[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Tu si môžete vymieňať chovateľské skúsenosti, a písať sem všetko, čo nepatrí do iných koloniek.

Flexi vodítko (podla parlamentu vodzka)

Poslaťod zuzupes » 11. Júl 2007, 9:29

Ahojte,
ake mate skusenosti s flexi voditkom? Rada by som pocula skusenosti hlavne majitelov tazsich plemien. to je 30 a viac kg. Mam bulterierku :twisted: a ked zatiahne, je to sila. myslite ze by vydrzalo voditko do 60 kg? alebo by sa to utrhlo?
Dakujem vopred za vyjadrenia.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Poslaťod korra » 11. Júl 2007, 9:42

vydržať by malo...ale pesan nie je na nom taky ovladatelny ako na klasike. Nuti ho to k vacsiemu tahu, a to si myslim ze nie je ziaduce, takisto je to pre majitela znacne namahave, bojovat s velkou neohrabanou flexinou a spinajucim sa hafanom :D
Obrázok užívateľa
korra
 
Príspevky: 94
Registrovaný: 2. Feb 2007, 15:06

Poslaťod veverka24 » 11. Júl 2007, 10:44

ak dost taha tak skor nevydrzi..ja som kupila pre istotu pre psa do 20kg , flexi do 60, ale moj peso netaha..iba kedysi ked bol agresivnejsi do psov, tak vedel riadne vystartovat..
ale so skusenosti koker do mesiaca -2 flexinu pokazil a to tie na velke psy / asi 60-80/ ..ono ak moc potiahne, tak vo vnutri tej vodzky ti to odtrhne alebo zlomi to navijacie koliesko..takze skoda penazi..
skor si kup stopovacie..aj je na nom pes ovladatelnejsi..na flexi ho uz nepritiahnes, ak ti moc taha..dost krat som si do krvi dorezala ruky..na stopovacej si ho pritiahnes
veverka24
 
Príspevky: 30
Registrovaný: 19. Jún 2007, 15:13
Bydlisko: Martin

Poslaťod dexter13 » 11. Júl 2007, 15:33

ked ho nenaucis poslusnosti, myslis, ze problem bude nadalej - nezabudaj ze ty mas ovladat psa nie on teba... :lol:

btw. flexi je uz aj pre giganticke plemena tusim do 70-80kg a to vydrzi vsetko :wink: - kuk http://www.akvariumkobolka.sk/index.php ... il&id=1209
Obrázok užívateľa
dexter13
 
Príspevky: 414
Registrovaný: 22. Jan 2007, 10:02

Poslaťod offca » 11. Júl 2007, 16:16

Máš bulinu. Ako vravíš, ked zatiahne, je to ohromná sila. Pes oplývajúci touto silou nemá problém pretrhnúť najhrubšiu reťazovú vôdzku. Vzhladom na tento fakt NEVERÍM, že nejaký navíjajúci sa patentík, hoci aj na mastifa, dokáže toto vydržať.

A další arrgument proti flexi je, že je to absolútne nepraktické. Presne ako hovorí Korra.
Nedá sa s tým cvičiť, nedá sa to zavesiť okolo krku, ked psa pustíš, pričom že to je vyťahovacie, vôbec to neznamená, že to dáva psovi volnosť.
Jediné, čo by som dala ako argument za, je, že dôchodcovia, ktorým sa psa nechce resp. nemôžu cvičiť, nemusia za psom behať od kríčku ku kríčku.

Ty si mladá baba (hovorím už ako tí dôchodcovia), máš tú možnosť naučiť psa navoľno, máš v TN cvičáky, máš tam Ostrov, kde psovi velmi nehrozí stret s autom, útek hrozí minimálny, Pallas je nekonfliktná ... tak načo sa vôbec zamýšlať nad flexinou, ked môžem dať psovi ovela viac? (hoci to stojí trošku námahy)
"Ak sa k Vám vkradne zlodej, spoznáte to podľa štekotu psa. Ale ak máte doma argentínsku dogu, spoznáte to podľa kriku zlodeja"
Obrázok užívateľa
offca
 
Príspevky: 445
Registrovaný: 21. Okt 2005, 20:15
Bydlisko: Bratislava - Ružinov

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2007, 7:03

Ja teda mam skusenosti s flexinou a pouzivam ju. Mam na 60kg. A to ze sa s nou neda pes poriadne ovladat-s tym nesuhlasim. Mala som stopovacku a skor s tou som bojovala ohladne ovladatelnosti psa, lebo ked som ju mala spustenu a pes isiel pri mne a nieco zavetril a chcel sa rozbehnut, tak bol riadne daleko, nez som ho stiahla nas5, lebo som dost dlho namotavala stopovacku na ruku. A dorezane ruky-veverka ako ta moze flexina dorezat, ked ju drzis na konci? A ako myslis to, ze na flexine si psa nepritiahnes ked taha? Ja si ju teda pritiahnem a to takym istym sposobom ako na stopovacke, alebo kratsom vodidle. Poviem ku mne a skubnem s tym smerom ku mne....Ja som teda osobne mala viac dorezane ruky od stopovacky, ked pes tahal a ako som sa ho snazila udrzat, tak som mala od vodidla dorezane dlane. A ohladne toho roztrhnutia rezate-to plati ale pre vsetky vodidla, nie len, ze flexi sa moze roztrhnut, mala som bigla a ten mal taku silu, ze na normalnom vodidle roztrhol skobu na 1/2, vodidlo mi zostalo v ruke a on bezal...A cvicit na flexi sa da. Ja moju na nej cvicim a ked ideme von, tak flexinu vzdy mam povolenu na vzdialenost, na ktoru jej dovolim, a zacvaknutu. V podstate je vodidlo volne. Prakticky sa da potom vyuzit, ked sa pes z tej vzdialenosti priblizi ku mne, nemusim nic namotavat, len odcvaknem a necham ho pomaly sa namotat samo-tak aby to so psom neskublo. Aj k nohe sa da cvicit uplne rovnako ako u ostatnych, povolim, zacvaknem a drzim na vzdialenost patricnu na chodzu u nohy. Ja si na flexi zatial stazovat nemozem. Stopovacku pouzivam len v pripade, ked ideme von a ja ju necham spustenu na zemi-ked cvicime privolavacku. Inak pouzivam flexi.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 12. Júl 2007, 7:28

Ja keď vidím väčšieho psa na flexine, neviem, či sa mám smiať, alebo zaplakať. Zväčša len nechápavo krútim hlavou. Flexi vodítko je podľa môjho názoru dobré iba na to, aby pokazilo aj ten zvyšok poslušnosti, ktorý psovi zostal. Pes má byť buď pri nohe a to mi stačí na doladenie krátke uško, alebo je pes na voľno a nepotrebujem žiadu šnúru na prádlo. Pokiaľ dôchodkyňa s 5 kilovým psom nevie vysvetliť psíkovi takú základú vec, ako je chôdza pri nohe bez ťahania, nemá na to, aby zvládla so psíkom privolanie a rieši to flexinou je to pochopiteľné, ale pokiaľ sa takúto situáciu takto rozhodne reišiť niekto s veľkým psom, je to na zamyslenie. Pozitívne asi je, že sa to aspoň nejako riešiť chce :? Ja by som tiež odporúčala dať si tú námahu a zamerať sa skôr na výcvik poslušnosti.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2007, 7:39

sylva, ale flexina sa da vuzit uplne rovnako ako normalne voditko a napr. to s tym na volno-NAOZAJ? A co MsP??? Pamatas, aku som s nimi mala skusenost? A to nie som urcite len ja. Nie vsetci mame sluzobnych spov ako ty a nie vsetci robime vycvikara ako ty a nie vsetci nemame problemy s MsP, ked uvidia cloveka so psom na volno. Ked chcem, aby sa pes vyvencil a trosku sa prebehol, ale musi zostat na voditku, tak je jedno ci mam normalne, alebo flexi, ked to flexi pouzijem ako normalne, len sa nemusim namahat s namotavanim. Viem, ze vecsina ludi flexi nechava tak a ten pes vlastne stale taha, ale su aj taki(ako napr. ja), ze flexinu povolim, zacvaknem a pes ide ako na normalnom voditku, len s tym rozdielom, ze ked sa priblizi, tak flexinu necham namotat, aby sa jej nezamotala pod nohy...a neboj, mam aj kratke"usko" na chodzu pri nohe a ked vyzadujem chodzu pri nohe, tak nosi povecsine to, ale vie ist pri nohe aj na uvolnenej flexine, ktora je cvaknuta na vzdialenost potrebnu na tuto chodzu a drzim ju rukou povolenu. Co je na to nepochopitelne a take hrozne???
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 12. Júl 2007, 7:54

Áno, flexina sa dá na pokazenie poslušnosti použiť úplne rovnako ako obyčajné vodítko, to máš pravdu. Pes na vodítku nemá ťahať. Má byť pri nohe. A ak má voľno, nemá byť čo uviazaný na nejakej šnúre. To, či ho máš kam chodiť venčiť tak, aby nikoho neohrozoval a neporušovala si nariadenia mestskej časti a iné zákony je úplne iná vec a je vhodné si to zvážiť pred kúpou psíka. A neviem, kde si vzala, že mám služobných psov :wink:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2007, 8:05

sylva píše:To, či ho máš kam chodiť venčiť tak, aby nikoho neohrozoval a neporušovala si nariadenia mestskej časti a iné zákony je úplne iná vec a je vhodné si to zvážiť pred kúpou psíka. A neviem, kde si vzala, že mám služobných psov :wink:

ty si dobra.... To by nemohol mat psa nikto, kto nebyva na samote a mimo polovneho reviru. Pretoze to co si napisala sa berie v meste, ale aj na dedine a v blizkosti min. 200m od posledneho bydliska-az na to, ze posledne bydliska byvaju povecsine niekde u pola, alebo lesika a to uz sa povazuje za polovny revir, kde pes moze ohrozovat zvierata....chcela by som vidiet, ako v meste toto mozes praktizovat bez toho, aby si ta vsimla MsP, ked mas psa na volno. Moja chodi aj na volno, ale nie je chvile aby som sa neotacala, ci niekde netrcia policajti.
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 12. Júl 2007, 8:34

Ja to všetko viem :lol: Tiež nebývam na samote a predstav si, že so svojimi psami chodím normálne medzi ľudí. Vieš, ono je aj trocha rozdiel, či porušuješ predpis o voľnom pohybe psov so psom, ktorý zjavne reaguje na povely, má 99%tné privolanie a kmitá ako švajčiarske hodinky, alebo okolo Teba v niekoľkokilometrovom okruhu lieta neriadená strela, ktorá netuší, čo je "ku mne". Ale to je na každého svedomí. Ja mám psov zvládnutých nie preto, aby som rešpektovala nariadenia.
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2007, 8:43

sylva, az na to, ze mna zastavili policajti s 3mesacnym staniatkom, ktore je bohuzial len väcsieho vzrastu a islo odo mna asi 1 meter. Teraz mi na privolavacku tiez uz takmer vzdy pribehne-ma teraz 5 mesiacov, ale len kvoli tomu, ze je velka si to nemozem dovolit mat ju na volno. V tom je ten problem MAT PSA NA VOLNO....
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod sylva » 12. Júl 2007, 8:56

Mi nevrav, že nikde v okolí nemáte plac, kde by mohol byť na voľno bez toho, aby niekomu vadil aj keď by to nebolo podľa nariadenia. Keď sa také miesta nájdu tu v Blave, tak hádam aj tam u Vás. A ešte mi prezraď, aký povel dostane pes, keď ho akože púšťaš na voľno, ale je na vodítku :lol:
sylva
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 22. Feb 2006, 12:30
Bydlisko: BA

Poslaťod rybicka » 12. Júl 2007, 9:16

ked je na voditku a moze pobehovat, tak nema ziadny prikaz, prikaz dostane az ked chcem, aby isla k nohe a ten dostava az po vyvenceni a ten uz jej nechavam az do chvile, ked nie sme na mieste, kam ideme-hocikam...su u nas miesta, kde nikoho neohrozuje, ani jej nehrozi napr. stretnutie s autom, ale aj tieto miesta su hliadkovane pravidelnou obchadzkovou hliadkou MsP. Jazdia aj do vinohradov a okolo poli...A ked vidim, ze sa blizi take auto, okamzite ju davam na voditko a musi ist pri nohe. Inak v jednej teme si tusim Evulkak hovorila, ze 5mesacny pes uz by mal pri chodzi pri nohe vydrzat s vencenim az na urcene miesto. Mala by si vidiet moju. Teraz ma 5 mesiacov a ked musi ist pri nohe, tak sa vykadi aj za pochodu a potom to zbieram z chodnikov-aj 5 casti, nie jednu hromadku...zazila som si to aj na nadrazi v BA, ked vyleziem z vlaku trva dlho, nez prideme na nejaku travu a isli sme podchodom na nadrazie a ja som si to nevsimla, prisiel ku mne pan a povedal, ze by som si tie vykaly po mojom psovi mohla poupratovat-boli po celych schodoch... :lol:
Zaujíma ma uplne všetko o psoch. Mam 2 milacikov, krizenku husky a vlkodavku. Zboznujem ich
Obrázok užívateľa
rybicka
 
Príspevky: 523
Registrovaný: 28. Sep 2005, 7:37
Bydlisko: Skalica

Poslaťod zuzupes » 12. Júl 2007, 12:30

No viete, s tym navolno je to tak: U nas zacali policajti robit "poriadky" ze uz vynadali aj majitelom 5kg psikov ze ako je mozne ze ten pes je navolno ked to zakon nepovoluje. u nas mame len par vyhradenych miest kde moze byt pes navolno ale zasa musi mat nahubok. je to totoalna blbost, ako sa mozem hrat so psom, popripade ho cvicit ked je bud na voditku alebo ma nahubok? napr. aprotovanie??? no nie? (ja ju pustam aj bez voditka aj bez nahubku ked cvicim alebo sa hrame alebo ked chodime na tury a kaslem na pokuty - chvalabohu este sme nedostali aj ked zial iny majitelia a dokonca malich psikov uz dostali. a ohladom tej flexiny som sa rozhodla, ze si ju kupim ked bude mat Pallaska perfektnu poslusnost a nebude tahat. pretoze po sidlisku si nemozem dovolit chodit bez voditka - reakcie ludi by boli hrozne. a tie su aj teraz: "akoto ze ten pitbul (mimochodom to je bulik) nema nahubok, to je zabijak, nevyspitatelny pes atd... proste hlupstva a pritom vidia ze je totalne nekonfliktna. niektori to asi tiez poznate. mate dake hlasky, ktore vam "psickari" alebo nekynologovia povedali na vasho "psicka zabijaka"
sem s nimi.
Obrázok užívateľa
zuzupes
 
Príspevky: 226
Registrovaný: 19. Jan 2007, 10:04
Bydlisko: Trenčín

Ďalší

Späť na O psoch - rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron