kupirovanie

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod mimi » 5. Mar 2006, 21:49

:lol: súhlas, to je dobréééééé :lol: :lol: :lol:
mimi
 

Poslaťod anitram » 6. Mar 2006, 8:21

hlavne, ze vy teraz riesite zavazny problem kupirovania, troma prispevkami a zvyskom sa vyburujete na inych, ved si aj vy zalozte dvadsat tem o kupirovani, alebo o tom vasom psovi, kto vam v tom brani!!!

ja Vam poviem tak slusne dajte sa bodnut a tu ma uz viac neuvidite
psickar by mal milovat kazdeho psa, ci je to pitbul, NI,york, miesanec, na rozdiel od vas ich zboznujem vsetkych, tak sa len obmedzene drzte tych svojich a ostatnych dajte vystrielat, aby vam nahodou nezavadzali !!!!!!!!!!!!!!
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Re: kupirovanie

Poslaťod Andrea » 6. Mar 2006, 10:49

bubu píše:co si myslite o kupirovani celkovo????
podla mna to je tyranie a zbytocne zasahovanie do prirody.... :evil:
ved zvierata maju dlhy chvost,alebo padave usnice na to,lebo to ma svoj vyznam....

Kupírovanie je prevádzané v celkovej anestézií psa(uspatí). Necíti nič. Po zákroku je laserom uzavretý celý strih ušnice :wink: . Avšak nezmyselný zákon vraj o týraní je proti psom s tenkými ušnicami :evil: . Staford:omrzliny a strašne bolestivé konce ušnice, pri hraní s iným psom vysoká pravdepodobnosť natrhnuteho ucha. Okupírované bez problémov. Briardy: nevetrané ucho, v srsti sa zachytáva ušný maz, ochorenia ucha bolestivé :x . Okupírované bez problémov :lol: . A to už nehovorím o kráse psa. Takže ja som za kupírovanie. Zas jeden zákon bez chovateľov. Chvosty: bardáče a yorky ich majú aspoň osrstené ale taký boxík al. doberman skoro celkom holé. Švihol Vás už niekedy pes takýmto prútom? :cry: :cry:
Andrea
Andrea
 
Príspevky: 121
Registrovaný: 14. Feb 2006, 15:04
Bydlisko: Stredné Slovensko

Poslaťod bubu » 6. Mar 2006, 13:16

to anitram:
-ako mozes povedat,ze TY na rozdiel od NAS milujes vsetkych,ked ty taky veeeelky prd vies ci mi ich milujeme alebo nie!!!!!!!!
ja hovorim za seba,ze mam rada vsetkych psov a vsetky zvierata,ale toto DOOKOLA omielat tie iste veci o yokroch uz je traaaapne :roll:
precitaj si este raz co napisala saxana a som si skoro ista,ze to pochopis 8)
to andrea:
-ano svihol ma uz pes takymto prutom a to este nie je dovod,aby sa mu odsekol :?
mozno mas aj ty v niecom pravdu,ale priroda to zariadila takto,lebo to asi bude mat svoj vyznam....
bubu
 

Poslaťod offca » 6. Mar 2006, 13:45

Myslím, že vravieť v tomto smere o prírode, je hlúposť...pretože:
Myslíte si, že príroda zariadila padnuté uši? Ktoré divo žijúce zviera má padnuté uši? Žiadne. Absolutne žiadne. Príroda vie prečo.
A v problematike kupiracie by ste sa preto nemali zamýšlať nad krutosťou ľudí, čo robia alebo dávajú robiť tento zákrok, ale nad hlúposťou šľachtiteľa prvého klopeného ucha.
Teraz, v dobe "grínpísákov" a slobody zvierat sa ale, bohužial, nikto nepozastavuje nad prípadnými celoživonými ťažkosťami, ale len na "bolesť", ktorú pes vďaka narkoze neciti. Tak aká teda bolesť? Boli ste už v narkóze?
Už ked niekto raz urobil tú chybu a vyšlachtil klopené ucho, ja a môj pes nebudeme pre túto hlúposť pykať, pokial neusíme.

A chvosty?
Prvotné zámery boli v obmedzení prípadných ťažkostí v boji s divým zvieraťom, v zlepšení pohyblivosti v ťažko dostupných miestach a pod.
Že je chvost psím kormidlom je fakt, nehovorím, že momentálne kupirácie chvostov majú konkrétne opodstatnenie,
ALE už zo zdravotnej stránky dám psovi ucvaknúť chvost (už ked s tým niekto začal a dlhoročne sa to konalo) radšej ako riskovať, že si ho niekde zlomí a tým pádom nebodaj naruší chrbticu a celkovo sa dochráme!
Áno, zachádzam do extrémov, ale možné to je.
Malé teriéry držia chvosty hore...čo sa stane, ked pojašený terier, navnadený na korisť vbehne do nory, pričom chvost má hore? Zlomí si ho...
K iným psom (dobermany, rottweilery, boxery) pri dlhoročnom vykonavaní kupirácie sa v nich zakódoval fakt že nemusia narábať s chvostom pri úplne bežných úkonoch, teda s ním narábať vo veľa prípadoch ani nevedia, to má za následok zlomeniny pri sadaní, kedy sa týmto psom nedostaví reflex o skrúcaní chvosta vedľa seba, teda ostane vystretý...a prisadnutý...zlomený. ĎALEJ nebudem hovoriť o veľmi častom neopatrnom zachádzaní s ním, čiže bolesti nie len na vašich nohách, tie sú vedľajšie, ale ked si takýto pes bežne poodiera a raní chvost o steny, zárubne a pod.

Z tohto všetkého vyplýva, že jediným vinníkom je len človek, ale nie v tom, že tie časti tela kupíruje, ale preto, čo sa nám už napraviť nepodarí a je to zaťaté dávnou minulosťou.
Zásah do prirodzeného organizmu je chyba, ale v prirodzenom, pôvodnom organizme. Šlachtený pes už ale pôvodný nie je a kupirácia je prijatelnejšie riešenie možných zdravotných komplikácií.
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 436
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod :-) » 6. Mar 2006, 15:37


offca,slon ma padnute usi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:-)
 

Poslaťod mimi » 6. Mar 2006, 18:32

Andrea o akom laserovom uzavretí to hovoríš? Koľko vetov má laser ???

Ja som pri kupírovaní bola,pes sa prebral po orezaní prvého ucha napriek tomu,že mal maximálnu možnú dávku anestetík.Lekár nemohol riskovať pridanie látky (napriek tomu,že to nieje vet.na dedine,ale vet v BA s velice slušne vybavenou ordináciou).Orezanie druhého ucha preto pes absolvoval len v oblbnutí a priala by som každému zástancovi kupírovania počuť ten bolestivý nárek.Dovtedy som si tiež myslela,že kupírovanie nieje nič bolestivé,po tomto zákroku ( a nielen tomto,veľa známych mali rovnaký problém) si to už vôbec nemyslím.Možno iné plemená spia počas celého zákroku ako anjeliky,plemeno,ktoré chovám ja sa len tak uspať nedá.
mimi
 

Poslaťod Joachim » 6. Mar 2006, 20:01

Ja nie som proti . Ma to svoje opodstatnenie. Ked niekto nevie preco to je hovori ze je jednoznacne proti. Napr. weimarom sa skracuju chvosty aby im nevadili pri praci v lese atd.
A presne ako offca povedala ktore divo zijuce zviera ma padnute usi??
Ludia je to normalne, pes to neciti a mne osobne sa teraz niektore psy vobec nelubia ked to nemaju tak ako by mali.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod :-) » 6. Mar 2006, 20:16

SLON SLON SLON ma padnute usi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:-)
 

kupiracia

Poslaťod Naty » 6. Mar 2006, 20:51

Podla mna je to pri roznych plemenach rozne. Su psy, ktore chvost nepotrebuju, dokonca im zavadzia. (napr. polovne plemena) Ale su psy, ktorym sa kupiruje chvost len preto, aby sa to im majitelom viac pacilo.

Ale zoberme si dalsiu stranku. Komu z vas sa bude pacit, ked vam odstrihnu kusok ucha a budete vyzerat ako elfovia???
,,Life isn't about waiting the storm to pass. It's about learning how to dance in the rain."
Obrázok užívateľa
Naty
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 17. Feb 2006, 21:04
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod mimi » 6. Mar 2006, 21:16

Joachim,kupírovanie chvosta poľovným psom nemožno hádzať do jedného vreca s kupírovaním uší a chvostov ostatných plemien.To je niečo úplne iné,tam ten dôvod je.
mimi
 

Poslaťod Joachim » 6. Mar 2006, 21:38

Podla temy som myslel ze sa bavime vseobecne preto je tam napr.!!!
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Joachim » 6. Mar 2006, 21:40

Napr. tzv bojove plemena maju usi kupirovane na max. , dovod - no nazov bojove plemeno prezradza ze v minulosti boli lachteny na boj z hocicim a preto maju kupirovane usi bez bolesti , lepsie ako keby im ich nieco odkuslo. Vsetko ma podla mna svoje opodstatnenie. Strazne plemena maju usi hore - podla mna aby lepsie poculi v straznom objekte a tak. Moj nazor
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 270
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Hosť » 6. Mar 2006, 22:35

Joachim píše:Napr. tzv bojove plemena maju usi kupirovane na max. , dovod - no nazov bojove plemeno prezradza ze v minulosti boli lachteny na boj z hocicim a preto maju kupirovane usi bez bolesti , lepsie ako keby im ich nieco odkuslo. Vsetko ma podla mna svoje opodstatnenie. Strazne plemena maju usi hore - podla mna aby lepsie poculi v straznom objekte a tak. Moj nazor



s hocicim, ale nikdy, nikdy nie s clovekom
kupirovanie pitov nemalo a ani nema ziadne opodstatnenie robia to ludia iba pre image
kupirovanie - pokal to plemenu pomoze tak je mi to jedno
Hosť
 

Poslaťod rybicka » 7. Mar 2006, 8:24

Čítala som všetky príspevky k tejto téme a každý príspevok má niečo do seba. Kupírovanie určite nie je bezbolestné a aj keď sa pes preberie z narkózy, tak ho ten zásah bolí. Ale myslím si osobne, že u tých plemien, kde sa uši a chvisty kupírujú nemožno hovoriť o tom, že príroda im zariadila dlhé chvosty a uši, pretože väčšina týchto plemien je vyšlachtená človekom. Všeobecne súhlasím s offcou a joachimom.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 2 hostia