Falošná kotnosť alebo čo?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Falošná kotnosť alebo čo?

Poslaťod Zuzana J. » 12. Máj 2009, 22:57

Chcela by som sa spýtať, či má niekto z vás podobnú skúsenosť ako ja s fenkou (Yorkšír)! V lete bude mať 3 roky (ešte nemala štenitatka) a v poslednej dobe si vyslovene "vytipovala" jednu gumenu malú hračku a VŠADE chodí iba s ňou, spí s ňou, keď ju má v papulke tak sa chová k nej jak k živej, nosí si ju do pelechu, divne pri nej občas zaknučí, niekedy akokeby ju chcela "zahrabať" do deky a pod.
Minulý rok mala toto obdobie s inou hračkou, trvalo to cca asi 2 týždne...Ale teraz je strašne smutná pritom, stále len spí okolo tej hračky a na moje veľké prekvapenie, kedže chce byť stále v spoloč. - stále spí s tou hračkou sama v inej izbe a tvári sa strašne smutne pri tom... :cry:
Neviem čo to je?! Počula som, že existuje niečo ako "falošná kotnosť" špeciálne u feniek, ktoré ešte nemali šteniatka??!!
Ako jej mám ale pomôcť? Dá sa vôbec niečo v tomto prípade pre nu spraviť? Je OK jej tú hračku nechať, kým ju to samú neprejde (zas nechcem aby sa zbytočne fixovala týmto spôsobom na nejakú gumenú blbosť) alebo jej ju mám radšej zobrať? Neviete niekto vysvetliť prečo je zrazu taká smutná a hlavne nespoločenská?
Dík za každú radu....
Zuzana J.
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Okt 2008, 12:47
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ayisi » 13. Máj 2009, 12:59

ano, falošná gravidita sa vyskytuje u súk, pokial je to v období do 2 mesiacov po háraní, netreba z toho robiť vedu, ak to nie je po háraní, tak je to problém...mrkni
http://www.bull-terrier.sk/sucka/falosna-gravidita.html
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod Klaudia95 » 24. Máj 2009, 22:24

neviem to presne ale mozno by sa to dalo vyriesit novým yoksirom cize dalsi psik v rodine .....mozno je sama a to sa jej nepaci ale ta moznost vyssie je tiez aktualna
Klaudia
Obrázok užívateľa
Klaudia95
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 3. Mar 2009, 21:12

Poslaťod Ayisi » 25. Máj 2009, 10:42

nie, to je zjavny pripad falošnej gravidity...ktovie, keby prisiel novy jork, či by sa mu pačila jej prehnana starostlivost...a na druhej strane, ked nahodou sa jej tato "faloška" stane znovu, moze byt k dalsiemu psovi neprijmena, lebo si bude chranit mlade..neriesila by som to dalsim psom
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Poslaťod angi » 15. Júl 2009, 9:05

Ja mám sučku ratlíka a máva každý rok falošku.
Odohráva sa to cca.2 týždne po háraní.Príznaky falošky v každom prípade sú:

Priberie hmotnosť
robí si miesto pre šteniatka
má zvačšené cicky
a nakoniec má aj mliečko
výtok z pošvy


keď nie si istá, skús pomasírovať cicky-potlačiť- či má mlieko, keď má tak hneď k vetošovi.
Aby sa jej nezapálili mliečne zlazy, alebo niečo horšie( zápal maternice a pod.)
Obrázok užívateľa
angi
 
Príspevky: 95
Registrovaný: 1. Mar 2006, 16:38
Bydlisko: DOLNE SALIBY

Poslaťod Tingri » 15. Júl 2009, 14:16

Podľa príznakov o ktorých píšeš je to falošná kotnosť ako vyšitá...Ak mala fenka s týmto problémy už aj predošlé hárania mala by si ešte počas hárania znížiť proteíny v kŕmnej dávke. Najlepšie je nabehnúť na nejaké light granule alebo len dávať menej... Prípadne, kto krmí mäskom, tak pomer mäsa v dávke upraví z 1:1 (mäso:príloha) na štvrť mäsa a ostatné bude príloha, niečo podobné ako u seniora. Zobrať hračku, nepodporovať ju v tom a pomáha tiež zvýšený pohyb...Ak sa objaví aj mlieko, treba cicíky sledovať, kontrolovať hmatom či netvrdnú, pomáhajú aj studené obklady. Všetko toto by malo akoby simulovať "sparťanské" podmienky v prírode a malo by to pomôcť navodiť u sučky normálny stav...

Je možné vyskúšať aj homeopatika Berberis Vulgaris.


Držím palce!
Tingri
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 4. Mar 2008, 21:13
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Poslaťod Ayisi » 15. Júl 2009, 14:44

a ešte presušiť....menej vody...a pri krmeni mäsom nahradiť hovädzie, bravčové za kuracinu...nie je taka tučná..
Obrázok užívateľa
Ayisi
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 14. Nov 2008, 16:08
Bydlisko: Basnká Bystrica

Falošna kotnosť.

Poslaťod sara » 21. Júl 2009, 11:24

Falošna kotnosť nemusi suvisieť s fixaciou na gumovom predmete alebo hračke. Falošna kotnosť sa prejavi vytokom mlieka, ktore môže zatvrdnuť a nasledne sa môžu zapaliť mliečne žlazy.Skus nasledovny postup: odstav sučku min. jeden deň od vody a min. dva dni od potravy. Ak to dodržiš a budeš neoblomna tak sa jej to strati. Ak ma ale už zapal žliaz , tak treba dať injekciu,na stratu mlieka a zapal by mal ustupiť. Dobre je aj pri zatvrdnuti mastiť žlazy heparoidom a pod. Ale to už ti poradi veterinar.Inak ak nemieniš chovať tak je vhodne kastracia a maš pokoj. bull38 www.americanbulldog.estranky.cz
sara
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 20. Dec 2007, 9:29


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia