[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - kobylka strečkuje :)

kobylka strečkuje :)

Pre všetkých, ktorí sa chcú baviť o zvieratkách,
ktoré zatial nie sú na tejto stránke

kobylka strečkuje :)

Poslaťod macuss » 6. Apr 2007, 20:10

Ahoj, mám taký menší problém... no, vlastne nie je pre mňa malý, ale to je jedno. :D Jazdím jednu kobylku niečo cez pol roka... bola kľudná, niekedy síce tvrdohlavá, ale celkovo mi sedela. Teraz ju však okrem mňa začal jazdiť aj niekto iný(asi 2 týždne)... úplne sa zmenila. Napríklad dnes: len, čo som prišla a začala ju sedlať, bola spotená... oči vypúlené... no proste strach a hrôza. Vyšli sme na opracko, ešte sme len krokovali a zrazu nahodila trysk... ledva som ju usedela a zastavila... bola aj trocha vycukaná a na boku má hrču o veľkosti asi dlane... čo mám robiť? Som z toho nešťastná, neviem, ako tá holčina jazdí, tak nemôžem povedať, že by ona zle jazdila... pls poraďte, ako mám pokračovať...
macuss
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 6. Apr 2007, 20:00

Poslaťod Mirka91 » 7. Apr 2007, 14:37

kazdopadne ked tak ta baba nevie zaobchadzat s tymto konikom a ked nie ona tak niekto iny nezmenial sa u vas aj stajnik alebo take nieco? kobyla ma ocividne strach z ludskej spolocnosti a pokial nie je chora myslim ze jednia moznost je ze ju niekto zbil
Mirka91
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 8. Mar 2007, 9:21

Poslaťod beba333 » 18. Máj 2007, 15:32

tiez jazdim a prave minule mi trener vravel ze staci ak 1 tyzden jazdi na konovi niekto kto to nevie alebo nema k tomu cit tak toho kona uplne
pokazi nebude sa dat na nom jazdit a nebude posluchat na holen
a ani na ine poveli....takze si pozri ako ta baba jazdi a povec to
majitelovi toho kona nech s tym neco urobi...drzim palce :D
beba333
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 28. Mar 2007, 19:32

Poslaťod DaGi » 15. Aug 2008, 21:41

no aj ja mam taky problem ze kamoska ma kone 2 a jedneho jadim ja ale nemozem sa na neho stazovat fakt dobre zvieratko ale je to byvali dostihacit ne rychlostny ale jadil tie dostihy co kone za sebou tahaju taku karu no teraz na rychlo nevem ako sa to vola a predtym ho jadila taka baba co co mu dovolila pchat sa v kluse druhemu konikovi do riti priam lebo ten konik pred nim mal pomalsi klus a sak dotihak to je jasne mal o dost rychlejsi a ked mu to dovolila tak on to robil stale ze bol na nom natlaceny az to tomu druhemu konovi vadilo no ja som ho uz dost spomalila uz klusa krasne ovela pomalsie ako kedysi ale neviem zmenit jeho cval on nevie cvalat pomali astrasne sa taha do papulky nereaguje na holen ja uz neviem co snim ked prvi konik nezastavi ta neviem ci ho zastavim ru ky mam skoro vzdy zodrate ale tak snazim sa prosim nieco mi poradte ako spravit aby reagoval na holen aj na zubadlo lepsie bo ma trapi ze ho musim tak brat do papulky lebo dost som si snim dala roboty v kluse aj v kroku ho v pohode zvladnem aj bez otazy ale ten cval je problem :(
Obrázok užívateľa
DaGi
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 14. Aug 2008, 12:30

Poslaťod lumika » 6. Sep 2008, 21:37

DaGi, ten konik je klusak. To znamena, ze cval neovlada a zrejme na vahu jazdca este nie je navyknuty. Treba mu dat cas a pravidelne trenovat na jazdiarni. Ked ide velmi do ruky, tak treba ho dat na kruh. Nechat na kruhu pokial nespomali. Ani s cvalom sa netreba ponahlat, ked sa konik spravne presvali, tak cval nebude az taky problem. Najlepsie zacat po roku jazdenia, inak mu mozes velmi ublizit. Prajem vela trpezlivosti.
Obrázok užívateľa
lumika
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 30. Okt 2007, 21:55

Re:

Poslaťod Cari4 » 10. Jún 2013, 22:57

beba333 píše:tiez jazdim a prave minule mi trener vravel ze staci ak 1 tyzden jazdi na konovi niekto kto to nevie alebo nema k tomu cit tak toho kona uplne
pokazi nebude sa dat na nom jazdit a nebude posluchat na holen
a ani na ine poveli....takze si pozri ako ta baba jazdi a povec to
majitelovi toho kona nech s tym neco urobi...drzim palce :D


:iagree: Súhlasím - Na toto by si mal dať pozor každý, kto to s jazdením myslí vážne... Naozaj sa dá koník neskúsenému (niekedy priam hlúpemu) jazdcovi pokaziť.
Páči sa mi: Jazdecké potreby http://www.equishop.sk.
Cari4
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 10. Jún 2013, 22:34


Späť na O koňoch, škrečkoch a ostatných zvieratkách

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron