Kupírovanie uší a chvostov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Ste za, alebo proti kupírovaniu?

za kupírovanie
30
51%
proti kupírovaniu
29
49%
 
Celkom hlasov : 59

Poslaťod Hosť » 11. Mar 2006, 20:52

no ale ty si vedela,aku ma bigel povahu,aj mne sa strasne paci...
ale ta pani pred tym asi nie a tak to aj konci
Hosť
 

Poslaťod Brunifid » 11. Mar 2006, 21:24

zuzu píše:jej to robili keď mala tri dni a sami uznáte, že vtedy si ani veľmi neuvedomovala čo je to bolesť

To já tedy rozhodně neuznám!!! :evil: Prosím Tě, viděla jsi někdy na vlastní oko kupírování ocasů? SKUTEČNĚ si myslíš, že ustřižení kusu páteře nebolí????? To je potom opravdu no comment :?

zuzu píše:Ďeťom sa tiež robia dierky do uší, a tiež je to len pre image nie?

A srovnávat kupírování ocasu s propíchnutím kůže jehlou - to snad ani nemůžeš myslet vážně? :shock:

Naty píše:,,Keby psy vedeli rozpravat, clovek by prisiel aj o posledneho priatela"

To je krásný citát! :P
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod Mary » 11. Mar 2006, 23:17

Ja mam nekupirovanu 8mesačnu pittbulku,ktorej som davnejšie chcela dať kupirovať uška,ale som si to rozmyslela. Čo sa tyka kupiracie som za a aj proti.Záleži od okolnosti,či by to bola nutnosť...
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Hosť » 11. Mar 2006, 23:21

Brunifid,
to co si napisala,som napisala aj ja este predtym :)
asi sa zhodujeme v urcitych nazoroch... :wink:
Hosť
 

Poslaťod Brunifid » 11. Mar 2006, 23:30

Anonymní: Tak na tom třeba i něco bude, ne? :wink: :P
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod Hosť » 11. Mar 2006, 23:42

Brunifid,
mozno ze aj hej??? :D :D :P :lol:
Hosť
 

Poslaťod Brunifid » 11. Mar 2006, 23:56

Anonym: Klidně písni na email, jestli se Ti chce, všechny kontakty mám v profilu :)
Brunifid kennel - http://www.brunifid.com
Obrázok užívateľa
Brunifid
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 10. Mar 2006, 20:10
Bydlisko: Liberec (CZ)

Poslaťod oxana » 12. Mar 2006, 9:39

najviac sa mi paci ze proti kupirovaniu tu pisu sami anonymny aby nam tu mohli rozpravatakysme sebecky aspon sa priznajte kto ste a potom piste..
oxana
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 19. Jan 2006, 21:43

Poslaťod :-) » 12. Mar 2006, 9:56

bla bla bla oxana 8)
:-)
 

Poslaťod bubu » 12. Mar 2006, 10:01

asi jedine s tymi podpismi suhlasim s oxanou.....
inak sa moje nazory uuuuuuplne stotoznuju s Brunufid a s anonymom :wink:
vazne, odseknutie kus chrbtice sa neda porovnavat s dierkou v uchu v kozi :roll:
bubu
 

kupirovanie

Poslaťod Naty » 12. Mar 2006, 10:28

oxana píše:najviac sa mi paci ze proti kupirovaniu tu pisu sami anonymny aby nam tu mohli rozpravatakysme sebecky aspon sa priznajte kto ste a potom piste..

Oxana, nieje to jedno, ci nieco napise anonymny alebo ty, bubu, ja atd., ked sa z toho aj tak nedozvies kto to je?!
Naposledy upravil Naty dňa 12. Mar 2006, 10:43, celkovo upravené 1
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod bubu » 12. Mar 2006, 10:40

to je pravda....
ale ked niekto pise pod prezyvkou,tak aspon vies na to reagovat,zacial co pod anonymom tu asi pise vela ludi....
ale aj ked sa mozu podpisat ludia tak ako ja.....(IBA KEBY SOM BOLA PRIHLASENA TAK NIE :wink: )
dufam,ze to co som napisala sa da pochopit :)
ALE TO JE OD TEJTO TEMY :?
bubu
 

Poslaťod Marta » 12. Mar 2006, 13:04

oxana píše:najviac sa mi paci ze proti kupirovaniu tu pisu sami anonymny aby nam tu mohli rozpravatakysme sebecky aspon sa priznajte kto ste a potom piste..

oxana,určite tu nepíšu samí anonymní,lepšie sa pozri.A ty si takisto anonym,nemáš tu o sebe uvedené okrem nicku nič.
Nezvyknem prispievať na fóra,ale čo sa týka kupirácie,tak k tomu mi nedá nevyjadriť sa.Som proti kupírovaniu.Bola som pri kupirácii uší aj chvostov a nikto ma nepresvedčí,že to šteňa necíti,že ho to nebolí. Okrem niekoľkých plemien poľovných psov,ktorím sa skracuje chvost z praktických dôvodov,kupírovanie neuznávam.A už vôbec nie výhovorky na zdravotné problémy,mala som NO,ktorá mala opakovaný zápal ucha a ako všetci vieme,pri NO to určite nebolo spôsobené zlým vetraním ucha.Naproti tomu mám teraz psov so sklopenými ušnicami a ani jeden z nich nemal v živote s ušami najmenší problém.Naopak,zvukovod je tak chránený,že uši im ani netreba čistiť,resp.nieje v nich nič,okrem trochu prirodzeného mazu.A aj keby kupírovanie (a pooperačná starostlivosť) bolo bezbolestné,aj tak kupírovať psa nedám,po prvé má "celý" pes (uši,chvost) svoje opodstatnenie a po druhé,by som psa nedávala zbytočne pod narkózu.
Obrázok užívateľa
Marta
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 10. Nov 2005, 17:43
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod zuzu » 12. Mar 2006, 15:56

Ale no tak! Ste vy normálni? Ja som NIKDE nepovedala že kupírovanie uší a chvostov sa vyrovná dierkam v ušiach..Na to tam bola veta že je to pre image!!! A na konci som dôrazne napísala že by som sa rozhodla pre NEKUPÍROVANIE ..Takže alebo sa Anonymný naučte čítať alebo prijmite názor druhých normálne a nie s krikom..na to sa tu stále zakladajú témy: na VYJADRENIE NÁZORU!! A keď chce ešte niekto rýpať, presne-aspoň sa zaregistrujte pod nickom..tiež som mohla svoj príspevok napísať anonymne a nemuseli vynehnúť presne na moju osobu.. :?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod oxana » 12. Mar 2006, 18:53

hej o to ide ale ja len poukazujem na to ze mna hned vsetci zvrzali ze co som zac e to jednoducho moj nazor a inak napriklad tu mam email da sa ma kontaktovat aj inak tak nevjem o com tu vyssie rozprava...
oxana
 
Príspevky: 17
Registrovaný: 19. Jan 2006, 21:43

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia