Vianoce

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Vianoce

Poslaťod goldenko » 20. Dec 2005, 19:56

Čo dostáva Váš hafan na Vianoce? Pre nášho to budú prvé Vianoce a zatiaľ som mu kúpila len zopár pamlskov a veľký uzol, lebo to je jeho najobľúbenejšia hračka. :wink:
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod rybicka » 21. Dec 2005, 8:40

Aj pre môjho to budú prvé vianoce a kúpila som mu dlhé vychádzkové vodítko, chcem mu kúpiť tiež ešte ten uzol a nejaké kosti na hranie.
Čo máš za havoša? Ja mám bígla.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 21. Dec 2005, 11:01

Ahojte,
moj maly križenec teriera a kolie sa urcite poteší,kúpila som mu totiž pískaciu hračku vo forme lietajúceho taniera.Rád si zaaportuje,tak snaď sa pohraje s ňou..Mimochodom,mierne obavy mám,čo porobbí zo stromčekom,keď ho nechám chvílu osamote :D
Rybička,ako sa darí tvojmu bíglikovi ?? Už je fit po tej operácií ?
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 21. Dec 2005, 13:04

zuzka Kim je živý ako rybička :) po novom roku mu budú vyťahovať šrob z kolena v Trnave a bude to OK. Velmi neposlúcha, včera sme z neho už mali riadne nervy. Bol uplne ako šialený aj vonku aj doma stále lietal ako blázon. Priatel mu tiež chce kúpiť nejakú pískaciu hračku, ale obávam sa, že to by sme sa v noci velmi nevyspali :D od nového roka s ním chcem začať chodiť na cvičák, lebo nemám fakt silu ho cvičiť tak ako by potreboval. Nevydržím neustúpiť, lebo som aj unavená z práce doma a keď mu niečo poviem, tak neposlúcha a začne sa rozčulovať, šteká na celý barák a ja som nervná. Dúfam, že na cvičáku ho zkrotia :roll:
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod goldenko » 21. Dec 2005, 20:17

to rybička: máme stredného bradáča. My sme s nim začali chodiť na cvičák od pol roka a bolo to skutočne fajn. Cvičiteľ bol neoblomný a hafan zakrátko pochopil, že musí poslúchať. Ale nebolo to nič drastické, len vyžadoval splnenie povelu ( ja som hovorila že do úmoru ), lebo ho opakoval naozaj nespočetne krát. Teraz nechodíme, lebo zo začiatku zimy mal kašeľ a keď sme ho preliečili tak zasa teraz nestíhame s manželom kvôli robote. Ale je na ňom vidieť, že mu chýba také poriadne vybláznenie sa medzi psami.
A ešte niečo, dnes som mu kúpila ešte kosti na čistenie zubov ( len neviem či to pomôže ) a zubnú kefku. Na zadných zuboch sa mu začína objavovať totiž akýsi tmavší povlak. :twisted:
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod rybicka » 22. Dec 2005, 7:52

to goldenko: Ako dlho sa obyčajne chodí na cvičák, aby bol pes naozaj vycvičený, že bude poslúchať vždy, keď mu poviem nejaký povel? Ako dlho trvá 1 "lekcia" cvičenia? Koľko u vás stojí cvičák-a odkial si? No veď práve ja s priateľom tiež nemáme veľa času sa mu venovať tak ako by potreboval, preto s týmto chcem začať, lebo tam budem aj ja donútená sa mu poriadne venovať.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzka » 22. Dec 2005, 13:19

No to ma teší,že malý je ok.Ver mi užiješ si kopec srandy s ním.. :lol:
Ja chodim tiež na cvičák,teraz však mame vianočnú pauzu a začíname po Novom roku.Mam zaplatených 12 hodín,pričom hodina trvá okolo 90 minút. Platila som okolo 200,-Sk za hodinu,je to fajn lebo moj maly potrebuje cvičiť medzi psami.Privolanie,chodza pri nohe,obraty, odloženie to všetko ho dokažem naučit aj sama,ale odvolanie od PSOV je dosti problem,takže trenujeme vo svorke :wink:
zuzka
 

Poslaťod rybicka » 22. Dec 2005, 13:32

No tak mne sa teda darí zatial len privolanie a sadni, chôdza u nohy mi nejde, strašne sa škube a potom škrtí. Ja potrebujem s ním cvičiť uplne všetko. Naozaj som si vybrala to najtvrdohlavejšie plemeno, náročné na výchovu pre začiatočníka, ako som ja. Asi to nezvládnem bez cvičáku. AKo je tvoj havo starý? Môj má 5 mesiacov a obávam sa, že keby som s ním nezačala chodiť na cvičák teraz, tak už ho nedokážem v neskoršom veku naučiť nič, lebo bude mať uplne už svoju hlavu a nebude poslúchať.
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzu » 22. Dec 2005, 14:54

Moja havina ma teraz tri mesiace. Co myslite, v akom veku je najlepsie zacat psika cvicit?
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod zuzka » 22. Dec 2005, 16:14

povedala by som,že od prveho dňa ked ho prinesieš domov. samozrejme,že nie dlho,ale privykanie na meno a teba,takisto prostredie a nahle zvuky..ked nieco udrie a buchne.postupne som mojho privykala na meno a povely ako sadni,lahni,zostaň a hlavne fuj..ten ešte nezvladame,lebo radi papame veci,ktore nemame.Cielene som začala však chodiť zo psom v 4 mesiacoch na cvičak,ale poznam baby,ktoré tam chodia aj s menšími štencami,všetko však prebieha formou hry..
zuzka
 

Poslaťod zuzka » 22. Dec 2005, 16:21

Rybicka,
moja biglica mala tiež okolo 4-5 mesiacov,keď sme začali chodiť na cvičák.Uvidiš pomôže ti to,ja som ti vravela,že biglici sú síce rozkošný,ale... neber,to v zlom :lol: ja by som urobila všetko,keby som moju biglicu mohla dostať späť :(
Dam ti radu,treby byť dosledny- to znamena,že ked ma zákaz liesť na postel,tak ten zákaz platí vždy.Aj ked si unavena a nemáš chuť sa s nim hadať- hlavne vtedy.Osobne ti poviem, keby niet mami,ktora občas pomohla s venčením,tak je výchova biglika sakra náročna na psychiku a aj kondičku.Lebo taky biglik ako honič,časom nadobudne dobru kondíciu :P
zuzka
 

Poslaťod goldenko » 22. Dec 2005, 18:25

Asi je naozaj dobré chodiť na cvičák už s malým psíkom. No nám cvičiteľ oznámil, že skôr ako 6 mesačného ho nezoberie. Vraj dovtedy ešte nie je vyzretý a bolo by to pre neho moc náročné. Nám vysvetľoval, že aj malé deti nejdú hneď do škôlky, ale až od určitého veku. Ja som sa jeho pol roka nevedela dočkať, lebo som si myslela, že bude absolútne nezvádnuteľný. No opak je pravdou, aj keď samozrejme nerobí ešte všetko na 100 %. Má chvíľky keď "nepočuje" a "nerozumie", čo od neho chceme. Ja som z Lipt. Mikuláša a u nás sa za cvičák platí cca 150 - 170 a trvá celú hodinu, samozrejme aj s prestávkami na vyšantenie sa celej tlupy. V začiatku sme chodili iba sami, aby si náš hafan zvykol, že povely treba plniť a potom postupne boli dvaja, traja. Doba, za akú sa dá psík vycvičiť je u každého individuálna, ja som optimista a myslím si, že ten náš by mohol byť viac ovládateľný tak o rok aj niečo.
goldenko
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 11. Sep 2005, 10:46

Poslaťod zuzka » 23. Dec 2005, 11:55

jasne,treba byť optimista a hlavne sa treba psovi venovať.neznamena to,že hned musiš pobežať na cvičak,ved vela ludí ma dobre zvladnutých psov aj bez cvičáku :)
ja som absolvovala asi 3 kurzy po sebe,a poviem ti,že cvičak je o tom naučiť sa pracovať zo psom a spoznať ho lepšie,ako reaguje v určitých situáciach.Potom ti to pomáha riešiť stresové situácie :wink:
A hlavne necvičiť len na cvičáku,ale všade- doma,vonku pri venčení a aj v meste,keď sedíš zo psom a kamošmi na káve.
Prajem Vám všetkým ( paničkám a štvornohým chuligánom) štastné a veselé Vianoce a prežite to silvestrovské vyčíňanie bez stresu a poplašených psov 8)
zuzka
 

Poslaťod zuzu » 23. Dec 2005, 16:43

A moja yorkshirka je prave teraz zblaznena do prasacieho uska co som jej dala :lol: chcela som jej ho dat az zajtra pod stromcek ale som nevydrzala, chcela som vediet co nanho povie :lol: VESELE VIANOCE vsetkym psikom a ich panickom aj nepanickom :D
Obrázok užívateľa
zuzu
 
Príspevky: 213
Registrovaný: 26. Nov 2005, 9:44
Bydlisko: Poprad

Poslaťod šeltie » 23. Dec 2005, 19:24

záleží na tom na aký účel na ten cvičák ideš. Napríklad ak chceš robiť agility tak je najlepšie brávať psa na cvičák od 3 - 4 mesiacov. Pes sa socializuje, nebude mať strach a neskôr problémy s výcvikom. A pomaly už začni cvičiť sadni a lahni ale formou HRY! Všetko treba cvičiť s dobrou náladou a nadšením, nikdy nie s agresiou. (ale to asi vieš). Takže ešte raz, odporúčam s tvojím šteniatkom už teraz navštevovať cvičák, určite mu to pomôže.







http://www.mujweb.cz/www/bellonka
šeltie
 

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron