Kupírovanie uší a chvostov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Ste za, alebo proti kupírovaniu?

za kupírovanie
30
51%
proti kupírovaniu
29
49%
 
Celkom hlasov : 59

Poslaťod :o/ » 12. Mar 2006, 20:26

kde máš email,ss je niečo iné,stále si anonymná...
:o/
 

Poslaťod Brunifid » 12. Mar 2006, 21:14

Já tedy v profilu email Oxany vidím :wink:
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod :o/ » 12. Mar 2006, 21:23

Brunifid píše:Já tedy v profilu email Oxany vidím :wink:


Už ho vidím aj ja,ten si pridala až teraz :wink:
:o/
 

Poslaťod 8ares8 » 15. Máj 2009, 16:37

ja som jednoznacne za, aj clovek si robi upravy sam na sebe, plastika a podobne, sak je to na majitelovi. aj ked to boli, psik dostane prasky... poboli a po case prestane. a psik je potom ovela krajsi. ja by som si boxera s chvostom nekupil, ani dobermana s s usami a a chvostom, mal som boxera a mal kupirovany chvost. ak by nemal nekupil by som si ho. Urcite neide len o to, aku povahu ma psik ale sa ti ma aj pacit, su plemena ktore maju super povahu a hnusia sa mi...
8ares8
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 15. Máj 2009, 16:26

Poslaťod Danaka » 15. Máj 2009, 19:35

Ano presne tak. Aj ľudia si robia rôzne úpravy, ale má to jeden háčik. Neviem, či by si si dal vyrezať kus mäsa, alebo vytetovať nápis len preto, že to chce niekto iný. Je to rozhodnutie tvoje, kdežto pes sa rozhodnúť nemôže. Len myslím, že na základe pozorovania psov môžem skalopevne povedať, že pes sa bolesti radšej vyhne, ako ju má dobrovoľne znášať.

Že by si niekto nekúpil nekupírovaného psa? Žiadna škoda.Ak si kupuješ psa na základe výzoru - tak to je zúfalé. V prvom rade Ti musí padnúť povaha a až potom výzor. Aspoň u mňa to platí, že psa si zamilujem na základe povahových vlastností a nie na základe výzoru. Čiže ak sa zníži predaj nejakej rasy na základe toho, že sa nesmie kupírovať - myslím že to plemenu len pomôže. Odpadnú ľudia, ktorý si kúpia napríklad dobermana len preto aby pozdvihli svoje ego (aha, kukajte akého mám "krásneho psa". :twisted: ) Ako mi raz povedala jedne pani: je jedno ako teraz vyzerá malý bradáč, je to proste bradáč a preto ho milujem. :lol:
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

kupirovanie uši a chvstov

Poslaťod Esona » 15. Máj 2009, 21:23

Danaka davam Ti za pravdu .Podla mna ,je tiez dolezitejsia povaha ako vyzor .Su plemena ktore sa mi strasne pacia,ale povaha mi nevyhovuje a tak ho chovat nebudem .Mam byt nestastna aj ja aj pes? To radsej nie .
Esona
 
Príspevky: 45
Registrovaný: 18. Apr 2007, 19:55

Poslaťod Matus00 » 22. Máj 2009, 14:31

Podľa mojich informácií sa kupírovanie už zakázalo ale napríklad niektorí ľudia si nevedi ani predstaviť rotvajlera s chvostom, takže sa aj napriek zákazu bude praktizovať naďalej. Obrázok
Obrázok užívateľa
Matus00
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 24. Feb 2009, 15:19
Bydlisko: Košice-okolie

Poslaťod 8ares8 » 28. Máj 2009, 22:48

to mas presne to iste ako s partnerom, nevrav ze si ho vyberas len na zaklade toho aky je, je to dolezite ale musi ta aj pritahovat, musi byt fyzicky pekny, kto vravi opak klame, alebo je zakomplexovany.... to jedno. psika si nevyberas na mesiac ale na cca 10 rokov a nevravte mi ze vyzorom sa neriadite. kazdemu sa asi pes paci ked si ho kupuje. pes by mohol vediet aj rozpravat ale keby sa mi nepacil nekupil by som si ho. to plati aj opacne. proste psik musi byt aj pekny. kazdy da prednost zdravsiemu krajsiemu psovi... ludia si tiez davaju upravovat usi, prsia a vsetko mozne. to preto aby sa citili lepsie, psikovi to daju urobit aby sa im pacil co je na tom zle? doma mas vsetko len to co sa ti paci nie?
8ares8
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 15. Máj 2009, 16:26

Poslaťod Danaka » 30. Máj 2009, 9:38

Ano to máš pravdu. Je to ako vo vzťahu. Partner ti musí byť minimálne sympatický, aby si si s ním mohol začať. Len pozeráš sa na človeka ako celok. Aké má uši, či klapaté, alebo prilepené na hlave, alebo nohy trochu do O, prípadne X, to neriešiš. Ak sa ti niekto celkovo páči, dobre sa pri ňom cítiš, vyhovujete si povahovo, len má nejakú odchýlku (uši, nos,prsia...), neženieš ho preto na plastiku s ultimátom, že ak si to nedá zoperovať, nebudeš s ním žiť. To je choré.
A to isté platí o psoch. Nechápem to: páči sa mi to plemeno, vyhovuje mi povahovo, choval som ho, len nemôže mať kupirované uši, tak ho nechcem. Kupirácia ako taká, je len detail. nepoviem dĺžka srsti, povaha, stavba tela. Nepáčili sa mi jazvečíky. Sú dlhé. kým som jedneho nenašla a nemala ho doma tri dni. Psíča ma okúzlilo - povahou. teraz sa na nich pozerám celkom ináč. Keď budem doma a nebude sa mi už žiadať psíkov cvičiť, určite si jedného kúpim. len tak. Najšťastnejší ľudia sú majitelia bastardíkov. Neriešia, či sa ich psíkovi postavia uši, či bude mať chvost hore, či dole. Ľúbia ho taký, aký je a o tom to je.
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Maxik » 5. Jún 2009, 22:19

presne s tebou suhlasim...bastardiky su naj....aj ja sama jedneho mam a mala som aj predtym a viem ze aj budem mat i ked chcem aj cistokrvnr a ja nevidim nic zle na boxerovi,dobermanovi a dlhymi ukami ci chvostom...podla mna ked to tak od prirody dostali tak je to prirodzene a ma to tak byt...proste jake mu narasite take ma....a mna pes neocari vyzorom ale pohladom...a je mi jedno ci je to zakazane alebo nie...ja neze nesom za kupirovanie ale proste sa mi to nepaci...v buducnosti planujem 2 RTW mozni aj viacerich ale aj s chvostikmi lebo sa mi to tak paci....podla mna ma mat pes riadne uska,chvostik a styri nohy :D ....ja nikomu neberiem ze sa mu to paci oki tak si dajte kupirovat(no teraz uz asi nie :? )....ale ja to proste nemusim...no keby to bolo zo zdravotnych dvovodov tak by som urobila vsetko preto aby som dala psika kupirovat....podla mna je najhlavnejsi psik ....ja cem psikov s chvostikmi pretoze nimi viditelne prejavuju pocity a rychlejsie zistim ako sa citi....podla mna s par centimetrovim chvostikom da najavo akurat radost a nic ine....
Maxik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 5. Jún 2009, 21:39
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Nanuk » 16. Aug 2009, 16:58

Ja presne viem aké pocity má môj pes aj fena. Pes je malý kríženec a fena stredoázijský ovčiak. Pes mi pár krát ušiel z pozemku je totiž malý aj keď má už 16 rokov. Vrátil sa s roztrhnutým uchom a prekúsnutým krkom, to ucho som mu dávala do poriadku 3 týždne a aj tak mu nakoniec kus chrupavky odpadol lebo nebol prekrvovaný. :!: A to sa pobil len raz. Čo také psy ako moja fena ktorá stráži u mňa síce len oplotený pozemok, ale normálne stráži dobytok a chráni ho pred predátormi ako sú vlci, rysi a medvede. Ako by asi vyzerali ich uši a chvost? Koľko krvi by stratili úplne zbytočne? Preto som za kupírovanie u plemien ktoré to potrebujú pre svoju prácu. :!: :!: U psov ktorý to nepotrebujú pre svoje určenie som tiež proti, lebo u vreckových psov nevidím dôvod prečo by mali byť kupírované.
Nanuk
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 16. Aug 2009, 16:05
Bydlisko: Poproč

Poslaťod Vlad28 » 30. Nov 2009, 15:11

popo píše:
Ashley píše:Kupírovanie neuznávam.
Mary neviem čo podla teba znamená byť v dobrých rukách ale ani ty nie si dokonalá a preto ti ešte nikdo nedáva nič strihať ani upravovať.
Popo neviem prečo by to malo určitým plemenám ublýžiť alebo dokonca znamenať záhubu. Myslím že správny chovatelia na psoch uprednostnujú ich povahové vlastnosti a schopnosti v ktorích jednoznačne vynikajú. No a tý ktorím ide o vzhlad sú až na konci. Vsúčasnosti je kupírovanie zakázane a teda nezákonné. Tak iba toľko.


Takze po 1.klesne zaujem o dane plemeno pre jeho neatraktivnost
2.pre niektore plemena je kupirovanie zo zdravotneho hladiska
vyhodnejsie a nekupirovanie sposobuje chovatelom tazku hlavu v podobe zapalov atd.

Takze nejde o to co uprednostnuju spravny chovatelia,ale to co by uprednostnilo samotne zviera a mozem ti povedat,ze dost by ich volilo
kupirovanie.


Úplne s tebou súhlasím. Chcel by som sa Vás opýtať či kupírovanie je ešte zakázané a ako sa pozerajú rozhodcovia na súťaži na psíkov sktorí majú kupírované uší?
Vlad28
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30. Nov 2009, 14:54

Poslaťod Vlad28 » 30. Nov 2009, 15:26

Nanuk píše:Ja presne viem aké pocity má môj pes aj fena. Pes je malý kríženec a fena stredoázijský ovčiak. Pes mi pár krát ušiel z pozemku je totiž malý aj keď má už 16 rokov. Vrátil sa s roztrhnutým uchom a prekúsnutým krkom, to ucho som mu dávala do poriadku 3 týždne a aj tak mu nakoniec kus chrupavky odpadol lebo nebol prekrvovaný. :!: A to sa pobil len raz. Čo také psy ako moja fena ktorá stráži u mňa síce len oplotený pozemok, ale normálne stráži dobytok a chráni ho pred predátormi ako sú vlci, rysi a medvede. Ako by asi vyzerali ich uši a chvost? Koľko krvi by stratili úplne zbytočne? Preto som za kupírovanie u plemien ktoré to potrebujú pre svoju prácu. :!: :!: U psov ktorý to nepotrebujú pre svoje určenie som tiež proti, lebo u vreckových psov nevidím dôvod prečo by mali byť kupírované.


Nanuk, úplne s tebou súhlasím, kupírovanie bolo kedysi vymyslené za nejakým účelom a nie krásou - aby zlepšilo užitočnosť plemena a dnes to prerástlo do krásy pretože sa tieto plemená už vela krát nevyužívajú na účeli na ktoré boli šlachtené... Ja som za to, kto si myslí že jeho psík je viacej chránený keď je kupírovaný nech si ho dá kupírovať. Kto má psíka pre radosť a nie pre úžitok, načo kupírovať...
Vlad28
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 30. Nov 2009, 14:54

Poslaťod tana » 8. Dec 2009, 12:15

kupírovanie by nemalo byť zakázané. Zákon mal povoliť kupírovaných psov aj nekupírovanie a majiteľ by si sám vybral čo sa mu viac páči, vyhovuje. V Čechách kupírovanie radikálne zakázali, takýto psi sú odsúdení k zániku: žiadne výstavy, preteky, dokonca aj prístup na cvičák majú zakázaný vraj propagácia. Preto každoročne na veľké kynologické podujatia ku nám chodia navštevovať kamaráti češi a ich kupírovaný kamoši.

Kupírovať psi sa začali pre praktické využitie, zdravotné hľadisko a potom nakoniec aj pre vzhľad.
Koľko psovitých šeliem v prírode má spustené uši?
Kupírovanie - týranie? to je fakt neskutočná sranda. Kupírujú sa štence v rannom veku kedy zásah prebieha na chrupavkách a nie kostiach.
Musím sa otvorene priznať, ja týram svoje dieťa pretože som mu dala prepychnúť ušká...

a čo také kastrovanie žrebcov, kancov, býkov? to nieje týranie?
Už ste zažili kastráciu bez lokálky ciciaka? uspatého kanca, žrebca a aké má bolesti a problémi s chodením pár týždňov po zásahu? toto nikoho nezaujíma, to týranie nieje? Prečo?
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod fobia_x » 21. Feb 2010, 23:08

som jednoznacne ZA kupirovanie. kolko rokov to bolo normalne a teraz nejaki pseudoochrancovia idu vykrikovat. ved ich do toho nik nenuti... je demokracia, kazdy nech sa rozhodne ako chce. napravit treba zakon o zvieratach, ktory ich opisuje ako VECI.. a nieje to trochu rozpor??! je to vec, za ktoru v pripade aj vedomeho usmrtenia a tyrania dostanu podmienku na cca pol roka... ale hlavne ze zodpovedny clovek nemoze svojmu psovi o ktoreho sa pekne stara dat pristrihnut usnice ktore jeho zivot nijako neobohacuju.. takze ked sa niekto chce angazovat vo fakt dolezitej veci, tak nech skusi robit nieco s tymto zakonom a nie riesit k......y. ani malych deciek sa nik nepyta ci chcu prepichovat usi, a pokial viem, nijaku traumu z toho nemam v dospelosti a ani v detstve nebola.. a ty co sa vyjadruju k tomu ze je povrchne vyberat si psa podla vyzoru a nie povahy- tak podla coho si vyberate partnera?? urcite vylucne podla charakteru... :lol: :lol:
fobia_x
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 21. Feb 2010, 22:23
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia