Zlá skúsenosť :(

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Zlá skúsenosť :(

Poslaťod LenkaSkop » 6. Júl 2009, 10:16

Dobrý deň,

bohužiaľ sa mi stala nepríjemná záležitosť. Vo štvrtok som si kupila 10-týždňové šteniatko čivavy. Vo štvrtok bola aktivna v piatok nam smutila a v sobotu som s nou skoro rano utekala na pohotovosť, 5 hodin sme boli na infuzkach, mala v stolici zrazenu krv, dostavala zachvaty a nakoniec mi odišla Sad((((( bohužiaľ sme o nu prišli a cela rodina sme tym trpela. Fenku sme kupovali od jedného pána z Nitry, nebola to chovna stanica a nemyslim si ze ani registrovany chovatel, zaplatili sme za nu skoro 8 tisic korun. Ked sme mu volali a oznamili mu čo sa stalo, vobec nebol prekvapeny z toho co sa stalo, a este nas obvinil, ze sme ju zabili. Ale nas veterinar povedal, ze pitva by teda urcila na sto percent kde je problem, ale ze mala epilepticke zachvaty, + niečo s pečenou. U nas vobec nechcela jest, granulky som jej kupila tri druhy aj take ake jej daval on. Vobec, nam nejedla. Len pila vodu a lezala. a v piatok uz sa nam nepostavila ani na nozicky. Bohuzial pán z nitry nas vobec nepocuval, hovoril si len svoje, a nechce ani pocut o tom, ze by nam mal vratit peniaze. Este nam vycita ze nam ide len o peniaze a nie o nu. Lenze u nas bola v klude mala vsetko co treba, stale s nou niekto bol..ved to bol necely den za ktory sa toto vsetko odohralo. A my sme chceli mat zdravu civavku o ktoru by sme sa mohli s laskou starat, mala by u nas vsetko. Bohuzial chovatel si stale tvrdi svoje. Ale u nas za ten jeden den, pricom nic nejedla len pila vodicku, a bola v klude nasho domova a svojho peliesku, a s nami stale, proste za ten den by nikto nedoviedol takeho krasneho malinkeho psika do komatickeho stavu. Mame podozrenie, ze chovatel nieco zanedbal alebo popripade mohol aj o jej stave vediet. a chcel len zarobit. Sad(( a my sme na to doplatili.. stale sa z toho spamatavam.. ked toto vsetko preboli chceme dalsiu civavku.. ale setrila som si na nu dost dlho a teraz nam ten podvodnik nechce vratit ani korunu..

Prosim poradte pokial to bude mozne

Ďakujem pekne
LenkaSkop
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Júl 2009, 9:39

Poslaťod Klaudia95 » 7. Júl 2009, 12:24

:( Tak toto by som ja zažiť nechcela, no to že ste ju mali iba jeden deň a čítam že keď ste sa o ňu starali najlepšie ako ste vedeli tak ten pán čo vám ju predal asi určite vedel že nieje psík v poriadku, nevieš ako sa chovala u toho pána keď ste si ju išli zobrať? bola čudná hneď keď ste ju dostali? lebo dať toľké peniaze za psíka a žije iba jeden deň je fakt smutné, ani ja by som to nenechala tak
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod LenkaSkop » 7. Júl 2009, 12:34

praveze vo stvrtok bola normalne aktivna a na malinke stena vobec nespinkala, nejedla nekakala... ale neprikladala som tomu nejaku dolezitost, lebo je to urcita zmena pre toho malickeho.. teda tu malicku.. a vlastne len vo stvrtok bola aktivna a od piatka to islo dole vodou.. v piatok nam smutila..a v sobotu uz bolo neskoro.. ale veterinar mi povedal, ze aj keby sme ju priniesli v piatok, ze by sme jej asi ani tak nezachranili zivot.. :( len predlzili.. vidiet take malicke krasne svorenie ako sa strasne trapi a nemoct jej pomoct .:(((( to je najhorsie co som zazila.. a este henten, vobec sa o nu nezaujimal co sa s nou stalo ani nas nechcel pocuvat, stale si tvrdil len to svoje.. ja naozaj neviem co si mam o tom mysliet..ale dostala som peknu ranu pod pas od zivota.. lebo taketo nieco vidiet.. a zazit...
LenkaSkop
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Júl 2009, 9:39

Poslaťod Klaudia95 » 7. Júl 2009, 13:24

Ten psík to mal na 100% vrodené, mne keby sa niečo takéto stalo tak by som asi dala sťažnosť na toho pána, epilepsia u psa je skoro ako čakať na to najhoršie, a neviem či sa niečo pre záchranu dá robiť :( takéto prípady sú naozaj to najhoršie čo sa môže stať, cítim s tebou. Toto som našla na internete : Epilepsiu psov je možné liečiť iba medikamentózne, t.j. podávaním liekov, určených na dlhodobú liečbu
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod LenkaSkop » 7. Júl 2009, 14:01

jj a este veterinar mi povedal, ze bola aj zle odcervena a to jej sposobilo tu zrazenu krv v stolici a vlastne mala nieco ako rozklad pecene.. take malinkate stvorenie nie je este na takuto chorobu pripravene, a je to maly organizmus aby to sama zvladla.. a mala len 10 tyzdnov, to je strasne malo aby prezila takuto chorobu.. boze ale ako strasne trpela..:( chudatko moje malinke, tak sme si ju pochovali u nas na dvory tatko jej dal krizik s menom.. na pitvu som ju nechcela dat..
dakujem moja si zlata..len bohuzial my uz si voci nemu asi nezmozeme :(( 250 € je fuc..aj ked je to zivy tvor..ale ako chovatel by mal akceptovat to ze nebola vina na nasej strane.. bola u nas prilis kratko na to aby sme jej toto vsetko sposobili.. boze sak u nas sa mala ako malinka princeznicka...este som jej zhanala biely jogurt ked nechcela ciste granulky.. ze jej to zmiesam.. hracecky decku, plysaka mala v peliesku...vsetko.. keby si ju videla.. teda mam len jednu jej fotku..ale bola naozaj nadherna krasna.. len skoda, ze ju chovatel zanedbal alebo nam aspon ne povedal co je s nou.. a verim, ze to bud vedel alebo ak nie..mohol akceptovat...
LenkaSkop
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Júl 2009, 9:39

Poslaťod Klaudia95 » 7. Júl 2009, 14:30

napísala som ti ss(súkromnú správu)
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod Tingri » 9. Júl 2009, 13:01

Nechcem byť prísna alebo protivná, ale vyprosím si pre "toho" čo vám psíka predal názov CHOVATEĽ. Bohužial myslím si, že v tomto prípade ste s tými najhoršími dôsledkami doplatili na množiteľa.
Keďže kúpnu zmluvu zrejme nemáme..kde by bola mimochodom uvedená aj nejaká ochranná lehota v ktorej chovateľ ručí za zdravie psíka, samozrejme vrodené vady nevynímajú a tie by jednoznačne dokázala iba pitva...prišli ste o peniaze aj o psíka :!:
Tingri
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod LenkaSkop » 9. Júl 2009, 14:03

máte pravdu, ten clovek nie je chovatel. a má od neho daleko. ale keby ste ju videli bola strasne krasna. co som si citala o tej chorobe - parvoviroza - postihuje najma steniatka, a je to zlym odcervením alebo ziadnym, alebo zlou stravou. a steniatko sa tomu nedokaze branit. :( bohuzial zmluvu nemame, preto to z neho nikdy tie peniaze nedostaneme :( je pravda, ze som urobila vsetko aby som zachranila tu malinku.. dva dni som nedokazala nic zjest..:(( chcela som ju zachranit :((( ale uz bolo neskoro.. a ten, co nam ju predal, snad neni ani clovek.. pritom my sme jej tu chorobu nesposobili.. ved u nas bola len 24 hodin.. :((( a bola doma, vnutri, v cistom prostredi.. :( tak ma to strasne mrzi kvoli tej malickej, mala by sa u nas najlepsie..:(( preco taky zakerny ludia chovaju takychto psikov.. ten clovek k tomu snad nemoze mat ani vztah.. je to hrozne.. a preto tymto sposobom chcem nanho upozornit.. nechcem aby niekto na to doplatil ako my.. a co som si citala, tato pravoviroza je nakazliva, prenasa sa bud kontaktom s nakazenym zvieratkom alebo sa prenasa trusom ci mocou.. a on mal aj ine steniatka.. a vsimla som si ze uz v utorok mal postahovane inzeraty.. ktovie ci mu nezomreli dalsie.. lebo som si citala ze ak to ma v chove jedno stena je vysoke percento, ze to budu mat aj ostatne.. :((( chudacikovia.. malinky.. len zacinaju zit.. a takyto chumaj im vsetko znici...je to hrozne..
LenkaSkop
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Júl 2009, 9:39

Poslaťod Tingri » 10. Júl 2009, 10:08

Šteniatko malo parvovirózu??? Je to vírusové ochorenie a môže mať dve formy...ale keďže píšete o parvoviróze, ktorej jediným spôsobom prevencie je vakcinácia...podľa mňa to znamená, že buď už sučka (mama šteniatok) nebola vakcinovaná...pretože ak sučka bola vakcinovaná, šteniatka by mali mať protilátky tak do 6-8 týždňa, potom treba zaočkovať už aj samotné šteniatka...alebo tieto vôbec neboli očkované a už v takom mladom veku boli vystavené prostrediu kde sa mohli nakaziť....
Preto "normálni" chovatelia (píšem v úvodzovká, lebo aj tam sa nájdu všelijaké indivíduá....) stále apelujú na ľudí....aby nenaleteli množiteľom, ktorí za nižšiu cenu za účelom zisku nemajú problém predať aj takéto šteniatko. Na toto slúžia aj takéto fóra...Nižšia cena šteniatka nesie so sebou bohužiaľ aj takéto riziká....
A prečo to títo ľudia robia? Práve preto.. pre peniaze, ktoré sa im ešte stále sypú...je to pre nich spôsob zárobku...nie láska k zvieratám a danému plemenu...pretože takto plemeno iba hania...a peniaze sa im aj budú sypať pokiaľ ľudia budú uprednostňovať takých "CHOV" a bohužiaľ takéto množenie u nás nie je postihnuteľné, pretože zvieratá sú u nás ešte stále brané ako veci, nie živé tvory...
Tingri
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod LenkaSkop » 10. Júl 2009, 10:29

no, 250 € euro zasa neni az taka nizska cena.. ale mate vo vsetkom pravdu.. len ja nechcem psika s papiermi, pretoze na vystavy s nim chodit nebudem, chcem mat doma zvieratko ktore budem lubit.. a starat sa onho ako len budem vediet...
LenkaSkop
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 6. Júl 2009, 9:39

Poslaťod Tingri » 10. Júl 2009, 11:32

Nízku cenu som myslela obrazne, lebo u množiteľov je práve toto rozhodujúce....ak by predávali za cenu kvalitného a sledovaného odchovu, nikdy by nepredali.
Trošku ma zarazilo že nechcete psíka s PP...ale veď kde je napísané že musíte chodiť na výstavy??? Kvalitné šteniatko, zdravé, hravé a temperamentné, bez dedičných zaťažení a so zárukou že Vám z neho naozaj vyrastie psík daného plemena...toto je o PP. Každý chovateľ bude šťastný, ak jeho šteniatko bude mať super domov a milujúceho pána, účasť na výstavách je iba bonus, ktorý chovateľa samozrejme poteší a ešte ak je jeho odchov úspešný je to o tom väčšie plus....Myslíte, že takéto šteniatko by ste mali menej radi???
Potom Vám nezostáva nič iné, iba zopakovať to, čo sa Vám už raz nevyplatilo......
Tingri
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod mikli » 31. Aug 2009, 23:20

Ahoj, nedá mi napísať ti moju skúsenosť. Nechcem nikoho obhajovať. Nie sme papieroví chovatelia, ale máme trpasličích špicov fenku aj psíka a tak sa nám zadarili aj šteniatka. Boli štyri. Dvom sme našli nový domov a nechali sme si psíka a fenku. Chováme psíkov pre potešenie, nie na zárobok. Strava, opatera a veterinár sú oveľa väčši položky pre nás ako zárobok z predaja dvoch šteniatok. Keďže nám jedno dávnejšie kúpené šteniatko zomrelo na psinku, hoci nám majiteľ tvrdil, že bolo zaočkované, neodíde od nás ani jedno nezaočkované.
Aj tieto šteniatka sme zaočkovali, starali sme sa o ne, mali všetko. Nakoniec fenka, ktorú sme si nechali prišla o život. Jedného dňa prestala papať, len ležala. Infúzie, veterina, na druhý deň operácia. Neprežila ju, mala zapálené celé črievko a žalúdok. Ani doktor nám nevedel vysvetliť prečo. Mohli sme ju pár dní pred tým predať a bola by vina na nás. Ranilo to hlavne mňa, robila som všetko pre jej záchranu a nevyšlo to. Naučila som sa pichať injekcie, dať infúziu. Možno o tom majiteľ niekedy nevie, nemôže za to, že sa niečo stalo. Ale to sa dá zistiť od postoja pri oznámení situácie.
Už sa tešíme na nové šteniatka. Naša fenka je malinká, hoci sme nechceli, aby mala opäť šteniatka, zadarilo sa. Viem, že nás čaká pôrod cisárskym rezom, opatera a starostlivosť. Ale tie malé stvorenia za to stoja. Sú krásne a keby sme už nemali štyroch psíkov, nechala by som ich všetkých.
Som "tiež chovateľ". Ale snažím sa robiť pre nich maximum a venovať im všetku lásku.
mikli
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Aug 2009, 23:03
Bydlisko: Partizánske

Poslaťod ireneaos » 16. Nov 2009, 22:44

Tingri píše:Nízku cenu som myslela obrazne, lebo u množiteľov je práve toto rozhodujúce....ak by predávali za cenu kvalitného a sledovaného odchovu, nikdy by nepredali.
Trošku ma zarazilo že nechcete psíka s PP...ale veď kde je napísané že musíte chodiť na výstavy??? Kvalitné šteniatko, zdravé, hravé a temperamentné, bez dedičných zaťažení a so zárukou že Vám z neho naozaj vyrastie psík daného plemena...toto je o PP. Každý chovateľ bude šťastný, ak jeho šteniatko bude mať super domov a milujúceho pána, účasť na výstavách je iba bonus, ktorý chovateľa samozrejme poteší a ešte ak je jeho odchov úspešný je to o tom väčšie plus....Myslíte, že takéto šteniatko by ste mali menej radi???
Potom Vám nezostáva nič iné, iba zopakovať to, čo sa Vám už raz nevyplatilo......

No 250€ za bezpapieraka, to nie je až taka nízka cena.
Obrázok užívateľa
ireneaos
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14. Nov 2009, 11:13


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron