šteniatko nechce chodiť von

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

šteniatko nechce chodiť von

Poslaťod moni » 5. Feb 2010, 22:08

Ahoj, mám steniatko bígla, ktoré ma asi dva mesiace. neviem určit presny vek, lebo ho mám z utulku. a mám problém s tým, že v tomto období nechce chodiť vobec von. Trasie sa od zimy, nechce sa vyvenčiť ani poprechádzať, stále chodi len za mnou a knučí..už neviem čo mám s nim robiť..potrebu robí len vnutri v dome a aj to ho nemozme naučiť, aby ju urobil len na určité miesto. :( máme ho len dva dni a viem že to chce trpezlivosť, no je velmi ulaknutý a plachý, ked čo i len otvorím dvere von, hned sa ťahá dozadu, akoby sa bál...
okrem toho si stále skriabe prave uško a knučí pri tom, akoby ho to bolelo...neviete čo to može byť?
A tiež som si vsimla že ma lupiny a taku matnu srsť. dnes som ho prvýkrát okupala psím samponom, lebo bol velmi špinavý, ale tie lupiny už mal aj predtým, už ked sme ho zobrali z utulku - bol nájdený v lese.
Dakujem za radu.
moni
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 5. Feb 2010, 21:52

Poslaťod ZuzanaV » 11. Feb 2010, 21:59

No neviem... ja by som mu skúsila dávať odmeny (piškóty, granule, mäso) keď je vonku, aby si spojil vonku s niečim fajným. Ale ak sa príliš bojí, možno ani odmeny nebude chcieť jesť, ale skús. Ak ich bude jesť, lákaj ho nimi, nech chodí a chváľ ak pôjde. A ak sa náhodou vonku vyčúra, tiež ho veľa chváľ a daj nejakú odmenu. Chudák pes, asi si toho dosť vytrpel, keď má taký strach...
Nie je vychudnutý? Možno sa trasie kvôli tomu a potrebuje trocha tuku nabrať. Obe šteňatá, čo sme teraz v zime mali na dočasnú opateru, boli chudé a vonku sa triasli, ale len čo sa dostali na normálnu váhu, prestali.
A ak má problémy s kožou choď k veterinárovi, on ti najlepšie poradí (snáď) a s tým uchom to isté. Môže v nich mať nejaké parazity.
ZuzanaV
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jan 2010, 22:13

Poslaťod moni » 11. Feb 2010, 22:49

To aj robím, stále ho odmenujem ked sa vonku vyčura, ale na to, aby som ho tam dostala to nezaberá...uz som mu skusala davať aj granule, ale on ked vie, že má ísť von, tak sa otočí a sadne si na svoje miesto, čo ma na chodbe...vtedy ma vobec ani neposlucha, ked mu poviem aby isiel ku mne.musíme ho vzdy vynásať von, lebo inak by sme ho tam nedostali..ale to sa nebráni, ked ho zoberieme na ruky a vynesieme von...u veterinára sme s ním boli. Potrebuje len výzivu, tak nam poradil čo vsetko mu máme dávať jesť, vraj by sa to malo upraviť. je aj chudý, mozno preto ho trasie..tak ale uz nevieme ako ho máme naučiť, že treba chodiť von...lebo on sa vobec nepýta, ale už sa pomaly učí na tie noviny, tak aspon to..
moni
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 5. Feb 2010, 21:52

Poslaťod ZuzanaV » 12. Feb 2010, 10:55

Ak čúra vonku, tak žo je dobré. Ak vymýšľa, tak čo už, naše tiež vymýšľali, hlavne v noci a trebalo ich vynášať aspoň ku výťahu a tiež sa schovávali do pelechov.
My sme učili šteňatá chodiť von tak, že sme chodili von najprv každú hodinu, hodinu a pol, potom sme interval predlžovali. Šteňatá nevedia dlho udržať moč, majú malé mechúre a jednoducho ho neudržia. Alebo jednoducho nevedia, že vonku sa robí potreba. Týmto si získajú zvyk, že sa nečúra dnu, ale vonku. Psy si v podstate nechcú čúrať tam, kde bývajú a to by malo pomáhať pri učení. Ono náš spôdob je náročný na čas, ale zaberá.
Vonku sa začne pýtať až po dlhšom čase. Naše trojmesačné šteňa sa ako tak začalo pýtať až keď malo 6 mesiacov. Fenka, čo sme si ju zobrali, keď mala dva, už bola naučená na hygienu, takže ona sa pýtala v podstate hneď.
ZuzanaV
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jan 2010, 22:13

Re: šteniatko nechce chodiť von

Poslaťod chichua » 26. Jan 2011, 19:17

ja mam tiez podobny problem. (steniatko cca 3 mesacne a tiez utulku).akurat, ze za mnou vobec nechce chodit. do vytahu vojde samo ale z neho ani za svet. musim ho vyniest narukach az von dalej od panelaka, inak by tahalo naspat. a ked ho polozim na zem, ani sa nehne za mnou. radsej si sadne na na sneh,alebo bude tahat spat.chceli sme riesit vencenie vonku, ale to sa musi najprv prestat bat.ak sa teda boji. a nepomaha ani lakanie na maskrtu-hoc je velmi zravi...neviem co mam robit, aby sa zacal tesit von...
chichua
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26. Jan 2011, 19:06

Re: šteniatko nechce chodiť von

Poslaťod Adam_BA » 2. Feb 2011, 23:56

Ja mam podobny problem...mam treti den doma 9 tyzdnove steniatko Rhodesian Ridgebacka...nielen, ze ho neviem dostat do vytahu inak ako na rukach, nas Ridge nechce ani chodit po byte...ked je doma, zdrzuje sa len na svojom mieste a nechce nikam ist...napadlo mi, ze to moze byt aj preto, ze si u nas este nezvykol a je stale trochu vyplaseny...predsalen je u nas len treti den...len...mam z toho zvlastny pocit tak sa chcem spytat, ci neviete kvoli comu to moze byt..
Adam_BA
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 2. Feb 2011, 23:45

Re: šteniatko nechce chodiť von

Poslaťod sahier » 26. Feb 2011, 13:19

tak že vziať si z útulku bígla (veľmi náročné plemeno na chov )bez predošlých skúseností s chovom psov je viac ako odvaha, po druhé tak ako nemôžem čakať ,od 1 ročného dieťaťa že mi bude chodiť na nočník ,tak to isté nemôžem žiadať ani od pol ročného nieto ešte dvojmesačného šteňaťa,ktoré bolo nájdené kdesi v lese a preto asi ani nechce von, lebo sa zas bojí , že ho nikde necháte aj vy .... to že má šupiny a stále sa škriabe za uchom treba vždy zásadne riešiť veterinárom a nie očakávať liečbu chorôb poradenstvom amatérov na nete...dúfam že už ste boli na odblšení a očkovaní aj ste absolvovali počiatočnú prehliadku bez nej, by som totižto nemala odvahu riešiť ďalšiu výchovu tak vystresovaného psíka
sahier
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Feb 2011, 13:04

Re: šteniatko nechce chodiť von

Poslaťod sahier » 26. Feb 2011, 13:19

tak že vziať si z útulku bígla (veľmi náročné plemeno na chov )bez predošlých skúseností s chovom psov je viac ako odvaha, po druhé tak ako nemôžem čakať ,od 1 ročného dieťaťa že mi bude chodiť na nočník ,tak to isté nemôžem žiadať ani od pol ročného nieto ešte dvojmesačného šteňaťa,ktoré bolo nájdené kdesi v lese a preto asi ani nechce von, lebo sa zas bojí , že ho nikde necháte aj vy .... to že má šupiny a stále sa škriabe za uchom treba vždy zásadne riešiť veterinárom a nie očakávať liečbu chorôb poradenstvom amatérov na nete...dúfam že už ste boli na odblšení a očkovaní aj ste absolvovali počiatočnú prehliadku bez nej, by som totižto nemala odvahu riešiť ďalšiu výchovu tak vystresovaného psíka
sahier
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Feb 2011, 13:04


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť