Rast dobermana

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Rast dobermana

Poslaťod tigricka » 18. Júl 2007, 5:25

DObrý deň,
chcela by som sa niekoho spýtať, či náhodou neviete, ako by mal rásť približne doberman. Mám psíka po parvoviróze, má 12 týždňov, meria 33 cm a váži 6,5kg. Vyzerá fajn, není podvíživený(už je z toho tretí týždeň vonku), no čo som počula od psíčkárov, tak sa môže stať aj to, že psík zakrpatie a ostane z neho bastardík. Preto by som poprosila o pomoc, či náhodou niekto nemáte skúsenosti s tým, poprípade s parvovirózou u veľkých plemien psov, či psík narástol a tak. Či nemal nejaké následky Váš psík, čo by som mu mala podávať, nech rastie ako má, lebo veterinár mi povedal, že na 99% narastie. No chcem vedieť aj názori iných.Lebo poznám prípad, že z vlčiaka sa stal jazvečík, z afgánskeho chrta je zákrsok o 20 cm nižší, ako je štandart plemena. Moc sa bojím. Krmim ho Eukanobou Puppy large. Papať mu chutí, no zdá sa mi, že je stále rovnaký. A ešte sa chcem spýtať, či mi neviete poradiť. Psík má na zadnej nožičke mokvajúcu ranku, ktorú si hryzie. Chodila som s nim k veterinárovi, dával mu antibiotiká, no moc sa to nehojí. Aký krém alebo čo by som mu na to mohla dať? Ach, odkedy mám toho havka, sú s ním len starosti. Prinieskla som ho od majiteľky a hneď po týždni parvoviróza. Teraz zase nožička. A nemal sa ani kde uderiť, ani poškriabať. Býva ako vo vatičke. Nestýka sa ani zo psami ani z nijakými inými zvermi, čo by mu to mohli urobiť. Napadli ma blchy, či ho nepohrýzli, alebo nejaký hmyz. Lebo sa škriabal, ale už je okúpkaný od blšiek. Myslíte, že doberman je ozaj tak prešlachtený pes, že mu stále niečo bude? Lebo som z toho zúfalá. Za vaše názory Vám ďakujem.
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod rybicka » 18. Júl 2007, 9:58

Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod tigricka » 18. Júl 2007, 13:20

ahoj rzbička,
píše mi to, že server neexistuje. Nedá sa tam dostať nejako ináč?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod rybicka » 18. Júl 2007, 13:26

Mne to otvorit ide, ale ak chces, tak si najdi na google klub chovatelov dobermanov. Tak sa mi to zobrazilo.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod tigricka » 18. Júl 2007, 13:29

Rybička,
a ty nepoznáš nejako tú chorobu? Či to oyaj môže ublížiť mojmu krpčekovi? Čo papajú tvoji havkovia?
tigricka
 
Príspevky: 49
Registrovaný: 5. Jún 2007, 14:53

Poslaťod rybicka » 19. Júl 2007, 8:55

MOja 5 mesacna mala ako 3,5 mesacna virozu, ale nastastie nie parvovirozu, ze to nebolo take hrozne. Moju krmim granulami Anka puppy large breed a pridavam do krmiva chasoton na klby a kosti, obcas pamlsok a raz za cas varene, ale ked varene, tak cely den nic ine, len varene...moja z tej virozy nema problem, rastie ako z vody. Zerie kazdu davku ako "prvy raz zeriem" :lol: podla mna, ak mu chuti, nevracia, nema hnacky a nie je malatny, tak je v poriadku a bude v poriadku. http://www.dobermann.sk/klub/index_k.htm ked ti toto pojde otvorit, tak klikni na plemeno doberman, tam mas standart a mozno sa aj na tej stranke nieco dozvies. Ja nemam dobermana, ja ti inak neporadim
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Re: Rast dobermana

Poslaťod mahi » 21. Jan 2012, 7:12

Rôzne výživové doplnky pre zdravý rast psov, napríklad aj dobermanov nájdete na stránke agrohase.sk :ahoj:
mahi
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 21. Jan 2012, 6:54


Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia