Poraďte pre aký druh psa sa rozhodnúť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Lada » 28. Apr 2006, 19:30

Odporucala by som ti skor plemeno, ktore znesie aj menej spolocnosti, viac samostatne, a nie velmi narocne na pohyb.

Aký druh plemena by potom mohlo prichádzať do úvahy.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Hosť » 30. Apr 2006, 15:05

aky druh plemena?
to by som aj ja chcela vediet...
Hosť
 

Poslaťod offca » 2. Máj 2006, 7:59

"aky druh plemena" je dobra otazka :wink: :D

celkovo samostatnejšie su všetky chrty. Su vhodne do bytu, su to inteligentne psy, celkom prisposobive a zdalo by sa, že potrebuju vela pohybu....to rozhodne ano, ked už su vonku, asi sa vylietavaju viac ako ine psy, ale doma vydržia, nemaju potrebu demolovať interier, ked sa nudia. Oni su v tych domacich podmienkach velmi spokojni a radi si uživaju kľúdok :)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Samostatnejšie plemeno

Poslaťod Lada » 2. Máj 2006, 8:54

To je dobrý typ lebo chrty sa mi veľmi veľmi tiež páčia len neviem o nich viac len to, že porebujú pohyb. To by mi nevadilo lebo ja som tiež športový typ tak by sme sa vybehali spoločne(manželovi sa nechce). A aký je podľa teba z chrtov vhodný pre pracujúcich ľudí vypet,talianský chtík...?A ako sú na tom s povahou. Nie sú bojazliví alebo naopak agresívny.Dík zatiaľ.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod offca » 2. Máj 2006, 9:14

Ja som chrta nikdy nemala, takže sa velmi nerozpišem...
Ale rozdiel medzi tymi dvoma...pri tom spominani chrtov (hore) som mala na mysli prave vhipeta. Taliansky chrtik je taky jemnejši, "tutuliatkovejši" :)
A čo sa týka povahy - neviem o tom, že by boli chrty prave agresivne, skor bojazlivejšie, ale ani to nie je spravny vyraz.
Oni su taki odmerani voči okoliu. Maju svoju dôstojnosť a su samotarskejši. Od cudzich ludi a psov si držia odstup.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Lada » 2. Máj 2006, 9:51

Budem ešte viac pátrať. Ale som nedočkává už aby som bola rozhodnutá a mala ho doma. :D :lol:
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod Ingrid » 2. Máj 2006, 13:38

myslim,ze z chrtov vipet,alebo taliansky chrtik-ten je mensi..ine su uz prilis velke a nie velmi vhodne do bytu.. :wink:
Chov ciernych a škvrnitych nemeckych dog
Chov mačiek ragdoll
Ingrid
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 3. Apr 2006, 8:02
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hosť » 2. Máj 2006, 16:17

moja kamoska ma dvoch vipetov- sucky, ona sa im celkom dost venuje a su tiez vnutri... Ale inak su pritulne, no dospele sucky by isli roztrhat...
ale mozno sa tak spravaju len jej... to uz neviem.... ale su to pekny a hravy psy.. Takze ja by som ti ich asi tiez odporucila-... :wink:
Hosť
 

Poslaťod Mary » 2. Máj 2006, 20:45

Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod zuzu » 3. Máj 2006, 17:54

Ahojky, susedka ma (starčeka) BARZOJA. je to úžasný pes, nenormálny kľuďas, neublížil by ani len muche. Meria v kohútiku možno aj meter :lol: behať sa mu už veľmi nechce ale keď raz začne tak neskončí.. :lol: je zlatučký. Vždy keď niekto prejde okolo nás tak po nás pokrikujú, že kone alebo dokonca kozy nemajú čo robiť na sídlisku :roll: (haha) :roll: takže odporúčam Barzoja :wink:
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod Bubu » 3. Máj 2006, 18:53

Ingrid píše:myslim,ze z chrtov vipet,alebo taliansky chrtik-ten je mensi..ine su uz prilis velke a nie velmi vhodne do bytu.. :wink:

Ingrid mylis sa... aj IW moze byt v POHODE v byte... on tiez potrebuje pohyb,ale rozhodne nie typu: ty na bicykli,on vedla teba :roll: nie je na to stavany.... Ale chcela som tym povedat,ze aj on v byte moze byt,nesmrdi,nesteka a nelieta s nadmernou energiou ako ine male plemena prezentovane ako vhodne "panelakove" psy... jediny problem co vidim,je to kvantum jedla co poje :D
" I LOVE ALL ANIMALS "
Obrázok užívateľa
Bubu
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 12. Mar 2006, 14:44

Poslaťod Hosť » 19. Jún 2006, 17:58

ahojte ja mam maltezaka a aj ked som prec cely den vydrzi a vobec mu to nevadi pospi si alebo vsetko prezrie a ked pridem domov je oddychnuti a mozme sa s nim hrat odporucam ti toto plemeno je malycky a ak sa nechces starat o srst daj ho ostrihat sice je pravda ze nieje rad dlho v lete vonku a ak ano tak musi pravidelne pit a obcas si oddychnut.
Hosť
 

Poslaťod Lada » 19. Jún 2006, 22:00

Práve to, každý psík je super a každý chovateľ si bude toho svojho považovať za najlepšieho psa na svete. Preto som ešte stále neni rozhodnutá. Teraz riešime v blízkej budúcnosti sťahovanie, tak o mesiac. Potom už určite bude psík. Musí lebo už nemôžem vydržať, strašne po ňom túžim.
V neďeľu som bola na burze vtákov v Žiline. Predával tam jeden maličkých 6 týždňových bradáčikov bez pp ale to by nebolo až také hrozné ako to, že ich pri odchode nacpal do prepravky pre malé vtáky.Šteniatko sa v nej nemohlo ani otočiť ani podať.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

poradte pre aky druh psa sa rozhodnut

Poslaťod clody » 19. Jún 2006, 22:44

pacia sa Ti Boxery??Myslim ze BOston Terrier sa najviac ponasa na Boxera,je mensi,sice temperamentny,ale zacinala som s malou suckou Bostona a naozaj v klude dokazala na mna cakat,ale ked som prisla z prace tak vsetky prve chvile boli venovane jedine jej!!Znamenalo to pol hodinky a potom som si robila svoju pracu a rozpravala sa s nou,ona pocuvala a bola spokojna.a verte alebo nje,ale ta polhodinka bola aj dve hodinky,lebo sme stretli takeho kamarata a taku kamaratku,a ved co,poriadok nikomu neutecie!
!Myslim, ze tu nezalezi na plemene,ale skor na povahe daneho psika!!Aj medzi Bostonmi sa najdu veeelmi temperamentne psiky,ktore neznasaju samotu!A aj medzi Boxermi sa najde flegmatickejsi jedinec ktory si milerad pocka na svoju rodinku.
Ale s Bostonom som este nemala ziadnu reklamaciu typu-nezvladame ho,place ked je sam,demoluje???Nepoznam,myslim, ze ako si Bostonka naucite ,takeho ho budete mat.A neplati to vlastne vseobecne?
clody
 

Poslaťod Lada » 20. Jún 2006, 20:28

Bostonský teriérik je krásny psík videla som ho na výstave je veľmi živý.
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron