pes

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

pes

Poslaťod Iron » 27. Dec 2009, 18:58

Mám taký problém mám NO má 1.5 roka keď ho mam na 10m voditku tak počúva na slovo len problém je vtom že keď ho pustím bez vodítka tak počúva veľmi slabo prosím poradte mi ako to mam zmeniť
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod luckyA » 1. Jan 2010, 21:56

pes je este v puberte , zatial by som ho velmi nepustala na neoplotenom pozemku , skusaj niekde u kamarata na zahrade v cudzom prostredi kde ti neujde a uvidis ako sa to zlepsi , zatial stopovacka :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod tana » 3. Jan 2010, 9:14

puberta, nepuberta pes má počúvať. Pokiaľ viem pes nieje v puberte od narodenia, snáď ho do tej puberty naučím aspoň privolanie a mám po starostiach. Pri správnom výcviku privolačky odvolám a privolám 4mesačné šteňa od čohokoľvek.

Ten tvoj pes Iron ta má veľmi dobre prekuknuteho a vie čo si može dovoliť a plne to využíva.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod luckyA » 3. Jan 2010, 14:38

tana , pes ma pocuvat a uplne s tebou suhlasim , ale pozri si jeho prispevky , ved ten pes si s nim mava ako sa mu zachce
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod tana » 3. Jan 2010, 16:34

ved to. Je zložite niečo naprávať, čo si nedotiahol hned v začiatkoch.
To čo ti písali aj ostatní, chodiť na cvičisko a naberať teoreticky a potom prakticky od skúsených psovodov ako sa cvičí pes a u teba dôslednosť pri velení príkazov a ich plnenie.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod luckyA » 4. Jan 2010, 16:22

ja am pocit ze chaln ma celkom u riti nase rady :cry: a potom na tom trpi jedine pes :cry:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Iron » 5. Jan 2010, 21:40

Ja nie som cvičiteľ psov čo vycvičí psa za mesiac.Ja mám svojho prvého psa poriadne vycvičiť,a ja si ho cvičím sám nemám žiadnych radcov ktorý by mi to ukázali ako tebe tak mi tu nehukaj
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod luckyA » 5. Jan 2010, 22:23

takze od zaciatku ... za 1. nekricim ...
za 2. snazila som sa ti pomoct
za 3. kto vycvici psa za mesiac???
4.ja mam radcov??
5. tiez si cvicim psa sama
6.este nieco?
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Iron » 6. Jan 2010, 11:14

moj pes počúva dobre len niekdy nepočúva a to som tu ja písal
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod tana » 11. Jan 2010, 11:59

Iron pes bud počúva, alebo nepočúva.
Tak ako nemá každý nadanie na spievanie, kreslenie, taak je množstvo ľudí ktorý majú psa a mu nerozumejú, nevedia s ním zaobchádzať aaj napriek tomu že majú zvieratá radi.
Tak ako som ti písala, ked ta pes bez rušivého elementu počúva, tak bud dôsledný a vyžaduj poslušnosť aj v rušivom prostredí. Pri neuposlúchnutí, toho čo vie musí znášať pes dôsledky. Trest musí byť poučný aby si pes dal raz dva do kopy čo je pre neho výhodnejšie a s čoho má v spolupráci s tebou väčší prospech.
On má vžité, že kedykoľvek sa niekde niečo deje privolačka nefunguje on si ide po svojom a nič sa mu nestane, žiadne následky svojich činou neznáša tak prečo by ťa mal počúvať, ked si on môže rozhodovať o tom kedy sa chde stebou baviť a kedy nie.

Moji psi majú na 100% pochopené čím viac počúvajú, tým majú väčšiu slobodu a voľnosť kdekoľvek.
tana
 
Príspevky: 57
Registrovaný: 5. Okt 2007, 20:27

Poslaťod Iron » 11. Jan 2010, 19:39

veď to ja viem ale neviem ako ho má´m dosledne potrestať
Iron
 
Príspevky: 58
Registrovaný: 25. Máj 2009, 19:57

Poslaťod Eva K. » 13. Jan 2010, 13:07

Nemáš ho dôsledne potrestať, ale trvať dôsledne na vykonaní cviku a keď ho vykoná dôsledne chváliť.
E+E
Obrázok užívateľa
Eva K.
 
Príspevky: 122
Registrovaný: 12. Sep 2007, 12:46
Bydlisko: Bratislava

odmeny

Poslaťod ZuzanaV » 22. Jan 2010, 22:41

Keď sme my učili psov na povel "ku mne", vždy sme používali rovnaký povel, ráznym, hlasom a stále keď príde odmeňujeme!!! To je ten trik. Naše 6 mesačné šteňa vlčiaka (u nás v domácej opatere) počúva na privolanie veľmi dobre a stále keď príde, piškotka. Žiadne tresty, lebo pes sa akurát stane agresívnym, alebo sa ťa začne báť (tak ako susedovie pes sa bojí prísť ku svojim majiteľom).

My sme začali tým, že sme mali piškótu v ruke a stáli sme blízko pri psovi a zavelili sme ku mne a piškotka do pusy. To sa párkrát zopakuje, aby pes pochopil, že vždy, keď sa povie ku mne, znamená to piškotku a pomaly to robíme z väčšej vzdialenosti.

Nám dosť pomáha, že naše psy sú hrozne na jedlo. Náš starší pes pomaly prestával počúvať, keď sme mu dávali iba piškóty, tak sme prešli na granule a nakoniec sme nasucho pražili kuracie prsia - to prišla úplne vždy (asi okrem stavou totálneho vydesenia, čiže pri petardách a podobne a keď našla nejaké zbytky jedla(ale také veci sa odučujú zvlášť)). A odkedy máme šteňa, príde aj na piškótu.
ZuzanaV
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jan 2010, 22:13

Poslaťod luckyA » 22. Jan 2010, 22:44

ZazanaV pekne napisane ale on zaklad podla mna us vie ,,,bolo to tu pisane x.krat
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

no dobre

Poslaťod ZuzanaV » 22. Jan 2010, 22:51

No dobre, tak ak toto je, tak problém môže byť aj taký, že keď ho pustíš je taký šťastný, že kašle na všetko.
Chodíš s ním dosť vonku na také voľné priestranstvá? Lebo možno je z toho veľmi vzrušený, lebo sa na také miesta často nedostane.
ZuzanaV
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jan 2010, 22:13

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia