Potrebujem poradiť

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Potrebujem poradiť

Poslaťod gena » 20. Júl 2011, 0:51

Potrebujem veľmi poradiť,som zúfala zo svojho štvorročného psíka.Mám zlatého retrievera ktorého som si zaobstarala do rodinného domu kde bývam spoločne s rodičmi,dôvod výberu tohto plemena bol hlavne ten že je to spoločenské plemeno vhodné ku deťom. Chodila som s nim na cvičisko ked bol malý povely ovláda,ale jednoducho ten psík dookola niečo musí vyvádzať. Pol roka som ho učila na koterec,pretože ked bol vypustený vždy niečo vyviedol od kvetov cez obhrýzanie stromov,hrabanie v trávniku, ale v koterci zase neustále breše,pritom má všetko každý deň výbeh vždy čerstvú vodu,ale keď spustí brechot neprestane až kym ho nevypustíme.Nedá sa to už vydržať som z toho zúfala nie len ja ale aj moji rodičia a už začínajú aj susedia. Dokonca už par krat vyskočil bez príčiny na mňa aj na mojich rodičov.Nechcem ho dať preč,nemam nato srdce mam veľmi rada svojho psa,ale tatko to už dalej nejde,dnes pretiekol pohar trpezlivosti,pretože bola burka a nonstop brechal tak sme ho dali do domu a rozhrýzol nám gumu čo mame na podlahe.Prosim poradte čo s takym psíkom.Som zúfalá a neviem dokedy to ešte takto bude môcť fungovať.Mali sme s nim trpezlivosti už naozaj velmi vela.
gena
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 20. Júl 2011, 0:44

Re: Potrebujem poradiť

Poslaťod Bena » 22. Júl 2011, 9:58

Ahoj, vyberiete si spoločenské plemeno a teraz psa zatvárate do koterca, kde je sám. Divíš sa, že vyvádza ? konkr. zlaťáci sú navyše extrémne citlivky, pre ktorých je bezprostredný kontakt s rodinou to najdôležitejšie ! Je to mladý pes a potrebuje veľa pohybu, podnetov a hlavne to - byť súčasťou rodiny ! miesto toho má vodu, výbeh a koterec :( .... Byť tvojim psom robím taký bordel, že ma utratíte. A všetko len preto, že mu nerozumieš ........

Vezmite svojho zlaťáčka späť do rodiny (do domu), venuj sa mu, choďte každý deň na vychádzku, hrajte sa, cvič s ním, dávaj mu podnety a fyzický kontakt. Zamestnaj ho a nebude ničiť záhradu. Breše z pocitu samoty, ničí z nudy. Tvoj pes je nešťastný a Ty s ním. On sám to zmeniť nedokáže, ale ty áno. Pomôž mu.
Bena
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 22. Júl 2011, 9:22


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia