Nechápem!!!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod kristina » 5. Jan 2006, 20:18

No teda za ten jeden den tu toho ale pribudlo.
Tiga. Asi sme rovnaka krvna skupina. Zastavenie pred cestou je aj u mna na prvom mieste, co od svojho psa vyzadujem. Je mi uplne jedno, ci je na druhej strane iny pes, moja mama, sestra, alebo haravka. Proste ma to nezaujima. Cesta je zakazane uzemie a prechadza sa cez nu iba z mojim povolenim. A teraz ta(ak mozem tykat) trochu postengrujem. Moj pes poslucha na prve pismeno. :lol: Ale zatial, iba ten starsi. Mladasovi to zatial este tak nedobija. Ale to pride. To som ale odbocila. Takze spat. A najviac ma vie dozrat, ked maju moji psi povel pred cestou a zo zadu ich obtazuje cudzi pes. Niekto tu spominal(vazne uz neviem kto pri tolkych prispevkoch), ze sa mu pes sice pred cestou zastavi, ale ked ho vidi, ze sa k nemu priblizuje, tak sa pes pohne. Co takto si psa zavolat ku sebe este kusok pred cestou, dat si ho k nohe a pekne bez nervov prist spolu so psikom k ceste a tam mu dat povel pre zastavenie? Psika pochvalit( kludna pochvala, aby sa nerozrusil. Staci male pohladenie.) A po tejto ceremonii prejst spolu cestu. Jednoduche nie?
Niekedy sa staci trosku vzit do svojho psa a hned mu lepsie porozumieme. Staci ho pozorne sledovat a zachvilu budeme vediet, co ma prave v ktorej chvili v umysle. Potom je jednoduchsie predchadzat neprijemnostiam. Az sa ludia naucia chapat svojich psov.
K tomu vodeniu na pravu a lavu. Myslim, ze tiga to opisala velmi presne. Mne osobne sa pes na pravej strane ani dobre nevodi. A ked si pes zvykne, ze sa chodi pri lavej nohe, tak mu to bude casom uplne prirodzene a aj sam sa k lavej nohe automaticky vzdy zaradi.
Janyk agility pri pravej nohe? Tak s takym niecim som sa za sedem rokov "agilitenia" vazne nestretla. :roll:
kristina
 

Poslaťod tiga » 5. Jan 2006, 20:25

Anitram a ešte jedna vec v čom mám radiť?V tom či nejakému 3 mesačnému yorkovi stojá uši alebo nie?Je mi to tak jedno asi ako tomu Yorkovi bez PP.Na začiatku som len chcela poukázať na poniektorých nezodpovedních majiteľov zrovna týchto yorkov,ale nič iné som ani nečakala a ďakujem za každý názor. :roll:
tiga
 

Poslaťod Janyk » 5. Jan 2006, 20:52

Kristína-to som sa pýtal,lebo inak fakt netuším,aký skušobák mala anitram na mysli.Občas vidím na výstave behať agiliťákov a marí sa mi,že nebežia len z ľavej strany,či hej? Zas tak som si to nevšímal :lol:
Tak či tak,odniekiaľ vytrepať info,že sa cvičí pri pravej ruke je zaujímavé,myslel som,že je reč o tunajších skúšobákoch a nie napr.nejakého afrického kmeňa :roll:
Janyk
 

Poslaťod Janyk » 5. Jan 2006, 20:58

anitram,hovoríš aj o sebe,všakže? " stále sa tu stretavam len s neochotou, namyslenostou a arogantnostou" , i keď ochotná si,to je fakt :roll:
Janyk
 

Poslaťod šeltie » 5. Jan 2006, 22:17

no môžeš si vyskúšať behať so psom agility len po jednej strane.....som zvedavá či sa ti to podarí. Parkúr nejde nikdy rovno, veľa krát sa mení smer psa tak ja neviem ako behat po jednej strane. :shock: :shock: :shock:
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod šeltie » 5. Jan 2006, 22:19

mimochodom myslím si, že ak je pes bez vodítka mal by poslúchať a na povel prísť k majiteľovi a nie rozbiehať sa za druhými.
Obrázok užívateľa
šeltie
 
Príspevky: 59
Registrovaný: 3. Jan 2006, 19:40
Bydlisko: Nitra

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 22:28

rybicka - z toho co som ti napisala by si nemala asi nic realizovat, lebo podla odbornikov som neodborna a skusenosti s jednym psikom su nepostacujuce, tak ti zelam vsetko dobre, aby ti vyslo vsetko s tvojim psikom
juro - precital si si moje prispevky?? myslis, ze nieco na tom je spatne vo vychove psa?? ja osobne som to mala vyskusane, tak asi som toho psa pokazila :lol:
tiga - asi by som ti mala vykat.Jedine co som sa ti vyjadrila k tvojej teme, co si nemyslim, ze som tym na niekoho utocila alebo co, lebo to je neutralna tema, tak neviem co proti mne mate, a ja budem mat yorka a ked mu nebudu stat usi, budem mat problem lebo idem na vystavy, tak asi tak
napada ma len jedine, preco si tak proti mne zaujata, ze ti leziem do kukurice, lebo toto je tiez jedna z foriem biznisu, zaplatit za vycvik 1.000,- mesacne a nie davat rady na poziadanie zadarmo
a co sa tyka lavej nohy, tiez som ucila na lavu nohu, ale u mna to malo nevyhodu, lavu ruku mam slabsiu a ked nas obiehal nejaky pes, mala som problem udrzat 40 kiloveho psa.
janyk - nebud prosim ta ironicky, netvrdim ze musi pri pravej, ja som len chcela povedat, ze kym nejde na slovenske skusky moze kde chce, ale musi vzdy tam, pre ktoru sa rozhodne, neviem co tymto sledujete,
Naposledy upravil anitram dňa 7. Jan 2006, 11:00, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod tiga » 5. Jan 2006, 23:16

anitram ja vôbec nemám nič proti tebe a vôbec na teba neutočím,ale ty dokonca ani nevieš čo stojí za mesiac základný výcvik tak prepáč.
tiga
 

Poslaťod Janyk » 5. Jan 2006, 23:49

šeltie,toto bolo na mňa ? Lebo ak hej,tak nechápem... "no môžeš si vyskúšať behať so psom agility len po jednej strane.....som zvedavá či sa ti to podarí. Parkúr nejde nikdy rovno, veľa krát sa mení smer psa tak ja neviem ako behat po jednej strane".
Janyk
 

Poslaťod Janyk » 5. Jan 2006, 23:55

anitram, ja tiež netvrdím,že vpravo byť musí,ale,že môže,aj tak si mi žiaľ odpoveď nedala,no,ale budiž.
V jednej téme si niekomu vynadala,že na rozdiel od neho,ty nesedíš na zadku,teda v tom zmysle a,že nemáš čas písať.Hm,zaujímavé,nakoľko tu máš možno najviac príspevkov.
Ak je tu niekto ješitný,nieje to Tiga...
Taktiež ti prajem krásny víkend :wink:
Janyk
 

Poslaťod Jaro » 6. Jan 2006, 8:49

Tiga cim mensie plemeno tym vacsi nervak . u ludi sa tomu hovori napoleonsky syndrom . :)
Obrázok užívateľa
Jaro
 
Príspevky: 411
Registrovaný: 1. Nov 2005, 15:39
Bydlisko: Bratislava

nechapem

Poslaťod Janka855 » 6. Jan 2006, 12:10

Tiga nechapem o com stale pises, vobec sa nevenujes psom a ak hej tak nie dostatocne, aj tak mam zo vsetkeho najradsej macky a psov by som najradsej vystrielala, aj malych aj velkych a ty mas rottweilera tak co si ? si seeeef ?? niiic ! Si len socka co nadava na yorkshirov.... Sa prosim Ta laskavo uvedom a porozmyslaj nad tym co za kraviny pises ! Tieto sracky ze yorkshir je ustekany si nechaj pre niekoho doma a nie tunak pises ... To je vsetko, ak mas nejake vyhrady proti mojmu nazoru, budem velmi rada ked odpises.. ! Dik
Janka855
 

Poslaťod anitram » 6. Jan 2006, 13:45

tiga - mas pravdu, tu cenu som len tak trepla, lebo viem, ze tu v BA pytaju za to vacsie palky, na co som ja peniaze nemala, ale chodila som na jeden cvicak, kde rok stal 1.000 + clenske, ale to som si cvicila psa ja podla toho co bolo povedane na cvicaku. Ale kazdy pes je individuum a nie vsetko co zaberalo na inych nemuselo na tych dalsich, tak som hladala info hlavne po internete a na roznych vystavach a akciach.

Janyk - zial pracu mam taku, ze v jeden den sa nezastavim a na druhy den nemam co robit, preto som sa v ten den neprihlasila, lebo som mala toho kopec, len som narychlo reagovala, a vcera som nemala co robit cely den. Neviem ci som jesitna, este mi to nikto nepovedal :lol: ale cely zivot sa dozvedame o sebe rozne novinky :lol:

tiez si myslim, ze agility sa bezi aj vpravo aj vlavo, ale kedze toto nie je moj obor a som len pozorovatel, tak som radsej nic nepovedala, lebo v tejto oblasti som si nie az taka ista.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Re: nechapem

Poslaťod Joachim » 6. Jan 2006, 20:23

Janka855 píše:Tiga nechapem o com stale pises, vobec sa nevenujes psom a ak hej tak nie dostatocne, aj tak mam zo vsetkeho najradsej macky a psov by som najradsej vystrielala, aj malych aj velkych a ty mas rottweilera tak co si ? si seeeef ?? niiic ! Si len socka co nadava na yorkshirov.... Sa prosim Ta laskavo uvedom a porozmyslaj nad tym co za kraviny pises ! Tieto sracky ze yorkshir je ustekany si nechaj pre niekoho doma a nie tunak pises ... To je vsetko, ak mas nejake vyhrady proti mojmu nazoru, budem velmi rada ked odpises.. ! Dik


Tiga vie o com hovori. A ja tiez a zastavam sa tohto nazoru. A ty prosim ta neviem o com trepes ked mas macky. A to ze by si strielala psov je dost ubohe a od milovnika zvierat mas dost daleko a mas sa tu najmenej co ozyvat. Nejde tu ani tak o tych stekajucich nielen yorkov ale o majitelov co sa smeju ze stekaju na velkeho psa a hovoria sak on mu neublizi. Lenze potom mi mame nervy lebo nasemu velkemu psovi moze liest na nervi a provokovat ho a ked nieco spravi velky pes potom jemu tak uz sa nadava nadava a nadava, ale to ze majitelia tych ustekancov nedavaju na nich pozor na to uz nikto potom nepozera. Dufam ze si uz pochopila o co tu ide!!!!!!!!! Ja mam psa vycviceneho a tiez ho mam navolno nemam nervy za nim utekat pi venceni, radsej si ho vycvicim a mam pokoj a toto tiez vela ludi - majitelov malych psov nevie zniest. Nadavaju ze je navolno - ibaze oni skor zavidia ze ho mozem mat navolno a oni ich nemaju ale vobec vycvicenych.
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Joachim
Joachim
 
Príspevky: 283
Registrovaný: 17. Nov 2005, 13:26
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Poslaťod Kristina » 6. Jan 2006, 20:50

Tak aby sme si to trosku ujasnili. Agility sa BEHA po pravej aj po lavej strane, pricom je pes od psovoda vo vacsej vzdialenosti. Pes nema na parkure ani obojok, ani vodidlo a aby sa nedostal do zbytocnej odmietacky, alebo diskvalifikacie musi byt na sto percent ovladatelny.
Tu sa ale jednalo o chodzu pri nohe. A chodza pri agility? No to snad iba pri psikovi, ktoreho to skutocne nebavi.
Kristina
 

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia