Poraďte pre aký druh psa sa rozhodnúť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poraďte pre aký druh psa sa rozhodnúť

Poslaťod Lada » 25. Apr 2006, 19:49

Už sa to nedá vydržať som už naisto odhodlaná si kúpiť psíka ale nechcem sa unáhliť. 7.5.06 pôjdem na výstavu do BB. Bývam v paneláku a pre moju a manželovu zamestnanosť by to mal byť asi ročný psík nie šteniatko. Zatiaľ na 1 mieste vedie boxer fenka podľa možnosti s PP,alebo nejaký maznáčik, Bišónik. Chcela by som psíka nadlhšie prechádzky a tu je ten problém:Bišónik neviem ako je na tom s kondíciou a Boxerík zas ťažšie znáša vyššie teploty. Aký máte na to svoj názor prípadne skúsenosti. Ďakujem
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Hosť » 25. Apr 2006, 20:44

ked ste dlho v robote a chceli by ste sa s nim len prechadzat, tak ja by som nebrala ziadneho psa, lebo kazdy psik aj ked je dospely potrebuje ludi vedla seba a tiez by nevydrzal dlho sam doma....a potrebuje aj starostllivost, ale hlavne aby sa mu kazdy venoval, ak ste tych 8hodin v robote tak to by este vydrzal ak by bol na to navyknuty- lebo 1rocny uz ma svoje navyky.... A psa v panelaku treby chodit vencit hned ako sa zobudite aby vydrzal dobu, kym budete v robote....
treba fakt zvazit ci budete ochotny sa mu takto venovat....
Hosť
 

Poslaťod basa » 25. Apr 2006, 21:31

ked ste dlho v robote tak sa vam pes neoplati. pes si vyzaduje vela casu. :!:
basa
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 16. Feb 2006, 11:32
Bydlisko: trnava

Poslaťod maťo » 25. Apr 2006, 23:45

Tak tak,jedine ak malého,ak by bola možnosť brať si takého do roboty,inak radšej nič,psík je časovo dosť náročný,bol by sám doma smutný :wink:
maťo
 

Poslaťod Hosť » 26. Apr 2006, 10:54

presne ako som aj ja povedal.....
Ak chcete mat zviera tak si zoberte radsej macku- nepotrebujete s nouo chodit von, lebo su naucene na zachodik..... a macky su samostatnejsie.... ale tiez sa potrebuju maznat, ale vydrzi dlhsie sama doma ako psik- psik potrebuje ovela viac maznat sa, chodit s nim von, a mal by aj nieco vediet... lebo hlupacika by asi kazdy nechcel vychovat......
Ja odporucam macku alebo ine zviera...
Naozaj treba zvazit ten cas a ako sa mu budete venovat....
Aj keby ste si ho brali, neviete ako je vychovany ako ma navyky- zle,dobre.... &vtedy je lepsie stena , aspon viete ako ho vychovavate.... ale ked zase nemate na psa cas tak si ho radsej neberte..... Psik aj dospely potrebuje vela starostlivosti....
Hosť
 

Re: Poraďte pre aký druh psa sa rozhodnúť

Poslaťod Andrea » 26. Apr 2006, 15:45

Lada píše:Už sa to nedá vydržať som už naisto odhodlaná si kúpiť psíka ale nechcem sa unáhliť. 7.5.06 pôjdem na výstavu do BB. Bývam v paneláku a pre moju a manželovu zamestnanosť by to mal byť asi ročný psík nie šteniatko. Zatiaľ na 1 mieste vedie boxer fenka podľa možnosti s PP,alebo nejaký maznáčik, Bišónik. Chcela by som psíka nadlhšie prechádzky a tu je ten problém:Bišónik neviem ako je na tom s kondíciou a Boxerík zas ťažšie znáša vyššie teploty. Aký máte na to svoj názor prípadne skúsenosti. Ďakujem


Chápem aké to je túžiť po psovy. Nedalo by sa na dobu v práci psíka niekomu zveriť ak máte náročnú prácu na čas? Boxera odporúčam, ale nesmie zostať sám dlhšie ako 6 hodín. Nevydrží venčenie. Dosť náročný na behanie. Musí mať výcvik. U malého plemena je to jednoduchšie. Ale tiež odporúčam mladé zviera, a najlepšie dve aby sa spolu počas neprítomnosti zahrali.
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Odpoveď

Poslaťod Lada » 26. Apr 2006, 19:21

:wink: Určite s vami súhlasím, že nieje umenie psíka mať ale sa mu dostatočne venovať. Psíka už chcem veľmi dlho asi tak 9 rokov a stále som to odkládala ale dokedy ešte. Keby som mohla, tak by som bola na psiej dovolenke. Ale keby som to tak brala doslovne tak by som si ho mohla obstarať až niekedy na dôchodku kôli zamestnaniu. Manžel pracuje deň, noc -12 a 2 dni voľno, somnou je to horšie z domu idem o 7 a prichádzam okolo 19. Je to momentálny stav, ktorý sa môže zmeniť.
:P :P
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Re: Odpoveď

Poslaťod barca » 26. Apr 2006, 21:46

Ja som psa dostala pred mesiacom tati chodi do roboty tiez na smeny aj ked mal teraz volno.mame doma cavalier king charles spaniela bez pp po rodicoch s pp .jediny problem je srst ale ak sa pravidelne cese je to v poho. ked je do 2. sama doma po navrate zo skoly sa venujem hlavne jej.je to maznacik rodiny :D zvladne aj 4 hodiny prechadzky bez problemov ale s prestavkami na odpocinok .vrelo odprucam
barca
 

Poslaťod Mary » 27. Apr 2006, 6:54

Lada tiež poznam jeden parik čo to maju ťažko s robotou a tiež chceli strašne psika a aj si ho zaobstarali.Obaja si zariadali pracovnu dobu tak,aby ten psik bol čo najmenej sam doma.Možno budete mat menej času na seba.Odporučam tiež šteniatko,viete ako bude vychovane lebo ho vychovate vy.Šteniatko sa lahšie uči a ak budete mať väčšieho psa je dobre s nim chodiť na cvičak.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Lada » 27. Apr 2006, 20:19

To viem, že to určite nebude jednoduché ale všetko sa dá riešiť. Pôjdeme na tú výstavu a uvidím pri akom plemene sa mi najviac rozbúcha srdce.
Tak zatiaľ. :shock: :wink:
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Hosť » 27. Apr 2006, 21:22

na vystave vyzeraju vsetky psy dokonale a aj su vsetci vycviceny, ale naozaj zalezi na tom ako sa mu budete venovat, lebo mozete mat aj psa s pp a moze to byt hlupacik...... lebo vzdy zalezi na tom ako ho len vy vychovavate....
Hosť
 

Poslaťod Hosť » 28. Apr 2006, 9:25

S výchovou nebude problém budem sa mu venovať. Nebudem ho mať len na to aby som ho len tak držala. Budem ho ĺúbiť starať sa oň ako budem najlepšie mocť. :lol: :wink:
Hosť
 

Poslaťod Lada » 28. Apr 2006, 9:29

Anonymous píše:S výchovou nebude problém budem sa mu venovať. Nebudem ho mať len na to aby som ho len tak držala. Budem ho ĺúbiť starať sa oň ako budem najlepšie mocť. :lol: :wink:
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Hosť » 28. Apr 2006, 10:42

tak to je dobre, ale fakt zalezi na tom case......
Este raz si to dobre zvazte....
Hosť
 

boxer

Poslaťod Naty » 28. Apr 2006, 15:55

Lada, ja mam fenku boxera, aj s PP (aj ked PP teraz nie je dolezite) V takomto pracovnom zatazeni ti boxera vobec neodporucam (ale mam ich velmi rada) Boxer ako plemeno je velmi "zatazene" na ludi, miluje ludsku spolocnost a nevydrzi velmi dlho sam. Najradsej je, ked moze byt pri svojich panoch 24 hodin denne :lol: Obavam sa, ze by dost psychycky trpel, keby mal byt taky dlhy cas sam. Odporucala by som ti skor plemeno, ktore znesie aj menej spolocnosti, viac samostatne, a nie velmi narocne na pohyb.
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia