Akého si vybrať?

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Akého si vybrať?

Poslaťod Lucia.ja » 8. Sep 2007, 15:28

Ahoj, pred vyše 4 mesiacmi mi umrela nádherná 7 ročná sučka anglického špringeršpaniela. Doteraz sa spamätávam zo straty, nechcem si tu vylievať, ale samej mi je veľmi smutno a cítim, že potrebujem nového psíka. Ale je tu niekoľko problémov.... Bojím sa že budem porovnávať toho nového s tým predošlým. A teraz to hlavné, vo výbere plemena som úplne bezradná. Predošlú fenku som dostala takže tam problém nebol...ale teraz skutočne neviem. Mám síce pár požiadaviek ale neviem ich nájsť v žiadnom(pre mňa známom plemene). Takže napr. Chcem plemeno stredne veľké(ani nie malé a ani nie veľké), rodinný typ, ľahko cvičiteľné, mám veľký rodinný dom so záhradou takže by nebolo na škodu aby ho vedel ustážiť a asi by mi viac vyhovovalo krátkosrsté ako dlhosrsté plemeno, aj keď to by nebol až taký veľký problém...
Za odpovede vopred veľká vďaka
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod paulik » 8. Sep 2007, 20:13

ahoj to je mi moc luto ja viem presne ako ti je a čo keby si skusila bradača aleba westika?
paulik
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 1. Sep 2007, 19:39

Poslaťod korra » 9. Sep 2007, 9:07

je mi luto hafika :(
ale rozhodne ako liek to chce dalsieho psika. Ono porovnavat budes, nevyhnes sa tomu, ale nebude to ziadna katastrofa, stendo ta bude tak zamestnavat, ze aj smutok bude znesitelnejsi, a porovnavat mozno budes len ked si na to spomenies.

Co sa tyka vyberu plemena, to je tazke. Postuduj si charakteristiky plemena, popytaj sa chovatelov, ti najlepsie poradia. Dost plemien zodpoveda tvojmu popisu. Zalezi na tom co si vyberies.

A nechcela by si opat springrika?
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod Amaguk » 9. Sep 2007, 10:40

viem ako sa citis, strata psieho priatela vzdy boli :(, ale ano, liek na stratu je novy hafik, to je overena vec :)

a nechcela by si zase dalsiho springera? je to skvele plemeno a mas s nim skusenosti.
a provnavat budes vzdy, tomu sa prosto navyhnes, ale ide o to uvedomit si, ze kazdy pes je individualita.

alebo, ak chces radsej ktarkosrteho psika - co takto kratkostrsty foxterier? pripadne autralsky dobytkarky pes alebo kelpia, ci kratkosrsta kolia, hoci to su uz trosku vacsi psici
Naposledy upravil Amaguk dňa 10. Sep 2007, 9:42, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Amaguk
 
Príspevky: 567
Registrovaný: 28. Júl 2007, 19:05
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod mairi » 9. Sep 2007, 10:49

na tvojom mieste by som si jednoznacne vyberala medi ovciarskymi a pracovnymi psami, typu, kolia, ovciak - begicky, holandsky, nemecky, francuzky atd, napada ma do rodiny je este fajn samojed, mozno nejaky retriver, ale zase napr. kolia a retriver moc nepostrazia, teda stekat hadam budu, ale nebudu to ziadni "trhaci"
Obrázok užívateľa
mairi
 
Príspevky: 43
Registrovaný: 3. Sep 2007, 10:11
Bydlisko: bratislava

Poslaťod Lucia.ja » 9. Sep 2007, 19:26

ďakujem vám všetkým strašne ste mi pomohli...aj som rozmýšľala o tom že si znova kúpim špringera ale potom som jedného pred mesiacom v meste stretla a mala som slzy na krajíčku...takže si neviem predstaviť ako by to bolo keby som mala nejakého doma. Proste chcem takého psíka aby mi ju čo najmenej pripomínal. Ale myslím že si nakoniec vyberiem nejakého ovčiarskeho alebo pracovneho ako spomínala mairi... ved ešte uvidím. A ešte raz obrovské ďakujem vám všetkých, lebo ste mi fakt pomohli:)
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod mmseltie » 10. Sep 2007, 7:31

No ja som po 12 rokoch spolužitia nahradila úžasnú fenku trpasličieho jazvečíka šeltiou. No a skončilo to šeltiami. Čo sa týka stráženia - zvonček nepotrebujem - presne viem či niekto stojí pred bránkou, alebo vošiel do dvora. Dnes vôbec nepochybujem o svojom rozhodnutí, sú síce iné, ale určite tiež úžasné.
Obrázok užívateľa
mmseltie
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 28. Feb 2007, 15:51
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod Tipsy » 10. Sep 2007, 14:11

A co tak nejakeho z utulku? Tam ich je vela a su aj nafoteni na web strankach utulkov. Aj krizenci su krasni svojou jedinecnostou. Mala som takeho prveho a mam aj takeho druheho :)
Tipsy
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 14. Máj 2007, 8:28
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Lucia.ja » 10. Sep 2007, 19:30

áno v útulku som už bola ale nedokázala som si vybrať ani jedného lebo by mi bolo ľúto tých ostatných... a navyše moji rodičia moc "nemusia" krížencov...tak neviem...
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Mary » 10. Sep 2007, 23:23

to sa musiš sama rozhodnut..každy ma iny vkus..100ludi 100chuti...ja by som ti napr. odporučila staffordširskeho bullteriera ..dobre je ist sa kuknut na vystavu kde je pokope vela plemien a to by ta posunulo dopredu.
Obrázok užívateľa
Mary
 
Príspevky: 196
Registrovaný: 12. Sep 2005, 22:47
Bydlisko: BA

Poslaťod Anka7 » 12. Sep 2007, 16:25

Skús si pozrieť www.psiadusa.szm.sk, možno si tu vyberieš nejakého havinka, ktorý potrebuje pomoc. :wink:
Sú tam psíkovia aj z útulkov, ale aj od súkromných osôb, ktoré z určitých dôvodov hľadajú domov pre svojho miláčika.
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

Poslaťod Lucia.ja » 12. Sep 2007, 19:53

vďaka anka7 určite sa tam pozriem.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Anka7 » 12. Sep 2007, 21:31

Ja ďakujem Tebe :wink:
Nič nie je smutnejšie, ako pohľad na strateného alebo vyhodeného psa uprostred ulice.
www.psiadusa.sk
Anka7
 
Príspevky: 91
Registrovaný: 15. Mar 2006, 20:35

bulík

Poslaťod dogsite » 14. Sep 2007, 13:39

Ahoj! Je mi strašne lúto tvojho psíka :cry: Ak by som ti vedela poradiť tak jednoznačne ANGLICKÝ BULLTERRIER. Prečítaj si nejaké články a uvidiš tie psy sú nádherný. Ak by si sa rozhodla vedla bulíka tak ti jednoznacne poviem že sa nebudeš nudiť a stale sa budeš usmievať lebo oni ti prinasaju radost. Hnevat sa na nich nevies lebo maju take krasne ocka a tak sa vedia na teba pozerat ze hned zabudnes na to ze ho chces pokarhat. Velmo su inteligentni, lahko sa cvicia,len su strasne tvrdo hlavi. "Pre piskotky vsetko" :lol: Dufam som ti pomohla. Ked budes mat nejaku otazku tak tukni na www.dogsite.estranky.cz
Bullterrier FoReVeR
Obrázok užívateľa
dogsite
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 14. Sep 2007, 13:26
Bydlisko: Rimavská Sobota

hore hlavu

Poslaťod krista » 14. Sep 2007, 14:25

Úplne s tebou súcitim a neviem si zatial predstaviť čo bude somnou keď zažijem niečo podobné.Luci,každý Ti bude radiť tip toho svojho miláčika lebo pre neho je ten najdokonalejší.Ja by som Ti určite radila bradáča,to je pes do koča aj do voza.Pozrieš sa mu do očí a si stratená :lol: .Ale nech sa rozhodneš hociako,iste neolutuješ,držím palce a daj tomu ďalšiemu celú svoju dušu,zaslúži si to :o)
Navždy si zodpovedný za to čo si k sebe pripútal.....
Antoine de Saint Exhupery
Obrázok užívateľa
krista
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 11. Sep 2007, 9:29
Bydlisko: komárno

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť