[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Neposlušné šteňa

Neposlušné šteňa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Neposlušné šteňa

Poslaťod BGilf » 6. Nov 2016, 19:36

Dobrý deň, mám 4-mesačné šteniatko sibirského huskyho a neviem si dať s ním rady. Vždy keď ideme na prechádzku po mne skáče trhá mi veci a kuše a keďže má už ostrejšie zubky veľmi to bolí. Skúšala som už všeličo (ignorovala som ho, dala mu pamlsky keď prestal dokonca som ho aj capla) no nič na neho nezaberá. Chcela som sa spýtať či má niekto s týmto správaním skúsenosti.
BGilf
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 6. Nov 2016, 19:22

Re: Neposlušné šteňa

Poslaťod nataly » 26. Nov 2016, 10:19

Ahoj, my sme mali rovnaky problem na zaciatku, najlepsie sa nam vyplatilo zakazdym ked kusol nahaluzit ho na nejaku z jeho hraciek, pripadne vonku na nejaky aport, haluzku alebo co. Vacsinou som so sebou nosila lopticku a ked zacal vyskakovat, tak som mu ju hodila a smerovala jeho pozornost inam. My sme ale urobili chybu v tom, ze sme sa s nim takto hravali, teda mu dobrovolne pchli ruky do ust a to je potom tazko ho to odnaucit, pretoze si mysli, ze je to forma hry, pre steniatka prirodzena, kedze na to boli zvyknuti od surodencov a matky. Este zaberalo, ze sme pri kusnuti zaknucali ako steniatko, vtedy stisk polavil, ale aj tak sme pre nase plemeno zvolil prilis alternativny a volny pristup vycviku, preto som ho pred par dnami dala do ruk odbornikovi na Oravu na dva mesiace, a uvidime ci sa to zlepsi. Verim, ze ano. Je to totizto uplne prirodzene pre steniatka, ze sa takto spravaju, chcu sa hrat, ale od toho je t uz pan, aby rozhodoval o tom, aka forma hry je pripustna a to sa musis naucit. Trva to dlho, ale pri psovi vsebecne treba mat trpezlivost, takze drzim palce. 8)
nataly
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26. Nov 2016, 10:12


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron