Lupiny u psa

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod luckyA » 2. Sep 2009, 16:18

moze to byt dracik (parazit vyskytujuci sa pri mopsoch ) ,,,nieco som o tom citrala , tam pomaha spot-on , charakterizuju ho hlavne drobne lupiny a lupiny v okoli oci ,,,skus odfotit a poslat
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Poslaťod Ayisi » 3. Sep 2009, 9:02

buldočky maju kratku srst a tam je ta koza menej chranena, ako aj u inych kratkosrstych plemien...
lupiny su nedostatkom fosforu a zinku a prevahou vapniku v strave....pokial to teda nie je presusena koža od kupania a fenovania...
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Ayisi » 3. Sep 2009, 9:05

luckyA píše:moze to byt dracik (parazit vyskytujuci sa pri mopsoch ) ,,,nieco som o tom citrala , tam pomaha spot-on , charakterizuju ho hlavne drobne lupiny a lupiny v okoli oci ,,,skus odfotit a poslat


v prípade dravčíka psieho by sa pes ukrutánsky skrabal, ale ak to nie je veľmi svrbive, tak to dravčík určite nie je... pri dravčíkovi pes vyzera ako posypany mukou, a lupiny su zase lupiny..
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod ato000 » 13. Nov 2009, 10:51

Ja by som potreboval poradiť. Mám asi troj mesačné šteňa nemecký ovčiak
a má tiež lupiny. Ale to není všetko. Minule som mu zbadal v uškách takú podráždenú kožu. Bol som u veterinára a dal mi mastičku. To mu pomáha pokiaľ používam mastičku ale myslím že dôvod týchto problémov je niekde inde. Mal som predtým tiež vlčiaka a on mal podobné problémy len veterinár mi povedal že ide o nejakého roztoča. Ale robil som všetko čo kázal napr. vystriekal som koterec takým smradľavým roztokom a nič. Tie problémy mal stále. Ale teraz keď som si doniesol toto šteňa tak som všetko vyhádzal z koterca a postavil na novo. Mám obavy že to už má aj toto šteniatko. Neviete mi poradiť čo by to mohlo byť a čo mám robiť? Ďakujem
ato000
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 13. Nov 2009, 10:36

svrab?

Poslaťod Ayisi » 13. Nov 2009, 11:06

a čo ti povedal? nie je tu ušny svrab?
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod ato000 » 13. Nov 2009, 13:40

Nie nič také nepovedal. Ale teraz som bol s ním vonku a srsť má ako keby sa v popoli vyváľal. Hlavne v oblasti chrbta. Tie ušká má celkom pekné len troška načervenalé. Tak neviem čo by to mohlo byť. Dúfam že keby mal ten svrab by mi to povedal.
ato000
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 13. Nov 2009, 10:36

Poslaťod Ayisi » 13. Nov 2009, 14:17

no ak je obsypaný poplom , múže to byť dravčík...vyzerá to takto?:
http://www.bull-terrier.sk/cudzopasnici/dravcik-psi-cheyletiella-yasguri.html
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod ato000 » 14. Nov 2009, 18:50

Keď mám pravdu povedať tak až to nevyzerá. Ale niečo v úvodzovkách mal môj pes pred tým. Nezisťoval som to tak podrobne, čo mi povedal veterinár som spravil a bolo. Bral som to tak že to je vekom a tak. Vôbec by ma ani nenapadlo že to môže robiť dajaký parazit. Ak to má tento pes teraz tak je to v počiatku. Musím to pozrieť pod mikroskopom a potom budem múdrejší. Aj tak ďakujem za radu.
ato000
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 13. Nov 2009, 10:36

Re: Lupiny u psa

Poslaťod mahi » 21. Jan 2012, 7:04

Účinné prostriedky proti lupinám nájdete na stránke e-shopu agrohase.sk :ahoj:
mahi
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21. Jan 2012, 6:54

Predchádzajúci

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 3 hostia