Prosim o radu.

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Prosim o radu.

Poslaťod silvia porubiakova » 23. Máj 2011, 17:31

Moja fenka bola zaockovana 20.5.proti tetanu vakcinou Rabisin a 22.5. nam umrela.Preto by som sa chcela opytat ci jej p.doktor zle pichol vakcinu ci to mohlo to zapricinit,alebo nastalo to tym,ze p.doktor pouziva tu istu ihlu a zaockuje nou aj viacej psikov.Dakujem.
silvia porubiakova
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 23. Máj 2011, 17:07

Re: Prosim o radu.

Poslaťod mmseltie » 27. Máj 2011, 9:24

Rabisin je vakcína proti besnote ( http://www.mevet.cz/ProductDetails.aspx?productId=232 ). Je znášaná veľmi dobre, reakciou môže byť vytvorenie hrčky tak veľkosti hrášku pod kožou na mieste vpichu, ktorá sa časom vstrebe. Príčinu úhynu by som hľadala asi v inom. Neviem akého máte veterinárneho lekára, ale u mojich som sa nikdy nestretla s používaním nesterilného materiálu. Ak by ale aj bola ihla infikovaná, tak pochybujem o takom akútnom priebehu (2 dni). Pri kombinovaných komplexných vakcínach hrozí alergická reakcia, ale tá prichádza (aj odchádza) spravidla do pár hodín - opuchnutie - tam hrozí udusenie, ak si majiteľ nevšíma svojho čerstvo zaočkovaného psíka a nepomôže mu.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron