kupirovanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod Andrea » 8. Mar 2006, 14:20

Beaucerony sú veľmi krásne psy. :D Tiež som uvažovala o nich. Vyhrali briady. :wink:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 126
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod Hosť » 8. Mar 2006, 14:49

offca hod sem daku dobru stranku o AD. Celkom sa mi zacina pozdavat toto plemeno, vzhladom ma dost blizko k APBT. Dost chovatelov APBT chovaju aj AD. napr.

http://www.tady.cz/psijic/madaro.htm
Hosť
 

Poslaťod offca » 8. Mar 2006, 15:08

až na to, že z APBT je citiť terier a z AD absolutnu dogu :)
najzakladnejší rozdiel

chceš slovenské (ktore takmer o ničom nevypovedajú) alebo môžu byť zahraničné?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 8. Mar 2006, 15:13

nechcem omacku, ale aka AD v skutocnosti je, moze byt aj v AJ
Hosť
 

Poslaťod offca » 8. Mar 2006, 15:42

pre linky na rôzne ch.s. je velmi dobrá stránka www.elpolivalente.it ...ma tam velmi vela odkazov na iné stránky.

Najväčšia škoda je, že všetky tie "pravé" argentínske alebo brazílske stránky nie su pisane v AJ.

Dosť porozpisovania najdeš na http://vangils.dogoargentino.dk
tiež bola krásna jedna švedska stranka, no ta je akosi mimo momentalne, to ma mrzi

Alebo si daj slovenskú www.escorpiones.sk a "články v tlači" .. tiež výstižné.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Baluma » 8. Mar 2006, 16:49

Offca aj ja som obdivovatelka AD, ale kedze byvam v byte tak mi nasi AD nedovolia, takze mam AST...
a suhlasim s Anonymnym, u AST a APBT je to hlavne o image...
Obrázok užívateľa
Baluma
 
Príspevky: 29
Registrovaný: 23. Jan 2006, 20:25
Bydlisko: Poprad

Poslaťod medy » 8. Mar 2006, 18:53

Offca je to škoda, ale verím, že sa to v budúcnosti zlepší. :wink: Ja s fenou reprezentujem v inej oblasti - v canisterapii :)
Obrázok užívateľa
medy
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24. Nov 2005, 14:59

Poslaťod offca » 9. Mar 2006, 9:12

:D no ja som v takom rozpoložení, že do budúcna lepšie ako svorka AD nie je :D
ale možno tam ten jeden beauc neuškodí...raz...možno...ked budem velká :wink:
Ale keby som mala spočítať, kolkokrát už vyznelo z mojich úst "možno do budúcna ten jeden"...a nebodaj to uskutočniť, mali by ma za šialenú :)
Ja budem pekne takto z úzadia sledovať tie vaše krásne psíky..

Baluma, to je mi ľúto, že si si nesplnila sen, AD je v byte ako doma, bez problémov. Ale veď AST je pekná kompenzácia, asi si nesťažuješ :wink:
Držím palce, nech sa ti raz podarí taká dogička..
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod offca » 9. Mar 2006, 9:15

Medy, canisterapia? ..nemyslím priamo, že nemožné, ale aspon trošku neobvyklé u beauceronov? Kolko vás ju robí?
Môžem vedieť, odkial si?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod medy » 9. Mar 2006, 9:38

Offca Jackiena je jediná a prvá z beauceronov, ktorý ju robí v celom česko-slovensku :D Ak chceš, mrkni na stránky, mám tam hromadu fotiek :wink: Som z TT
Obrázok užívateľa
medy
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24. Nov 2005, 14:59

Poslaťod offca » 9. Mar 2006, 10:13

Včera som sa ti snažila na stranky dostať, no dnes sa podarilo... je to krásne. Veľmi ma to chytá za srdce.
Ona ti pritom zvláda aj obranu?

O dva týždne si ideme pre SBT (priatelov nápad) a mám pre nho prichystanú canisterapeutickú kariéru so záchranarčinou, myslím, že to s týmto psom nebude nijaký problém, no ešte som sa v týchto kruhoch nepohybovala...budem sa musieť začítať do canisterapia.sk, ale predom sa ťa chcem spýtať,
Pracuje sa skupinkovo alebo samostatne?
Ak má pes CS, je automaticky povolávaný na akcie, alebo musí iniciatíva plynúť od majitela?
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod medy » 9. Mar 2006, 11:01

Offca ale ja obranu nerobím! Pri ct by sa obrana robiť nemala. SBT je super voľba na ct a ak to spojíš so záchranárčinou bude to fajn. Ja okrem ct už nič iné nestíham, takže som len pri nej. Pracuje sa rôzne, ja pracujem samostatne. A aj iniciatívna je väčšinou z mojej strany. Odkiaľ si ty?
Obrázok užívateľa
medy
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24. Nov 2005, 14:59

Poslaťod offca » 9. Mar 2006, 11:11

Preto so sa na tu obranu pytala, pretože beauc su v nej ako doma..

Som z BA, takže nejakú skupinu tu nájsť asi nebude problem, si myslim.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod Hosť » 9. Mar 2006, 11:53

Neviem ako u nas , ale v CZ je dost pitov co robia ct. Napr. V. Kostrunkova a pes Cezar. V 2005 sa rozrastli o fenu SBT tiez za ucelom ct. Inak Cezar je vitaz mnohych W.P. pretekov.
Hosť
 

Poslaťod medy » 9. Mar 2006, 13:59

Offca, veď uvidíš, budem držať palce. Ak chceš, nakontaktuj sa na Janku Juhásovú, veľa dokáže poradiť... www.canisterapia.sk
Obrázok užívateľa
medy
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 24. Nov 2005, 14:59

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť