Kúpa psa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Kúpa psa

Poslaťod bleskovka11 » 23. Aug 2009, 16:33

Chcem si kupit maltezáka na dvor ale všetci mi hovoria ,ze on je len do vnutra .Neviete niekto ake plemeno podobne maltezákovy je na von???
bleskovka11
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Aug 2009, 15:09

Poslaťod luckyA » 23. Aug 2009, 20:04

spic :D je to take zlate temperamentne
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Spic nie

Poslaťod bleskovka11 » 23. Aug 2009, 23:26

Je moc agresivny a ja som mala na mysli nieco take ako je maltezak a yorkshirsky terier:))
bleskovka11
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Aug 2009, 15:09

Poslaťod luckyA » 24. Aug 2009, 10:39

v ziadnom pripade, to su bytove psy, sice ich mozes nechat na dvore iba docasne ..v lete ..na jar do budy treba dat trocha slamy ..nie sena ! ,,na jesen to iste ale na noc aspon do pivnivce , hlavne jar,jesen

a v zime do vnutra urcite

aa nekupuj si yorksira ....radsej by som porozmýslala nad westikom , je to podobne ako maltelzak, je scitotnejsi .
navyse sa na maltelzakovu jemnu srst vsetko lepi, reba ju stale kefovat a samponovat...neviem coby to bolo na dvore
westik ma v tomto vyhodu, lebo jeho srst je tvrda a nelepi sa na nu tolko necistot :P
navyse sa teraz maltelzaci strihaju na westikov ..co je iba zbtocne nicnie sdantardu a ja mat maltelzaka, zachovammu dlhu srst as po zem,,,to ist pri yorksiroch
westikovi by sa mala srst 4 krat rocne trimovat, ale s tym nieje problem, lebo podla mojhonazoru to nieje drahe ,ale robi to len minimum chovatelov


a otazka..preco simyslis ze su spice agresivne?..spice boli agresivne na dedinach, kde jedli to co si ulovili a sluzili ako obrancovia ,tulali sa kade tade po lese

teraz je to us plne inak, spic je us takmer spolocenske plemeno (sece o tak nezaraduje fci) ,ak sa mu bude clovek venovat a nepriviaze ho na retaz, da sa z eho vychovat (velmi jednoducho ) zlaticko celej rodiny , su to mudre stvorenia a velmi rychle ..viem si ho predstavit napr,pri fly balle , agility, ci dogdancingu


iba tolko ...stastnu ruku pri vybere :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

dAKUJEM

Poslaťod bleskovka11 » 24. Aug 2009, 10:48

Ďakujem za radu :)) Asi porozmyšlam nad westíkom ešte neviem dam vediet co som si vybrala...
bleskovka11
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 23. Aug 2009, 15:09

Poslaťod luckyA » 24. Aug 2009, 13:30

jasne :wink:
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia