Kupírovanie uší a chvostov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Ste za, alebo proti kupírovaniu?

za kupírovanie
30
51%
proti kupírovaniu
29
49%
 
Celkom hlasov : 59

Kupírovanie uší a chvostov

Poslaťod Peťo » 9. Sep 2005, 13:14

Podľa mňa je to násilný a neprirodzený spôsob určovania vzhľadu psa a bol by som za to, aby sa s tým raz a navždy prestalo. :!:
Peťo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 8. Jún 2005, 22:41

Poslaťod muxa » 9. Sep 2005, 15:45

Žial "image" psíka pre niektorych je dolezitejsi ako samotny psík.... :cry:
Vaša Muxa 8)
Obrázok užívateľa
muxa
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 31. Aug 2005, 20:24
Bydlisko: Bratislava

Kupirovanie

Poslaťod Hosť » 9. Sep 2005, 17:33

Som jednoznacne za kupirovanie usi ci chvosta.
Nevidim dovod na takuto "ochranu" zvierat.
Cele starocia boli dani psi slachteni pre nejake vlastnosti a vyzor.
A teraz vela ludi co nemaju ani paru o tom co to je a ako prebieha dany zakrok a hojenie sa tvari akoby isli zachranit svet!
Myslim ze by ste sa mali radsej venovat samotnemu tyraniu zvierat,pripadne inym dolezitejsim nespravodlivostiam na tomto svete.

A mimochodom co vam pripada Prirodzene na celej ludskej spolocnosti a jej spravaniu sa k ostatnemu zivemu i nezivemu na tomto svete????
Hosť
 

Poslaťod Peťo » 9. Sep 2005, 19:13

V ľudskej spoločnosti sa deje veľa zlého, to však veľmi ovplyvniť nemôžem. Môžem však sám robiť to, čo považujem za správne a vyjadriť svoj vlastný názor.
Nemyslím si, ze keď sa niečo robí po stáročia, je to automaticky správne, a musí sa to tak robiť po ďalšie stáročia. A to, že psíkovi skrátim chvost a pristrihnem uši, podľa mňa nie je žiadne šľachtenie, lebo aj keď mu ich budem skracovať neviem ako dlho, vždy sa narodí s dlhým chvostom a ušami. Bez ohľadu na to, či to psa bolí, alebo nie, považujem to skôr za "mrzačenie" -ospravedlňujem sa za trochu silný výraz.
Ale nič v zlom, keď chcete kupírovať, kupírujte, ja len hovorím svoj názor. :wink:
Peťo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 8. Jún 2005, 22:41

kupírovanie

Poslaťod goldenko » 10. Sep 2005, 18:37

Mám šteniatko bradáča s kupírovaným chvostom. Manžel chcel kupírovať aj uši, lebo bol naučený na taký štandard. Nakoniec sa nám nepodarilo legálne zohnať veterinára, ktorý by to spravil a presadila som svoj názor, že mu nebudeme spôsobovať bolesť. Názor iných, že to pre malé šteniatko nie je nič traumatizujúce ma nepresvedčil, veď je to vždy zásah do živého organizmu. Ale na druhej strane, keď ma príde ráno o 5-tej hodine zobudiť aby som ho šla vyvenčiť a zatrasie hlavou, tak to "pliaskanie" uší zobudí celú rodinu. Aj tak som šťastná, že je taký, aký je. Takže na záver, ja nie som za kupírovanie, ale niektoré plemená bez úpravy vyzerajú ... ( napr. boxer, ak by som ho mala mať nekupírovaného, tak radšej žiadneho). Ahoj
goldenko
 

Poslaťod Mary » 12. Sep 2005, 22:56

ja teraz zhanam stafordšira a planujem mu dať kupirovať uška.Prepačte ,ale neviem si predstaviť niektorych psov s dlhými ušami :lol:
Ja na tom nevidim nič zle,pokial je v dobrich rukách.
Je pravda,su horšie veci ako kupirovanie.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Maja » 13. Sep 2005, 23:41

Som proti kupírovaniu,uší i chvosta ! Chovám plemeno,ktoré sa kedysi tiež komplet kupírovalo,teraz majú psy celé ušká aj chvost a je to super !!! :lol:
Maja
 

Poslaťod Mary » 15. Sep 2005, 20:14

Zmenila som nazor,mojej novej fenke by som nedala kupirovať uška,bo je pekna ako teraz vyzera... :lol:
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod popo » 19. Sep 2005, 23:07

Ja som za kupirovanie.Zakon by to nemal zakazovat.Ochrancovia zvierat tym pripravili istu smrt plemenam,ktore sa kupiruju a ludia ich z usami nechcu.Takze ak islo o zvierata tak to tazko.Skor sa malo zamerat na buducich majitelov,aby si mohli sami rozhodnut,ci chcu kupirovane stena,alebo nie.Jednoznacne je vela plemien,ktore tym utrpi a to nie je spravne.
Pokial maju zidia obriezku tak nie je spravne zakazovat kupirovanie.Ked sa zakaze obriezka zidom potom sa moze zakazovat kupirovanie.
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 23. Sep 2005, 17:42

popo dobre si to vystihol :lol:

Ja som sa len tak informovala u mojho kamoša ktory dal kupirovať pred mesiacom svojmu pitbulovi uška a chodi k mojmu vetovi,že kolko to stoji ...no odpoved bola 1800sk :shock: Tak už aj koly tomu by som to nedala mojej spraviť.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Ashley » 28. Sep 2005, 4:09

Kupírovanie neuznávam.
Mary neviem čo podla teba znamená byť v dobrých rukách ale ani ty nie si dokonalá a preto ti ešte nikdo nedáva nič strihať ani upravovať.
Popo neviem prečo by to malo určitým plemenám ublýžiť alebo dokonca znamenať záhubu. Myslím že správny chovatelia na psoch uprednostnujú ich povahové vlastnosti a schopnosti v ktorích jednoznačne vynikajú. No a tý ktorím ide o vzhlad sú až na konci. Vsúčasnosti je kupírovanie zakázane a teda nezákonné. Tak iba toľko.
Ashley
 
Príspevky: 79
Registrovaný: 7. Sep 2005, 1:00

Poslaťod jana » 29. Sep 2005, 11:41

Sme s manzelom jednoznacne proti.
jana
 

Poslaťod popo » 29. Sep 2005, 15:45

Ashley píše:Kupírovanie neuznávam.
Mary neviem čo podla teba znamená byť v dobrých rukách ale ani ty nie si dokonalá a preto ti ešte nikdo nedáva nič strihať ani upravovať.
Popo neviem prečo by to malo určitým plemenám ublýžiť alebo dokonca znamenať záhubu. Myslím že správny chovatelia na psoch uprednostnujú ich povahové vlastnosti a schopnosti v ktorích jednoznačne vynikajú. No a tý ktorím ide o vzhlad sú až na konci. Vsúčasnosti je kupírovanie zakázane a teda nezákonné. Tak iba toľko.


Takze po 1.klesne zaujem o dane plemeno pre jeho neatraktivnost
2.pre niektore plemena je kupirovanie zo zdravotneho hladiska
vyhodnejsie a nekupirovanie sposobuje chovatelom tazku hlavu v podobe zapalov atd.

Takze nejde o to co uprednostnuju spravny chovatelia,ale to co by uprednostnilo samotne zviera a mozem ti povedat,ze dost by ich volilo
kupirovanie.
popo
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 19. Sep 2005, 16:00
Bydlisko: BA

Poslaťod Mary » 29. Sep 2005, 19:39

Ashley nehnevaj ma,nevyznaš sa v tom ma to aj vyhody ked su kupirovane,vieš každy ma svoj nazor a ty tiež niesi dokonala.Je lepšie ked bojove plemena maju kupirovane uši koly tomu aby si donich pri hre nahodou nezahryzli.Predsa nemaju taku citlivosť ako ine psy ked sa hraju.Niekedy možno mojej dam kupirovať uška.A čo pisal Popo je pravda
Naposledy upravil Mary dňa 11. Mar 2006, 23:53, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 198
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Kupírovanie

Poslaťod Gregor » 5. Okt 2005, 8:26

Ja som jednoznačne ZA kupirovanie usi.A dufam ,ze to tak zostane navzdy a nejaky pseudoochrancovia nevyhraju nad zdravym rozumom.
Gregor
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron