Nechápem!!!!

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 11:10

anonymný: môj priatel nášho psíka zbožňuje, ja tiež, lenže on nedokáže byť na neho prísny a dôsledný, ked niečo zakazuje. Nevie použiť rozhodný hlas, keď ho niečo učí. A keď ho učím ja, tak sa mu to zdá zase velmi prísne a drsné(nie som drsná, neviem byť). Chcem ho vychovať práve aby sme spolu žili v harmónii a bol klud na všetkých stranách. Tiež sa niekedy rozčuluje, začne štekať na celý panelák. Keď sa mu niečo doma nepáči, tak sa rozčúli a behá hore dolu po celom byte a šteká. Snažím sa ho ukludniť a väčšinou sa mi to podarí a keď je hodný, tak ho veeelmi pochválim:)
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 12:11

rybicka - no to je horsie, ja som si este pred zobratim labradora urcila pravidla s priatelom, jeden musi byt alfa, ten najdolezitejsi vodca svorky, mozno sa to chlapovi zda byt ponizujuce, lebo pozname ich egoizmus :lol: , ale kedze ja som chcela psa, ja som sa mala o vsetko starat tak som to musela byt ja, ta veduca :lol:
Tiez to bolo tak aj u nas, ja ta zla, co cvici, karha a on ten dobry, kto zakazane povolil, ale len dovtedy, kym pochopil, ze preco je to zakazane. Najma pustanie vonku bez voditka, ked ho potom nahanal po sidlisku a nevedel ho privolat, lebo behal s inymi psikmi. Tam je to o urceni si hranic a kompetencii medzi ludskymi clenmi svorky.
Ale poviem ti, malo to jedno plus, psik viac dal na mna, aj ked ho priatel rozmaznaval a blbol s nim v byte o rozmeroch 4 x 6m, tak viac pocuval mna, lebo ten kto mu vsetko dovoli nie je pre neho vodca svorky, je to len spoluclen. To je ako s vlkmi, steniatka si hraju medzi sebou a pocuvaju co povie vlk alfa.
Ono to nie je zobrat si psika a hura mam psika, su to zlozite vztahy, vycvik, niekedy aj prax a ked ju nemam netvrdim veci, ktore nemam overene. Vela som citala, prebrazdovala internet.
anonymny - tvojmu vyjadreniu som moc nepochopila, psik ti da lasku, ale ty je nesmies opatovat bezhranicnym tutuli mutuli a cicikanim, tak ako maminka-fenka svojim potomkom dava svoju nekonecnu lasku, ale ukaze im aj kedy je dost hraniu, kedy sa musi pracovat (platilo najma u vlkov pocas lovu) a vtedy si ta psik bude este viac vazit, lebo ta bude brat priamo ako svoju naj naj naj majitelku-maminku.
Viem ako to boli ked ti odide psik, asi tak pred 15 rokmi mi zrazilo psika auto rovno pred mojimi ocami, este doteraz niekedy placem, lebo som vtedy nemohla nic robit, rodicia mi zakazali ho privolat, tvrdili ze sa sam vrati domov, ked nastupime do autobusu, byvali sme v rodinnom dome a susedia mali dieru v plote. A ja si dodnes vycitam, ze som ho neprivolala.
Teraz som odstahovanim zanechala u rodicov dalsieho psika, uz ma takych 13 rokov, je slepy, ale stale zivy, hravy, ale chodi uz len po pamati a tiez sa velmi obavam, ze zomrie, ked sa stratil na dva dni, velmi som trpela, ale take su zakonitosti prirody, preto chcem mat celu svorku psov.
Pred par mesiacmi som musela dat labradora prec, lebo on trpel v malom byte, ja som trpela zdravotne z jeho chlpov, plzol cely rok v kuse a nebolo tolko casu sa mu venovat, lebo som menila zamestnanie. Teraz je na dvore este s jednym psikom a je stastny, posielaju mi jeho fotky, ako sa hra, nahana, lenze nebolo to lahke rozhodnutie, velmi ma to bolelo, preto som sa rozhodla zaobstarat si dalsieho psika, ale vhodneho do mojich priesotorovych podmienok a hlavne neplznuceho.
Drzim ti palce, aby ti to s tvojou chovatelskou stanicou vyslo, aj ja o niecom takom snivam, ale bez rodinneho domu sa do takeho dacoho nepustim.
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 12:20

anitram: Náš psík bol pre priateľa. On mal byť pánom, ale ako som zistila, tak on je naozaj pre neho len na hranie. tak som to musela zobrať do ruky ja. My máme jednoizbový byt. Biglik občas šalie, že lieta po celom byte a zhadzuje všetko, čo mu stojí v ceste, ale to už vieme, že von a pobehať si. A to je ale ten problém, ako sa má pes vybehať, keď je na vodítku? Mám sice 10 m vodítko, ale on keď sa rozbehne a teraz to s ním škubne, tak zletí na zem a trochu sa priškrtí. Ale on sa potrebuje vylietať. Lenže na sídlisku to nejde, lebo všade chodia ludia a psy a on ich otravuje, prípadne sa chce hrať, cesty sú velmi blízko( po skúsenosti s jedným autom už to nechcem riskovať), nikde na blízku nemáme žiadny velký, naozaj veľký priestor, kde by sa vylietal. Ja chcem môjho psíka na krytie a aj by som chcela chovnú stanicu, ale tiež len s barákom a velkým dvorom
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 12:43

zmazane
Naposledy upravil anitram dňa 7. Jan 2006, 10:55, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 13:08

anitram: Kim má necelého 1/2 roka. Je to bláznivé nevyšantené šteňa. je velmi ťažké udržať jeho pozornosť na 5 minut na výcvik jedného povelu. Tak to skúšam veľa krát za deň vždy len po troškách. Napr. poviem mu sadni. On sa na mňa pozrie akože čo chcem, keď mu to zopakujem ešte aspoň 2x po sebe, tak si sadne, tak ho pochválim a potom treba za 10 minut si sadne na prvý kráta a toto robí každý deň. Ako začnem s povelom, tak nevníma, potom už ano. Keď som ho videla na fotke, tak som sa do neho zamilovala. Rodičov má velmi dobrých. Jeho matka je tiež velmi dobrá v polovníctve, tak dobrá, že išla 4 dni za diviakom až na územie Polska(mám ho z východu) a potom sa vrátila, ale prenasledovala ho stále, takže na polovačky ju chovatel nemohol brať. Polovnícke psy je velmi ťažké privolať ako zacítia zver, preto s ním nechcem ani chodiť na polia, čo sú asi 3 km od mesta, lebo tam behajú zajace, bažanti, srny....Máme problém, kde ho dať vybehať. Preto chcem aj začať chodiť na cvičák,alebo chodíme ku kamarátovi, on má miešanca polovníckeho psa a husky-fenku. Tá je na dvori, tak chodíme k nim, oni sa spolu vybehajú, vyskáču a on je potom kludný.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 13:38

zmazane
Naposledy upravil anitram dňa 7. Jan 2006, 10:56, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod Tiga » 5. Jan 2006, 13:42

Ak vám môžem poradiť tak ja už ako 4 mesačné šteňa učím v prvom rade na slovo cesta! proste pred cestou musí zastaviť a časom keď sa naučí povel sadnúť tak si pred cestou sadne a v druhom rade je to slovo ku-mne.Môj pes je vycvičení nie na slovo,ale na pol slova a na ukazovanie a v živote neublížila ani mačke ,ale už len to ,že je to rotvajler tak pre ľudí je to zabiják.Ďakujem za názory.
Tiga
 

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 13:44

anitram velmi velka vďaka za rady, určite ich použijem.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 13:47

tiga, nemyslím, že tvoj pes je zabijak, vždy išlo o výchovu a type človeka, čo má psa. Môjho po tej nehode učím stoj pred cestou. Keď poviem STOJ a zastavím aj ja, tak zastaví a sadne si-niekedy. Ale keď vidí, že aj keď poviem STOJ a ja idem ďalej, tak ide aj on, cesta necesta
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod Tiga » 5. Jan 2006, 13:59

Prepáč,ale to je chyba.Vodu kážeš-víno piješ!!!
Tiga
 

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 14:07

zmazane
Naposledy upravil anitram dňa 7. Jan 2006, 10:56, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 14:16

Tiga: ja sa vždy zastavím, keď mu poviem stoj-aby videl čo má urobiť, ale napr. Keď je na dlhšom vodítku a ide predo mnou a je u cesty skôr ako ja, tak mu poviem stoj a ja k nemu len chcem prísť a zastaviť sa, no on to vidí inak. Nemám skúsenosti s výchovou psa, učím sa vychovávať psa, pre mňa aj pre neho je to premiéra, z chýb sa poučím a každú radu a pomoc vítam a prijímam.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 14:47

zmazane
Naposledy upravil anitram dňa 7. Jan 2006, 10:57, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

Poslaťod rybicka » 5. Jan 2006, 15:06

anitram s tou cestou to robím tak nejako. Poviem ale len Stoj, keďtak tam to cesta pridám. Poviem stoj a sadni, niekedy si sadne, inokedy nie. Keď sadne pochválim ho, keď nie, tak sa nepohneme kým si nesadne a potom pokračujeme. K nohe ho učím k lavej, ale problém je, že keď sa ho snažím držať u nohy, tak sa mi za chvilku drhne, lebo nevydrží dlho ísť u nohy. Zase si ale hovorím, keď sa drhne anevadí to jemu, tak pôjde u nohy aj s tým. Nechcem povoliť. Keby dostal rozum a bral by na vedomie, že keď ide pekne pri nohe nič sa nedeje, ale keď zaťahá, tak sa priškrcuje, tak ide pekne. Ale keď sa chce priškrcovať, tak čo...Keď začne ťahať, tak sa zastavím a poviem k nohe, potiahnem ho k sebe a posadím ho k lavej nohe-to robia psy môjho brata. Nepáči sa mu to, ale snažím sa ho to naučiť po dobrom... :twisted:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 512
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod anitram » 5. Jan 2006, 15:29

zmazane
Naposledy upravil anitram dňa 7. Jan 2006, 10:57, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
anitram
 
Príspevky: 207
Registrovaný: 27. Dec 2005, 11:01

PredchádzajúciĎalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron