa polozi do klietky), moj zajacik si na nom aj brusi nechtiky a ohryzuje ho. Taktirz su dobre tycinky na zavesenie(su aj take co sa iba polozia do klietky), ale netreba to prehanat, lebo zajo moze pribrat tak sa odporuca 1 za tyzden. Daju sa kupit aj rozne pamlsky maleho tvaru, ktore su na hryzkanie.
Kedby si mala otazky ozvi sa. V obchode ti urcite poradia :)
Tamara.kusendova@centrum.sk
Hosť
 

Poslaťod jana119 » 7. Feb 2006, 17:14

Amy,
na hryzenie sú dobré ešte vetvičky z ovocných stromov alebo kartón. Tá minerálne kocka nemusí všetkým králikom chutiť, napríklad moji ju len rozhrabali za deň a nič z toho. Hrať sa s králikom môžeš tak, že si sadneš alebo ľahneš k nemu na zem a on na teba bude vyskakovať a oňuchávať ťa, ja sa ináč s mojou Edkou nehrám, lebo ona sa nie veľmi rada mazná, skôr si nájde niečo, čo by mohla preskúmať alebo "pretvoriť" podľa svojho vkusu :D
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Re: Zakrsly kralik

Poslaťod Tajci » 8. Feb 2006, 0:56

Ahojte mam uz jedneho zajacika- baranceka, samicku je perfekna a velmi ju mame radi. Chcela by som prichylit nejakeho zajacika- baranceka, ktory si hlada domov. Ak nejakeho zubacika mate tak sa ozvite! Mala by to byt vsak samicka. Diky :D
Obrázok užívateľa
Tajci
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 7. Feb 2006, 16:21
Bydlisko: Bratislava

Hranie sa zo zajkom

Poslaťod Tajci » 8. Feb 2006, 1:10

Amy, zajkovia sa az tak velmi nehraju, skor sa maznaju. Moj zajo sa zo zaciatku bal, ale teraz sa dava vyhladkavat. Ked mu dam ruku do klietky tak pribehne mi ju olizat a strci ma nufakom aby som ju hladkala. Rada beha po izbach a bohuzial hloda vsetko co vidi :? V knizke o zajkov som sa docitala ze maju radi piesok, tak som zobrala trosku piesku s pieskoviska a vyvarila som ho. Kupila som umelohmotnu vecsiu nadobu na ten piesok. Mala by si vidiet ako v nom hrabe, ryje a vivaluje sa v nom. Tu nadobu som jej dala pred klietku, takze ked ju vypustam hned skoci do tej nadoby :D
Obrázok užívateľa
Tajci
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 7. Feb 2006, 16:21
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Meggy » 27. Feb 2006, 21:09

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D AHOJTE AK CHCETE TAK CHODTE NA STRANKU "AJOJTE"JE TAM SUPER!TEDA AK CHCETE.
Meggy
 

Poslaťod meggy » 6. Mar 2006, 17:17

ahojte!Ten piesok sa musí vyvariť?A mozu sa kralici kupat?ale len trosku vody?
meggy
 

Poslaťod jana119 » 6. Mar 2006, 19:01

Meggy: Králik sa nesmie kúpať, pretože má veľmi hustú srsť, ktorá by mu dlho schla a mohol by prechladnúť a zomrieť. Ak je veľmi špinavý, tak ho môžeš umyť s vlhkou handričkou alebo mu tú špinavú srsť opatrne vystrihnúť. Ale najprv by si mala počkať, či si to nedokáže umyť aj sám :wink:
S tým pieskom neviem, ale asi je lepšie ho vyvariť, aby z neho nedostal nejakú chorobu (napr. keď sa doňho vy... pes alebo tak).
Obrázok užívateľa
jana119
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 23. Sep 2005, 15:23
Bydlisko: Prešov

Poslaťod Tajci » 6. Mar 2006, 19:12

meggy: ten piesok urcite vyvar. my sme ho uz druhy krat vyvarili lebo nas zajko donho rad aj cikal a uz smrdel. Uvidis ked mu ho das ako sa bude tesit, nasa to zboznuje. :D
Obrázok užívateľa
Tajci
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 7. Feb 2006, 16:21
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Meggy » 6. Mar 2006, 19:47

aha dobre.Diki,ale ked ten moj zajko ma velmi hunatu srst a jja mu musim piliny z neho vyčesavat,a tak neviem co robit,pretože on si tie piliny cisti,ale
kedže je taky hunaty a ma tie piliny hlboko,tak mu to musim vyčesať,no neviem co s tym pieskom.
Meggy
 

Poslaťod Meggy » 7. Mar 2006, 18:25

Co nepisete???
Meggy
 

Ďalší

Späť na O koňoch, škrečkoch a ostatných zvieratkách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron