Kupírovanie uší a chvostov

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Ste za, alebo proti kupírovaniu?

za kupírovanie
30
51%
proti kupírovaniu
29
49%
 
Celkom hlasov : 59

Poslaťod Eva K. » 22. Feb 2010, 16:01

Tiež som za kupírovanie, ale len u pracovných plemien, kde vyslovene
uši, alebo chvosty prekážajú. U spoločenských plemien to asi nemá zmysel.
U nášho plemena bol zákaz asi 2 roky kupírovať chvosty, ale sa ukázalo, že je to nezmysel, keďže pri práci v poraste si tie chvosty vždy poranili do krvi.
Teraz sa opäť môžu chvosty kupírovať.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupírovanie uší a chvostov

Poslaťod DoDcHi » 26. Jún 2010, 9:42

Ahojte prosím vás mohli by ste ísť navštíviť stránku http://www.korelachochlata.jex.cz je tam písane o všetkých papagájoch,vtákoch a informácii o výbave klietke,inzerciu(kúpa,darovanie,predaj),o hniezdení,rozmery budky,a iné info o nich(ako im nasadzovať krúžky,...)!!!za pochopenie ďakujem!!! PROSÍM ZA ODMENU DOSTANETE ADMINSTVO NA STRÁNKE NA 2ROKY!!!BUDETE MOCŤ STRÁNKU UPRAVOVAŤ,TVORIŤ NOVÉ RUBRIKY,ZMENIŤ VZHĽAD,PRIDAŤ TEXT,FÓRUM,DISKUSIU,...DAŤ INÉHO REGISTROVANÉHO ČLENA POD ADMINOM,ADMINOM,ZOBRAŤ MU ADMINSTVO,ZABLOKOVAŤ MU STRÁNKU NA 1ROK,2ROKY,3ROKY,4ROKY,5ROKOV,6ROKOV,7ROKOV,8ROKOV,9ROKOV,10ROKOV,ALE AJ NAVŽDY!!! PROSÍM VÁS O NÁVŠTEVU TEJTO STRÁNKY ĎAKUJEM JE TU PÍSANÉ AJ O PSOCH([url]na www.korelachochlata.jex.cz[/url])!!!
DoDcHi
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 25. Jún 2010, 17:40

Re: Kupírovanie uší a chvostov

Poslaťod 71boba71 » 1. Máj 2011, 7:38

Nedá mi nepridať sa k tejto téme, pretože vyrastám so psami už od dectva a dosť sa o ne zaujímam....veľmi ma sklamalo keď zakázali kupírovanie uší a chvostíkov...veľa psov tým stratilo svoj charakteristický vzhľad na ktorý sme boli dlhé roky zviknutý napríklad u Dobermanov, Boxerov či Nemeckej dogy.... myslím si, že by to malo byť na rozhodnutí chovateľa - majiteľa psa či mu dá tento zákrok urobiť, alebo nie... niektorý píšu, že je to bolestivé...možno - nie som pes neprežila som to, ale preto sa ten psík uspí, aby to necítil...a je pod lekárskym dohľadom a starostlivosťou...mohla by som tento zákrok krásy prirovnať k plastickej chyrurgií...prečo nezakážu aj tú??? je to tak isto zákrok do tela..veľa krát nepotrebný, len preto, že si to niekto praje ináč ako to príroda stvorila...Je to proste stupidné...vláda by sa mala starať viac o potreby ľudí a nie rozhodovať o tom ako má pes vyzerať...a stavím sa , že o tom rozhodol niekto čo o tom nemá šajnu..
71boba71
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 1. Máj 2011, 7:19
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Re: Kupírovanie uší a chvostov

Poslaťod majkljibb » 9. Máj 2011, 6:23

tazko povedat ci som za alebo proti
mam Amstaffa uz ma 4mesiace rozmyslal som nad kupirovanim ale potom z toho zislo.
Preco? Pretoze ked uz da clovek kupirovat musi po tom aj vies nasledky cize maste,lepenie,kazdy veterinar nekupiruje tak ako by si to majitel psa zelal takze to ucho moze zdeformovat moze byt bud prilis male alebo velke a je to len na 1x. Pre psika je to urcite bolest.

AST,APBT,SBT sa kupirovali usi kvoli subojom.
Napr. u Anglickeho kokerspaniela sa kupiroval chvost kvoli polovnym ucelom.
Kto v tejto dobe vyuziva psov na taketo ucely? malo ludi uz je viac panov ktory ich maju ako domacich maznacikov a kupiruju pre ,,vyzor,, ale vobec si neuvedomuju ako to ten pes moze znasat ano je stena ale aj ono to pocituje.
Americký stafordšírský teriér
Obrázok
Obrázok užívateľa
majkljibb
 
Príspevky: 16
Registrovaný: 9. Máj 2011, 5:55
Bydlisko: Banská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 5 hostia