Trhanie veci

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Trhanie veci

Poslaťod pagastanka » 23. Okt 2009, 12:42

Ahojte.
Rada by som pozidala o radu.
Kamaratka ma psa, ktory je zatvoreny vo vybehu na dvore + este jedneho, ktory je pusteny po dvore volne a ma pristup aj do domu. Ten, ktory je zatvoreny zacal robit to, ze, ked mu daju do budy nejau podusku, alebo napr. staru budnu, tak vsetko nakomplet dotrha.

Je mozne, ze pes si tymto len vyzaduje pozornost alebo to moze mat aj iny dovod.
Co mysite? Viete poradit?

Dik
pagastanka
 
Príspevky: 32
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod luckyA » 23. Okt 2009, 15:39

Pes sa dožaduje pozornosti, žiarli a je nervózny .

Je to pochopiťeľné.Tvoja kamarátka by si mala asi uvedomiť , že mať 2 psov je síce pekné , ale vyžaduje si to aj 2 kát toľko pozornosti . Psom sa treba rovnako venovať ato čo môže jeden by mal môcť aj ten druhý , inak na seba začnú žiarlit , čo môže viesť k prejavovaniu agresivity , aj tým spôsobom že pes začne trhať veci, napádať druhého psa , alebo aj pána !

Vezmime si napr. nakýto príklad :
V rodine je jedno dieťa , zvyknuté na to, že sa všetka pozornosť sústredímiba nanho . Zrazu príde druhé, a na stršie diťa sa zrazu akosi pozabudne .
pochopiťeľne začne sa u svojich rodičoch prejavovat a snažiť sa upútať ich pozornosť.
To isté sa zrejme stalo aj medzi psami u tvojej kamarátky .
Dúfam že si ma pochopila .
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

nuda

Poslaťod ZuzanaV » 22. Jan 2010, 22:47

Možno že problém je aj to, že pes sa nudí. Šťastný pes je jedine unavený pes. Inak ničí veci okolo. A vo výbehu určite nemá dosť podnetov na to, aby sa aj psychicky unavil. Aj psov pri domoch treba venčiť a chodiť s nimi mimo záhradu.
ZuzanaV
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 22. Jan 2010, 22:13


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia