prostriedky proti ocikavaniu

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

prostriedky proti ocikavaniu

Poslaťod pagastanka » 26. Aug 2008, 15:24

Ahojte.
Mam problem so svojim psikom. Je to yorksirsky terier, ma 2 roky.
Kazdy den, ked pridem z prace mam oznackovane asi 4 rohy v byte.
Neviem si s tym rady. Skusala som ocot aj cierne korenie, ale nic nepomaha a psik stale znackuje.
Pocula som o odpudzovaci, ktory sa da kupit, ale neviem ci tomu mozem verit a ci to nebude len strata peniazkov.
Mate s tym niekto skusenost?
Alebo poznate nejaky sposob ako tomu zabranit?
Preco to robi?
pagastanka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod rea » 26. Aug 2008, 20:42

Pagastanka ak to psík robí len keď si preč, upozorňuje na seba, nevie sa vyrovnať s tým, že ostal sám. Za predpokladu, že ak si doma, hygienické návyky dodržiava.
V týchto prípadoch prostriedky proti značkovaniu veľmi nezaberajú, petože psík značkuje bez toho, aby čuchal, nepreznačkováva.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!
http://vlcica.rajce.idnes.cz/
Obrázok užívateľa
rea
 
Príspevky: 194
Registrovaný: 4. Sep 2007, 20:43
Bydlisko: Jablonica

Poslaťod Amaguk » 26. Aug 2008, 22:19

Troch OT, ale mam zvedavu otazku - vsimla som si, ze na tento problem sa casto stazuju prave ludia, ktori maju jorkov.
zeby nejake specifikum plemena?
:scratchhead:
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 578
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod pagastanka » 27. Aug 2008, 13:27

Vcera som bola u vetrinara a poradil mi D.A.P. elektrický difuzér
http://www.vetnet.sk/tdetail.php?tvid=324

Skusim nieco taketo a uvidime.
pagastanka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

Poslaťod slnecnica » 24. Nov 2008, 16:56

Ahoj pagastanka. Ako to vyzera s tvojim psikom, pomohlo nieco? Mame pudlika s ktorym mozeme byt aj tri hodiny vonku, prideme domov a vycika sa. Nevieme ho to odnaucit a to bude mat uz styri roky. Neporadil nam nic ani veterinar. Neporadis mi ty, alebo niekto iny?
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

Poslaťod pagastanka » 25. Nov 2008, 15:58

Ahoj.
Zial, nepomohlo nic.
Ja nemam problem, ze mi psik cika, ked prideme z vencenia. On cika len, ked je sam doma a skor je to znackovanie ako cikanie.
Uz naozaj neviem co mam robit.
Zbit a potrestat ho nemozem lebo, ked pridem domov je to uz pre neho zabuduta vec.
Kedze byvam v 1izb. byte, tak ho nemozem ani zatvorit do zvast izby a v kupelni nemam okno a tak ci tak by mi ho bolo luto.

Pouzila som uz aj korenie na ocikavane miesta, vonavku, ocot,...
a nepomohlo nic.
pagastanka
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 20. Mar 2007, 20:17

pre pagastanku

Poslaťod slnecnica » 25. Nov 2008, 17:38

Ahoj, si mila, ze si sa mi ozvala i ked mi nevies pomoct, resp. mojmu Kasperovi. Hadam sa mi niekto ozve a pomoze radou. Papa. :) :)
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

Moj Kasper

Poslaťod slnecnica » 4. Dec 2008, 22:59

Ahojte.

Nepomozete nam niekto radou, mojmu pudlikovi a tym aj mne?
Dost "ludi" mi hovori, aby som ho dala utratit. Ja to vsak nedokazem.
Nechapem to...je riadne vyvenceny...prideme domov a doma sa vycika.
Teraz citam knihu od R. Desenskeho "Jak poznat psi dusi". Takyto
pripad a ani nic podobneho som tam nenasla. Naozaj neviem ako mu
pomoct. Pokial bol malicky, tak sa pekne pytal von ked mu bolo treba
mimo casu co sme boli vonku. Akonahle zacal pri cikani zdvihat nozicku, tak odvtedy cika aj doma. Nezbednik. Hadam nam niekto poradi.
:( :( :cry:
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

Ocikávanie

Poslaťod Danaka » 5. Dec 2008, 10:00

Ahoj Slnecnica.
Podobný problém som mala aj ja, len ja som mala sučku. Boli sme vonku aj hodinu, prišli sme domov a ona sa vycikala. Už som si nevedela rady. Veľa ľudí mi vravilo, že to robí z trucu. Mne sa to nezdalo. Skôr sa správala ako šteňa. Jednoducho nevydržala.
Nakoniec sa na problém prišlo. Bola chorá a to dosť vážne :( . Bola som veľmi rada, že som mláčky bez slova utierala a nedala sa uniesť a nehrešila ju.
Preto doporučujem najprv porobiť vyšetrenia a až potom hľadať problém v psychyke.

Kolegyni sučina tak isto ciká doma, ale len keď je vyvretá v predsieni. Keď je v obývačke, normálne sa pýta. Zrejme keď je v predsieni cíti sa vylúčená a pociťuje úzkosť. Preto to rieši mláčkami.

Ak to je preto, že je psychycký slabší, možno by pomohol sebavedomejší parťák, ktorý by ho trošku podržal. Len takéto riešenie si treba veľmi uvážiť.

Naopak, ak je dominantný, treba si vyjasniť pozície (podotýkam, bytka nieč nevyrieši).

Dúfam, že som ti aspoň trochu pomohla.
Pekný deň.
Psy nám uchmatli naše srdcia, naše domovy a naše peňaženky, nie nevyhnutne v tomto poradí...
Obrázok užívateľa
Danaka
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 21. Feb 2008, 19:12
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Peťo » 5. Dec 2008, 19:18

Slnečnica, keď si nenašla nič v knihe, skús sa opýtať R. Desenského priamo na jeho stránke: http://www.psycholog-psu.com. Dá sa písomne - v poradni, ktorú tam má, alebo aj telefonicky. :idea: :wink:
Peťo
 
Príspevky: 31
Registrovaný: 8. Jún 2005, 22:41

ocikavanie - pre Danaku

Poslaťod slnecnica » 5. Dec 2008, 22:53

Ahoj Danaka.

Ano, pomohla si mi. A to v tom, ze si ma utvrdila, ze co som urobila, urobila som dobre. Mame totizto este kralovskeho pudla. Spolu sa hraju a aj vonku ked su spolu, tak je Kasperko smelsi. Len, zial, stale doma cika.
Este ze je malicky, lebo mu davam pampersky. Neviem co by som urobila keby to bola nejaka velka rasa psika. Tie plienky som volila aj preto, lebo by som namiesto bytu mala .....kazdy si vie predstavit co. U veterinara bol vysetreny, pretoze som si myslela, ze ci nema nejake oblickove ochorenie. Takto je nastastie zdravy. Je nevyspytatelny..uz ma aj riadne pohryzol. Darebak maly. Danaka, ja nejakou bitkou neriesim nic. Samozrejme ked si zasluzi, tak ho vyhresim a dostane s novinami. Len fakt, neviem, pes v pamperskach....
Dakujem a prajem ti prijemny vikend. :)
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

pre Peťa

Poslaťod slnecnica » 5. Dec 2008, 22:59

Ahoj Peťo.

Dakujem za radu. U pana Desenskeho som sa uz davnejsie zaregistrovala a aj som mu poslala mail. Cakam na jeho odpoved. Ved dam tu vediet co mi napisal, aby aj druhi vedeli, keby nahodou mali takeho havina ako ja.
Diky. Maj sa a prijemny vikend. :wink: :) :)
Obrázok užívateľa
slnecnica
 
Príspevky: 22
Registrovaný: 14. Apr 2008, 0:17

Poslaťod luckyA » 7. Jan 2009, 22:56

ja som strazila cez prazdniny najskor pekineza, ktory mi solahlivo oznackoval taburetku, ked prisiel druhy pes-mlatelzak taq to preznackoval a este k omu pridal aj roh v kuchini! a potom vzdy ked som mala v nutri svojho psa-bernak/nie mlacky-moria/ten to este presnackoval zakazdym ked prisiel! asi pol roka kazdy den!
skusala som dake preje a newiem co vsetko! ä
potokm som to nasprejovala s tym obicajnym sprejom proti zapachu-ten to spolahlivo prekril a mam pokoj! :) :D
Obrázok užívateľa
luckyA
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 5. Jan 2009, 12:41

Re: prostriedky proti ocikavaniu

Poslaťod mik777 » 7. Nov 2011, 15:28

Mám tiež yorka má 2roky a tiež ho to nemožem odnaučit.
Asi to je v plemene.
mik777
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Nov 2011, 15:19


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť