Nechápem!!!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Nechápem!!!!

Poslaťod Tiga » 4. Jan 2006, 16:51

Nechápem,ako môžete v kuse ospevovať plemeno,ako je Yorkshirský teriér.
Ja som z BA,bývam na sídlisku,a možem čestne prehlásiť,že je tu najviac psov tohoto plemena.Už som si zvykla,že títo psi v kuse štekajú,ale pripadá mi to trošku choré,keď ja idem s mojou fenkou rotvajlera na vodítku a s košíkom, a tí malí uštekanci prídu až k nej a ona na nich len zavrčí ,tak ešte majitelia sa na tom pohoršujú.Vodítko platí pre každú rasu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tiga
 

Poslaťod anitram » 4. Jan 2006, 19:06

Tiga - ja som mala labradora a to po mne ludia casto hucali, ze nema nahubok, pritom bol ako macka, chcel sa stale hrat a vsetkych olizovat. Parkrat sme stretli yorkiho bez voditka, ktory nas obehaval dokola a stekal na nas. Chudatko labrador nevedel, co ma robit, co sa deje, od malicka bol vychovany, ze maly psik nie je zaujimavy, nevsimat si ho a teraz nas tam obtazoval pes a majitelia si ho nevsimali.
Ale ani toto nezmenilo moje rozhodnutie zaobstarat si yorkshira, pretoze kazdy pes, ci je to yorki, rotwajler, labrador, doga, dobreman, staford, jazvecik atd... odraza povahu majitela a jeho vychovu a vycvik.
A na druhej strane su priestorove problemy, byvam v garsonke o rozmere 6 x 4 m, myslis, ze labradorovi tu bolo dobre??
A na tretej strane neplzne, co je pre niekoho velke plus.
Nejde ani tak o modnu zalezitost ako o vyhody, ktore tato rasa v sebe spaja.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Tiga » 4. Jan 2006, 19:35

Ďakujem za kladnú odozvu,ale ja nemám nič proti akejkoľvek rase a viem pochopiť že sú to rodinný miláčikovia,ale oni by mohli pochopiť aj nás čo chováme trocha väčších psov.
Tiga
 

Poslaťod dana » 4. Jan 2006, 19:46

Tiga, uplne suhlasim. mali psi posobia svojim spravanim vacsinou nebezpecnejsie ako velke psy, aj ked je chore, aby pes z nicoho nic zautocil na cloveka, alebo by mu ublizil. ja osobne mam ovela radsej velkych psov, ako malych, lebo pridu k tebe, hodia na teba krasne psie oci onuchaju ta a tam to konci zatial co 75% malych psikov steka, otravuje, dokonca vrci a majitelov to netrapi a povedia, ze neublizi. to ma vie poburit. ale kazda minca ma 2 strany a ja beriem, ze su vynimky ako u velkych, tak u malych psov.
dana
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 12. Aug 2005, 11:57

Poslaťod Niki » 4. Jan 2006, 21:25

To nie je pravda ja som milovnicka yorkshirov. No ja mam len 3 mesacne štena ale je zlaty. A tí ktorich mame na okoli vobec neštekaju. Tak neviem o čom sa bavíme.
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod tiga » 4. Jan 2006, 21:36

Ak budeš pracovať a venovať sa psom 20 rokov ako ja tak pochopíš!!!!! :(
tiga
 

Poslaťod mirka » 4. Jan 2006, 21:53

Tiga, na toto fórum prispievajú väčšinou milovníčky týchto fafrnkov,zároveň začiatočníčky,takže ...,skrátka,zahrnú ťa ospevovaním jorkov a pod.,treba robiť ťuťuťu,ňuňuňu a láskavo ťa prijmú medzi seba :roll: .Ale žiaľ,nieje o čo stáť,okrem pár skúsených ľudkov,ktorí tu len sem-tam občas prispievajú :(
mirka
 

Poslaťod tiga » 4. Jan 2006, 22:07

Mirka ďakujem a viem o čom píšem,lebo ak má niekto 3mesačné šteňa tak s ním sa ešte ani nesmie chodiť von pokiaľ nemá všetky 3očkovania proti psinke a parvaku,ale každý má nárok na svoj názor. :evil:
tiga
 

Poslaťod Kristina » 4. Jan 2006, 23:29

Tiga a vies, ze ja mam na to trosku opacny pohlad? Vlastnim dvoch malych psov( nie yorkov). Jeden ma sedem rokov, druhy desat mesiacov. Nikdy sa do velkych psov nepustali. Ked mal starsi styri mesiace skoro mi ho ubil NO nahubkom. Podotykam, ze ho nijako neprovokoval, dokonca k nemu nemal ani namierene. Neviem, mozno si ho NO zmylil z morskym prasatom. Ked vidim neznameho psa, svojich davam na vodidlo( pre ich bezpecnost). Bohuzial, z druhej strany sa dockam velmi malo krat, aby si majitel svojho psa uviazal. A bohuzial je to prave pri tych vacsich plemenach. Neviem, mozno mam na nich stastie, ale denne stretneme aspom jedneho takehoto"zodpovedneho" majitela. minule som bola so psiskami na prechadzke a zrazu sa ku nam prihnal zhodou okolnosti tiez NO a panicky siroko daleko nikde. Az po chvili som ju zazrela asi dvadsat metrov od nas. Samozrejme to som uz mala psov na vodzke a snazila sa odohnat dorazajuceho psa. Ked sa paninka vehementne prihrkotala k nam este sa z usmevom na tvaricke priblblo opytala, ci sa moji psi boja, ked ich mam na vodzke. To som uz nevydrzala a polozila som jej protiotazku, ci by nebolo vhodne si svojho psa zavolat, ked si ho uz nemieni dat na remen. A vies co mi odpovedala. Ze ona ho veru volat nebude, pretoze su to predsa psi. Dobre nie? Tak tym ma zaklincovala. A to bol naozaj iba jeden pripad z celej plejady. A pritom by stacilo tak malo, ako je tolerancia.
Ja mam radsej malych psov a netajim sa tym. Vyhovuje mi ich temperament a to, ze ich nemam problem vziat vsade so sebou. Ale tolerujem a mam rada aj tych velkych a toto iste by som ocakavala aj od druhej strany.
Kristina
 

Poslaťod tiga » 5. Jan 2006, 1:24

Sorry,ale keď si to pozorne ešte raz prečítaš tak zistíš ,že ja som nekritizovala žiadné plemeno,ale štatistický ak si to vezmeš tak skoro každé malé plemeno je na volno,ale nájdu sa taký medzinami s väčšimi plemenami, ale buď si majiteľ tak dobre pozná svojho psa alebo je nezodpovedný.Ja viem že ani ja, ani vy to nezmeníte,ale zrovna včera sa mi stalo,že som išla so svojou rotvajlerkov von a vybehol štekajúci york a ja som ju mala na krátko a s košíkom a york ju kusol do zadnej laby a keby som ju nedržala v lufte tak ho zašlapne nakoľko má 40kg a potom si neviem predstaviť čo by bolo,ale určite by som bola ja tá najhoršia na tomto svete.
tiga
 

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 8:34

Ja mám rada tiež veľké plemená. Teda najradšej mám to najväčšie, Irish wolfhound. To je pre mňa najúžasnejšie plemeno. Momentálne máme Bígla, ale IW si zaobstarám dúfam už čoskoro. Na môjho Bíglika(5mesiacov) minule vonku zaútočil Labrador. Každý si povie, mierumilovné plemeno, ale majitel ho vychoval tak ako ho vychoval a ani jeden-ani môj ani jeho neboli na remeni. Môj sa chcel s ním ísť hrať a ten mi ho skoro zakúsol. Ešte mi jeho majitel vynadal, prečo JA nemám môjho psa na remeni, že ten jeho by ho kludne mohol roztrhať. Som sa ho opýtala, že keďže JEHO pes je agresívny, prečo ON ho nemá na remeni. Nepovedal nič, zavolal si svojho labradora a odkráčali. Nejde tu o rasu, o malé plemeno, alebo o veľké plemeno, ide o majiteľa
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 8:51

tiga v tomto smere mas pravdu, ja som toho yorka co na nas vecne utocil, uz bola rozhodnuta odkopnut, priamo pred majitelom, lebo aj ked som im nadavala, ze nech si to daju na voditko, ani na mna nereagovali, zboznujem psov, ale niektori ludia ich nevedia vychovat a nie su vobec ohladuplni k inym, tym ze ich nemaju na voditku. Ja som vedela, ze labradora pri inom psovi neodvolam, tak som ho vobec nemavala na volno. Ale stretavali sme pubertalnu majitelku labradorky, ktora ju nemavala na voditku a to raz k nam pribehla odnikial a za nou majitelka utekala, ze ona hara. Mala si ma vidiet ako sa snazim udrzat 40 kiloveho psa na voditku pri okolo obiehajucej harajucej fene. A stretavali sme pani s bielym spicom, ktory bol ustekany ked sme chodili okolo a ona ho vzdy mala na voditku, aj foxteriera, ktory sa isiel priam zadusit od zurivosti, ked videl psa, ale aj ta pani ho vzdy mala na voditku.Stretavali sme staforda bez voditka, ked som ho stretla prvy-krat urcite som zbledla ako stena, ale ten psik na nas ani nereagoval, proste sme boli pre neho vzduch a isiel si vedla majitela.
O stekani je to individualne, velke psy nestekaju zbytocne, ale mame v bytovke kokrspaniela, ktory je schopny stekat 2 hodiny v kuse a po odpocinku pokracuje v stekani dalej. pri rannych prechadzkach nas sprevadzal stekot vlciaka z balkona, comuseli mat ludia rano o 6-tej radost. Vsetko je to o tom ako si to clovek vycvici.

Ja to zhrniem tak, za vsetkym hladaj ludi - nezodpovednych, namyslenych, sebeckych. Nemam nic proti ak je pes 100 %-ný. Preto by sme tu mali robit osvetu pre tych mladsich a zacinajucich davat im rady ako sa starat o psika, ako reagovat v urcitych situaciach a hlavne urcite pravidla pri prechadzkach so psikom.

Niki - ja tiez budem mat yorka, do tyzdna by som si ho mala ist zobrat k chovatelke, ale kym s nim nebudem aspon 2 roky, tak nemozem povedat, ze je dokonaly, poslusny a co vsetko si mozem s nim dovolit. Tvoje steniatko este nie je ani v puberte a mozem ti povedat, ze ja som mala co robit s labradorom v tomto obdobi a to u velkych psov je do dvoch rokov a u malych asi tak do roka. Tebe by som ani neodporucala chodit bez voditka. Moze ti zbehnut pod auto a to ani nevies ako rychlo, este nie je spravne socializovany k vztahu so psom, tak nevie co si moze dovolit a co nie a od toho si tu ty, aby si mu ukazala, co smie a co nesmie, hlavne ho nesmies rozmaznavat a vsetko mu dovolit, lebo je to krasne steniatko. Potom ti z neho vyrastie ustekany, rozmaznany psik, co vsetko a vsetkych kuse. A uz bude neskoro nieco riesit, sice sa to za pomoci odbornikov da skusit.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 8:59

Anitram: ten odkaz pre Niki, ako by si mi brala z úst to, čo hovorím môjmu priateľovi. Nášmu bíglovi sa už vďaka mojej neopatrnosti a nepozornosti podarilo mať stretnutie s autom, je po operácii nohy. Je to OK, ale odvtedy sa môj pristeľ chová tak, že čokolvek ja mu zakážem, on mu to dovolí, lebo je to krásne malé šteniatko. Ja som doma tá najhoršia, keď mu vynadám za niečo čo urobil a urobiť nesmel. Večne sa kvôli tomu s priateľom hádame. Som mu povedala, že sa na to vykašlem, nebudem nič robiť a ten pes mu prerastie cez hlavu( nie raz na neho nadával, že je tupý a nevychovaný). Začnem s ním chodiť na cvičák, kde budeme mať pokoj od priateľa a on sa bude musieť doma tiež držať na uzde :roll: :twisted:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Niki » 5. Jan 2006, 10:20

Ja som mala maltenzaka a vsade som ho brala bez voditka. Ale od pol roka sa s nou nedalo vydrzat pobehovala ako besna. Takze vsade nou musim chodit s voditkom. :lol:
Niki
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22. Okt 2005, 17:00

Poslaťod Hosť » 5. Jan 2006, 11:04

Ja som mala psika Jacka Russela. Je to pre mna najlepsie plemeno na svete!!!! Vzdy,ked som bola smutna rozveselila ma. Bola to fenka. Bohuzial mala vrodenu vadu. Mala zrasty na crievkach. Umrla... :cry:
Este teraz sa mi tlacia slzy do oci. Nemohla som chodit do skoly. Bola som uplne mimo. Rodicia ma chceli zobrat ku doktorovi. To bol najlepsi psicek na svete!!!! Mame doma aj maltezacku. Ma uz 11 rokov. Milujem zvierata!!! Mala som asi 4 alebo 5 rokov aj konika. Bol to super kon,na ktoreho sa dalo vzdy spolahnut. Bohuzial mi odislo koleno,tak som ho musela predat. :cry: . Ale teraz niekedy v januari si idem po havinku Jacka russela. Ked sa podari,budem mat chovnu stanicu!!!!
Trosku som odbocila od temy. Chcela som tym povedat,ze mnohi ludia co maju doma psikov a rozculuju ich svojou neposlusnostou,si za to mozu sami. Vela krat si neuvedomuju,ze tie okate stvoreenia im davaju bezhranicnu a vela krat bezdvovodnu lasku. Ale az ked pride k najhorsiemu si to uvedomia...
Hosť
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron